Si të rritet kohëzgjatja e ngritësit

shkaqet e dobësimit dhe mënyrat për t'u rritur

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Si të përmirësohet fuqia

Si ta marrim mjaltin me prostatit?

Për të përmirësuar fuqinë, lexuesit tanë përdorin me sukses M-16. Duke parë popullaritetin e këtij produkti, vendosëm ta ofrojmë atë në vëmendjen tuaj.
Lexoni më shumë këtu …

Procesi inflamator në gjëndrën e prostatës mund të eliminohet me ndihmën e trajtimit tradicional. Megjithatë, mjetet juridike popullore nuk janë më pak efektive se çdo ilaç.

Një produkt i dobishëm është mjalti me prostatit. Mund të përdoret si një mjet i pavarur, si dhe kombinohet me përbërës të tjerë natyrorë.

Karakteristikat e dobishme të mjaltit

Mjalti është një përbërje e pasuruar me vitamina të ndryshme. Ndihmon jo vetëm për të hequr qafe prostatinë, por edhe për të rritur mbrojtjen imunitare të trupit.

Mjaltë për trajtimin e prostatitit

Mjalti përmban:

 • vitamina të grupit B;
 • acid askorbik;
 • aminoacidet;
 • fosfor;
 • magnezi;
 • sulfur;
 • acid folik;
 • kalcium;
 • zink;
 • flavonoids;
 • paqëndrueshme;
 • inhibin;
 • acetilkolinės.

Të gjitha këto substanca janë të nevojshme për një njeri që dëshiron të heqë qafe prostatinë. Falë tyre, mjalti rikthen trupin, normalizon gjendjen psikologjike të pacientit. Shtë gjithashtu një burim i shkëlqyeshëm i energjisë.

Formulimet e mjaltit kanë veti antibakteriale dhe antioksiduese. Ata eleminojnë sindromën e dhimbjes që ndodh për shkak të faktit se prostata është e përflakur.

Përbërja e mjaltit

Produkti që prodhon bleta ndihmon:

 • normalizimi i qarkullimit të gjakut dhe funksionimi i sistemit gjenitourinar;
 • përmirësimi i cilësisë së lëngut seminal;
 • rrit fuqinë;
 • eliminojnë kruajtjen, djegien, urinimin e shpeshtë.

Për shkak të këtyre pronave, mjalti me prostatinë është një ilaç i domosdoshëm. Mund ta përdorni në mënyra të ndryshme.

Qirinj të mjaltit

Supozicione të ndryshme rektale ndihmojnë në heqjen dorë nga prostatiti. Ato janë opsioni më i pranueshëm i trajtimit, pasi ato ndikojnë drejtpërdrejt në burimin e inflamacionit. Supozitorët natyrorë nuk janë inferiorë në efektivitetin ndaj ilaçeve.

Për të bërë qirinj nga mjalti, duhet të merrni:

 • miell thekre (3 lugë);
 • mjaltë i freskët (1 lugë gjelle);
 • vezë (1/2 pjesë).

Të gjithë përbërësit kombinohen në një enë dhe përzihen plotësisht. Nga përbërja që rezulton, është e nevojshme të formohen qirinj. Trashësia e secilës supozitor duhet të jetë rreth 1 cm. Produktet e përfunduara vendosen në frigorifer.

Supozitorët e prostatitit bazuar në mjaltë

Para se të përdorni supozitorë, duhet të pastroni zorrën e trashë. Kjo mund të bëhet duke përdorur një klizmë ose në një mënyrë natyrale. Trajtimi i prostatitit me mjaltë kryhet për një muaj. Dy qirinj përdoren çdo ditë: në mëngjes dhe në mbrëmje.

Përbërësit aktivë thithen me shpejtësi në zorrët. Prandaj, procesi inflamator eliminohet brenda disa ditësh. Gjithashtu, një burrë mund të shënojë:

 • eleminimi i dhimbjes në rajonin e mesit dhe perineum;
 • normalizimi i derdhjes;
 • potencë e rritur;
 • eleminimi i depresionit.

Zgjidhje të bazuara në mjaltë

Zgjidhjet me shtimin e mjaltit ndihmojnë në heqjen qafe të prostatitit. Shtë e nevojshme t'i përgatisni ato nga një raport 1: 3, në të cilin merret një pjesë e produktit të bletarisë. Aplikoni këtë zgjidhje në disa mënyra.

Të dobishëm janë mikroklimat. Infuzion Hypericum mund të shtohet në zgjidhje. Pas pastrimit të rektumit, 50-70 ml të ilaçit mblidhen në një dardhë dhe futen në anus. Procedura kryhet një herë në ditë.

Mikroklloqe me zgjidhje të mjaltit për prostatitin

Trajtimi mund të kryhet në formën e larjeve. Procedurat kryhen në përputhje me një urdhër specifik.

 1. Së pari ju duhet të përgatisni përbërjen duke shpërndarë mjaltin në ujë të pastër.
 2. Larja kryhet duke përdorur një shiringë me një majë gome ose shiringa. Shtë e rëndësishme të dezinfektoni pajisjen.
 3. Penisi i glans është i ekspozuar, dhe uretra trajtohet me një antiseptik.
 4. Penisi duhet të forcohet dhe pastaj të shtypet maja kundër vrimës. Pak duke shtypur në shiringë, duhet të futni 10-15 ml të zgjidhjes në uretër.
 5. Pas futjes, uretra ngjitet dhe maja del nga vrima. Lëngu vetë largohet nga uretra.

Procedura përsëritet disa herë.

Përdorimi i mjaltit brenda

Për të hequr qafe prostatinë, mund të hani disa lugë mjaltë të pastër çdo ditë. Në këtë rast, trajtimi do të jetë i shijshëm dhe i shëndetshëm. Por mjekët rekomandojnë kombinimin e produktit me përbërës të tjerë në mënyrë që efekti të jetë edhe më i fortë. Prandaj, përgatitjet e ndryshme popullore për trajtimin e prostatitit janë të izoluara.

Jo më pak e dobishme është poleni i bletëve për prostatitin. Kur kombinohet me mjaltë, trajtimi jep rezultatin më të mirë.

Përdorimi i mjaltit me polen për prostatit

Shkalla e përdorimit të mjaltit varet nga pesha e pacientit. Mesatarisht, një njeri duhet të hajë nga 70 deri në 100 g produkt në ditë. Polenit i duhet shtuar asaj në sasi prej 2 lugë çaji. Në këtë rast, numri është i ndarë në disa metoda.

Terapia kryhet për një deri në dy muaj. Pas kësaj, ju duhet të bëni një pushim. Vlen të kujtohet se gjatë kësaj kohe nuk rekomandohet të hani enët e ëmbla.

Me farat e kungullit

Një ilaç i shijshëm është mjalti i përzier me farat e kungullit. Për ta përgatitur atë, duhet të bluaj një gotë fara në një mulli mishi. Në përbërje ju duhet të shtoni mjaltë në çdo sasi. Vlen të siguroheni që përzierja të mos jetë e lëngshme.

Topa të vegjël formohen nga mjalti me fara. Madhësia e tyre nuk duhet të kalojë një arre. Produktet ruhen në frigorifer. Në ditën që ju duhet të shpërndani një top pa larë me lëng. Përndryshe, efekti do të ulet.

Erofertil  Ilaçet dhe tabletat për pafuqi janë mjetet juridike dhe përgatitjet më të mira për trajtimin e impotencës tek burrat

Mjalti me farat e kungullit për prostatinë

Trajtimi kryhet brenda 10 ditësh. Pas kësaj, bëhet një pushim javë. Atëherë mund të përsërisni kursin përsëri.

Në trajtimin e prostatitit, arrat shpesh përshkruhen. Ato janë të pasura me zink dhe vitaminë E. Pas hapjes, fruti humbet shpejt pronat e tij. Por nëse përzieni arra me mjaltë, atëherë mund të ruani efektivitetin për një kohë të gjatë.

Për të eleminuar sëmundjen, duhet të shtoni 12 arra në një gotë mjaltë. Ato mund të grimcohen në copa të vogla. Lidhni përbërësit në kapakun e vidhave të enës. Përzierja trazohet herë pas here.

Mjaltë me arra për burra

Do ditë ju duhet të hani 3 lugë përbërje. Lejohet ta shtoni atë në gjizë. Ju mund të merrni një ilaç të dobishëm për një kohë të gjatë. Efekti ndihet pas një muaji.

Nuk është e nevojshme të ruani përbërjen në frigorifer. Shtë e nevojshme ta vendosni kavanozin në një vend të errët, në mënyrë që rrezet e diellit të mos bien mbi të. Përndryshe, ilaçi do të humbasë vetitë e tij të dobishme.

Përbërja e mjaltit me kanellë dhe limon

Në trajtimin e sëmundjes, ju mund të përgatisni një përbërje të:

 • mjaltë (1 filxhan);
 • kanellë (2 lugë çaji);
 • lëng i një limoni.

Mjalti me kanellë dhe limon

Ju duhet ta merrni ilaçin në stomak bosh në mëngjes. Një dozë e vetme është një lugë gjelle. Për të rritur efektin e pritjes, mund të shtoni arra të copëtuar në mjaltë.

Kohëzgjatja e trajtimit nuk është e kufizuar. Pas një muaji, mund të vërehet lehtësimi i dhimbjes, normalizimi i urinimit dhe rritja e fuqisë.

Me supë me majdanoz

Në bazë të mjaltit, ju mund të gatuani jo vetëm përbërës ushqimor, por edhe zierje. Shtimi i majdanozit kundër prostatitit është i dobishëm.

Së pari ju duhet të përgatisni një zierje të zarzavateve. Majdanozi i copëtuar në copë është palosur në tigan dhe derdhet me një litër ujë. Gatuajeni përbërjen për 10 minuta. Pas kësaj, tigani hiqet nga nxehtësia, dhe supa filtrohet.

Infuzion derdhet në enë dhe shtohet një filxhan mjaltë. Shtë e nevojshme që përzierja të përzihet plotësisht derisa mjalti të treten plotësisht. Pas kësaj, produkti është gati për përdorim.

Ju duhet të pini një zierje në gjysmë gotë dy herë në ditë. Rekomandohet ta bëni këtë para se të hani, rreth gjysmë ore.

Farë është e dobishme për fuqinë mashkullore?

Everydo njeri është i prirur ndaj problemeve me fuqinë. Si t'i paralajmëroni ata? Cilat ushqime duhet të përfshihen në dietë për të qëndruar gjithmonë "në formë"?

Produkte të dobishme

Farë është e dobishme për fuqinë – kjo pyetje bëhet jo vetëm nga burrat e moshës, por edhe nga të rinjtë që duan të parandalojnë problemet dhe sëmundjet në të ardhmen. Disa ushqime mund të rrisin fuqinë tek burrat.

 • Oysters. Nëse shikoni vlerësimin e produkteve që rrisin potencialin, atëherë kjo lloj molle është një nga udhëheqësit. Produktet detare janë afrodiziakë natyralë. Zinku luan një rol shumë të rëndësishëm në trupin e një njeriu. Ai është i përfshirë në prodhimin e hormonit mashkullor, përmirëson cilësinë e lëngut seminal, stimulon fuqinë, jep forcë. Mungesa e këtij elementi kimik të veçantë shpesh shkakton një problem delikat të mashkullit. Në gocat e detit, përmbajtja e zinkut është mjaft e madhe.

Nga rruga – lovelace me famë botërore Casanova hëngri goca deti çdo ditë. Ndoshta kjo është arsyeja pse seksualiteti i tij ishte kaq i famshëm midis grave.

Për të përmirësuar fuqinë, lexuesit tanë përdorin me sukses M-16. Duke parë popullaritetin e këtij produkti, vendosëm ta ofrojmë atë në vëmendjen tuaj.
Lexoni më shumë këtu …

Përveç kësaj, gocat deti përmbajnë një element tjetër të dobishëm për potencën – dopamina. Për këto arsye, ushqimi i detit konsiderohet stimuluesi më i fuqishëm për epshin mashkullor. Një ushqim i tillë i përditshëm do të sigurojë shëndet të plotë të meshkujve. Shtë më mirë të hani të freskët, sepse trajtimi i nxehtësisë mund të shkaktojë humbjen e elementeve të shumëfishtë të dobishëm.

 • Lëkura dhe skumbri përmbajnë zink, vitamina të grupeve A, B dhe E, aminoacide, acide yndyrore omega-3,6, jod. Në peshk, ekziston një proteinë e dobishme për burrat, e cila absorbohet në mënyrë të përsosur nga trupi. Kompleksi i vitaminave kontribuon në rigjenerimin e shpejtë të qelizave të indeve në të gjithë trupin, përfshirë gjëndrën e prostatës. Elementet gjurmë të përfshira në peshq rivendosin qarkullimin e gjakut, gjë që është e rëndësishme për një mënyrë jetese të ulur. Në të vërtetë, në shumë burra, fuqia zvogëlohet për shkak të ngecjes së gjakut në prostatë, e cila shoqërohet me aktivitete profesionale, për shembull, midis shoferëve dhe burrave që punojnë në zyra. Prania e jodit ndihmon për të përmirësuar cilësinë e spermës, viskozitetin e saj, lëvizshmërinë e spermës, e cila është veçanërisht e rëndësishme nëse një grua nuk mund të mbetet shtatzënë. Tek burrat, me konsum të rregullt të peshkut, forca e nevojshme do të jetë e pranishme për marrëdhënie seksuale.
 • Rrepë. Perimet, falë vitaminave, mikroelementeve dhe substancave që kanë një efekt të përgjithshëm forcues te burrat, ka një efekt të dobishëm në qëndrueshmërinë seksuale, promovon prodhimin e testosteronit dhe vepron si një stimulues i fuqishëm i ereksionit. Mund të hahet e papërpunuar, e zier. Karakteristikat dyfishohen nëse perimet ziejnë në qumësht ose lëng karrote. Ushqimi konsumohet çdo ditë. Shkalla ditore e 200 g perimeve.
 • Ushqim mishi. Për të parandaluar ose forcuar fuqinë, duhet të përdorni produkte të mishit të varieteteve të kuq me pak yndyrë (mish kali, viçi), si dhe mish lepuri, gjeldeti, pule, këmbët e bretkosave. Më shumë ushqime ekzotike janë copëzat e gjelave, qengjit ose vezëve të demit, mishit të farës dhe trushit.
 • Majdanoz. Zarzavatet janë të pasura me substanca që kanë një efekt terapeutik në trupin e mashkullit. Rrënja është e ngopur me sheqerna natyralë, rrëshirë, flavonoide, vajra esencialë. Majdanozi përmban klorofil, një substancë që u siguron burrave restaurimin e qarkullimit të gjakut. Elementet kontribuojnë në normalizimin e sekretimit të prostatës. Ju duhet majdanoz çdo ditë.
 • Nuts. Që nga kohërat e lashta, burrat kanë ditur që ushqime të tilla si arra dhe mjaltë kanë një efekt të dobishëm në fuqinë. Arrat përmbajnë vitamina të grupit E, B, zink, magnez, argininë. Komponenti i fundit aktivizon prodhimin e oksidit nitrik (kjo substancë është pjesë e shumë stimuluesve për burrat, të cilat lëshohen nga kompanitë farmakologjike). Për të ruajtur funksionin normal të penisit, lajthitë, bajamet, arrorët, kikirikët dhe arrat duhet të përfshihen në dietë.
 • Perime dhe fruta. Cilat ushqime janë të pasura me "vitamina mashkullore"? Bananet, luleshtrydhet, mangot, mjedrat, rrushi i zi, mollët, panxhari, karrotat. Sipas ekspertëve, ushqime të tilla si marule, selino, hudhër, asparagus pasurojnë trupin me kompleksin e nevojshëm të vitaminave, rivendosin sfondin hormonal. Perimet dhe frutat rritin në mënyrë të përkryer jo vetëm fuqinë, por edhe imunitetin. Karakteristikat mbrojtëse të trupit janë përmirësuar, dhe ky është një parandalim i shkëlqyeshëm për prostatitin dhe adenomën e prostatës.
 • Pëllumbi dhe vezët e pulës janë produkte të domosdoshme për burrat që tashmë kanë mosfunksionim ngrerë. Nëse ka 1 vezë çdo ditë, dëshira seksuale do të intensifikohet, orgazma bëhet më e gjallë.

Farë është e dobishme për trupin e mashkullit

Jo vetëm ushqimi dhe bimët medicinale mund të jenë të dobishme për rivendosjen e funksionimit normal të organit gjenital.

Erofertil  Ngritja gjenitale femërore

1. Jetë të shëndetshme, sport. Ju nuk mund të neglizhoni këto rregulla. Nëse në moshë të re fuqia nuk është e dëmtuar, kjo nuk do të thotë se problemi nuk prek burrat pas 40 vjetësh. Jetesa jo e duhur, pirja e sasive të mëdha të alkoolit, ushqimet yndyrore, pirja e duhanit, mënyra e jetesës së ulur – të gjitha këto janë arsyet e para për një rënie në mbledhje. Shtë e dobishme për potencën të paktën dy herë në ditë të kryeni ushtrime të thjeshta, të ngrohni, të bëni gjimnastikë, veçanërisht nëse një burrë harxhon më shumë kohë në një karrige sesa në lëvizje. Temperatura është shumë e dobishme për fuqinë mashkullore. Këto rregulla të thjeshta do të ndihmojnë në parandalimin e problemeve me epshin dhe rivendosjen e fuqisë.

2. Vizitë në një banjë ose sauna. Kontrasti i temperaturës ju lejon të rivendosni rrjedhën e gjakut, maska ​​trupi nga mjalti, eukalipt do t'i japë një njeriu forcë, energji, do të stabilizojë një mbledhje. Ky është një fakt i vërtetuar shkencërisht, nuk keni nevojë të jeni skeptik për gjëra të tilla. Ato janë efektive dhe efikase! Banjat e kontrastit kanë të njëjtin efekt. Ekspertët thonë se nëse bëni një banjë të mbushur me butak, sigurohet seks 1,5 orë. Fuqia mashkullore do të rritet ndjeshëm. Mund të uleni në mënyrë alternative në një legen me ujë të nxehtë dhe të ftohtë. Kjo gjithashtu jep një rezultat!

3. Masazh këmbësh. Përfitimet e kësaj procedure për fuqinë mashkullore mund të tregojnë shkenca – akupunkturë. Në këmbët e burrave, si gratë, ekziston një numër i madh pikësh, duke aktivizuar të cilat, jo vetëm që mund të vendosni punën e të gjitha sistemeve të trupit, por edhe të përmirësoni ndjeshëm epshin e mashkullit. Nuk ka asnjë mënyrë për të vizituar dhomën e masazhit? Një alternativë është një rrip i ndezur. Ushtrimet ditore do të kenë një efekt të dobishëm në fuqinë.

5. Birra (varietetet natyrore). Shtë e natyrshme dhe e kuptueshme që një produkt i tillë nuk duhet të merret për burrat me varësi të alkoolit. Por, për të gjithë të tjerët, 0,5 litra birrë në mbrëmje dhe 2 tbsp. l. salcë kosi do të sigurojë një mbledhje të gjatë, një orgazëm të ngopur. Forca e mashkullit do të jetë në maksimum, problemet me fuqinë mund të shmangen.

Xhenseni dhe Propolisi

Fama e xhensen rrallë siguroi aftësinë e saj për të vepruar si një stimulues i fuqishëm i fuqisë. Përgatitjet bazuar në xhensen, tinkturat, zierjet veprojnë menjëherë në trupin e mashkullit, ndërsa efekti shtrihet në disa sisteme menjëherë. Falë një efekti kaq të fuqishëm, një burrë ndjen një dëshirë seksuale, një mbledhje intensifikohet.

Studimet afatgjata kanë treguar që përbërësit mund të ndikojnë jo vetëm në fuqinë, por edhe të përmirësojnë cilësinë e lëngut seminal. Në të vërtetë, për arsye të shumta, sperma e mashkullit mund të bëhet "me cilësi të dobët". Shkelja e viskozitetit, lëvizshmëria e spermës, prania e qelizave anormale bëhet shkaku i infertilitetit të përkohshëm të mashkullit. Rrënja e xhensen do të ndihmojë për të zgjidhur probleme të tilla, dhe shumë shpejt. Përveç kësaj, përbërësit e rrënjës kanë një efekt pozitiv në të gjitha organet e sistemit urogjenital të burrave.

Përgatitjet farmaceutike për të rritur fuqinë bazuar në xhensen duhet të merren në bazë të dozës së treguar në udhëzime. Por është më mirë të konsultoheni me një specialist për të përjashtuar intolerancën individuale ndaj përbërësve të ilaçit. Prodhuesit e stimuluesve meshkuj sigurojnë se nuk ka kundërindikacione, por nuk ka nevojë të eksperimentoni. Doza dhe kohëzgjatja e administrimit duhet të përcaktohet nga një urolog ose androlog.

Në shtëpi, ju mund të gatuani zierje të ndryshme, infuzione të rrënjës së xhensen për burrat:

 • Rizoma është grimcuar, derdhet 300 ml vodka, përbërja duhet të insistohet për një ditë. Aplikoni për 2 lugë gjelle. l. 2 herë. Kujdes! Kjo tretësirë ​​medicinale që përmban alkool nuk rekomandohet për burrat që vuajnë nga varësia e alkoolit.
 • Ekstrakt mjalti-xhensen. Rrënja e larë dhe e tokës (rreth 2 tbsp. L.) Përzihet me mjaltë të lëngshëm (3 lugë. L.). Healers tradicionale rekomandojnë të shtoni arra të copëtuara në përbërje (1 lugë gjelle L.). Merrni 3 lugë.

Cilat janë paralajmërimet kur merrni ilaçe bazuar në rrënjë xhensen për të cilën mjekët thonë:

 • nuk rekomandohet për adoleshentët nën 18 vjeç;
 • kursi i trajtimit ose parandalimit duhet të jetë jo më shumë se 1 muaj, pas një pushimi 2-javor që mund të pranojmë se mund të rifillohet;
 • ndalohet me hipertension;
 • është e pamundur të shkelësh dozën, një sasi e tepërt mund të shkaktojë migrene, takikardi, ngritje të presionit;
 • një ndalim kategorik vlen për burrat që kanë përkeqësime të sëmundjeve gastrointestinale, abscese, hipertiroidizëm, konvulsione dhe sëmundje të venave.

Propolisi është gjithashtu një produkt mjaft i efektshëm dhe i dobishëm nga ariu. Ndihmon jo vetëm me problemet me fuqinë, por përdoret gjithashtu gjerësisht për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës, proceseve inflamatore (prostatiti) në patologjinë e sistemit gjenitourinar. Produktet e bletarisë kanë një efekt të dobishëm në të gjithë trupin mashkull, aktivizojnë pronat mbrojtëse. Propolisi nuk është vetëm një produkt i shijshëm. Kontribuon në ngopjen e qelizave të indeve të organeve me vitamina, elementë të dobishëm gjurmë. Fuqia mashkullore varet drejtpërdrejt nga përmbajtja e vitaminave.

Ndalohet përdorimi i propolisit për burra që janë alergjikë ndaj produkteve të bletëve. Një specialist mund të tregojë se çfarë doza duhet të jetë dhe sa propolis mund të përdoret në kohë për të forcuar fuqinë. Një mbidozë çon në një rritje të sheqerit në gjak, kështu që nuk mund të shkelni dozën në asnjë rast.

Duke iu përmbajtur rregullave të thjeshta dhe të hani ushqimin "e duhur", nuk mund të shqetësoheni për një ulje të mundshme të fuqisë. Por, për të përjashtuar zhvillimin e patologjive, një ekzaminim në një spital duhet të kryhet të paktën 2 herë në vit.

Të gjitha mënyrat për të përmirësuar një ngritje në shtëpi

Aktiviteti seksual normal për çdo burrë është treguesi më i rëndësishëm i shëndetit. Prandaj, kur për disa arsye fillojnë problemet me funksionin seksual, kjo ndikon jo vetëm shëndetin seksual, por edhe dëmton rëndë burrin psikologjikisht. Në një situatë të tillë, është e rëndësishme të zbuloni shkakun dhe të mësoni se si të përmirësoni një mbledhje nëse është e mundur pa përdorur kimikate.

Tani ka shumë mënyra për të ndihmuar burrat të kapërcejnë problemet me ereksionin dhe të udhëheqin një mënyrë jetese normale të shëndetshme pa probleme seksuale.

Affectsfarë ndikon në një mbledhje?

Një ereksion është një gjendje e penisit, ngurtësimi i tij, i cili i lejon një mashkulli të ketë marrëdhënie seksuale. Rolin kryesor në kontrollin dhe rregullimin e ereksionit luan truri, i cili "kontrollon" mbledhjen, duke marrë një sinjal nga një stimul seksual. Dhe sa më i fortë të jetë efekti i stimulit, aq më i madh është sinjali që truri jep në mënyrë që të rritet një mbledhje te një njeri.

Probleme të shpeshta tek burrat (mbledhje e paqëndrueshme ose e dobët, derdhje shumë e shpejtë) mund të ndodhin për arsye të ndryshme.

Prandaj, kur shfaqen probleme seksuale, hapi i parë gjithmonë duhet të jetë refuzimi i burrit nga të gjitha zakonet e këqija, sportet aktive.

Meshkujt zakonisht vihen në siklet të drejtohen te mjekët për të zbuluar se si të zgjidhin problemet e ereksionit, dhe për këtë arsye ose kërkojnë informacione në rrjet ose përdorin Viagra, e cila ndihmon vetëm për një kohë.

Erofertil  Farë ndihmon për të trajtuar fuqinë

Sëmundjet që ndikojnë në ereksionin mashkullor:

 • sëmundjet e sistemit gjenitourinar (prostatiti akut dhe kronik, cystitis, adenoma e prostatës, uretriti);
 • sëmundjet e sistemit nervor (neuroza, stresi, gjendjet depresive, apatia, dystonia e BC, skleroza e shumëfishtë, demenca senile, etj.);
 • sëmundja e testikut;
 • sëmundjet kardiovaskulare (sëmundje koronare, hipertension, hipertension arterial, goditje në tru dhe krizë hipertensionale, sulm në zemër, aterosklerozë vaskulare, etj.);
 • sëmundjet endokrine (nivele të ulëta të testosteronit, mbipesha, menopauza mashkullore, diabeti mellitus, anoreksia);
 • shkaqe psiko-emocionale (sindromi i pritjes së dështimit në seks, dyshimi, problemet me psikikën);
 • aktiviteti fizik i zgjatur dhe lodhja;
 • operacioni ose dëmtimi;
 • stili i jetës i shoqëruar me punë ulur dhe pasivitet;
 • pirja e duhanit dhe abuzimi me alkoolin dhe drogën;
 • faktorët e dëmshëm: rrezatimi dhe rrezatimi elektromagnetik;
 • ngrënie yndyrore, kequshqyerje, sodë dhe birrë, ushqime të shpejta dhe ëmbëlsirat;
 • sëmundje dhe infeksione seksualisht të transmetueshme;
 • infeksione fëminore
 • mosha e përparuar (përkeqësimi i një mbledhje ndodh nga 45 në 80 vjet).

Receta popullore për përmirësimin e ngritjes

Ka shumë receta për mjekësinë tradicionale, të cilat mund të arrijnë ngritje në shtëpi përmes përdorimit të infuzioneve bimore dhe përzierjeve.

Këtu janë disa prej tyre:

Nga rrënja e xhensen

Hidh 100 l ujë të vluar për 0,5 g rrënjë, insistoni 3 ditë në nxehtësi, më pas ziejini në zjarr të ulët për 4 orë.Pas ftohjes, shtoni 2 lugë. kanellë dhe 50 g mjaltë, përzieni mirë. Ju duhet të konsumoni 100 g 2 herë në ditë – dhe sigurohet një boner i mirë.
Tinktura e trumzës: copëtoni barin dhe derdhni 10 g ujë të valë, lëreni për 30 minuta. dhe tendosje, pini 0,5 tbsp. 2 f. në ditë

Infuzion i hithrës

50 g hithër të freskët jeshile hidhni 1 lugë gjelle. ujë të valë, insistoni, kullojeni, vendosni 1 lugë. mjaltë. Një ilaç i tillë popullor për ngritësin duhet të merret direkt në 30 minuta. para kontaktit seksual.

Kernelat e arrës (200 g) me mjaltë

llokoçis (mjalti duhet të mbulojë përzierjen), mbajeni në një banjë me ujë për 2-3 minuta. dhe derdhni në një enë qelqi, insistoni 3 javë. Merrni 2 tbsp. çdo ditë, më mirë me çajin.

Këshilla për përmirësimin e një ngritjeje

  • shpesh ecin zbathur, duke stimuluar pika aktive në këmbë që i përgjigjen aftësive mashkullore;
  • aplikoni një dush me kontrast kur bëni banjë, mund të bëni dy herë në ditë;
  • vendosni mustardë në këmbë për 1 orë, duke veshur çorape të ngrohta, pastaj shpëlani këmbët me ujë të ftohtë dhe pastrojeni mirë – të keni një efekt në forcimin e një mbledhjeje;
  • ushtrime fizike që përmirësojnë qarkullimin e gjakut në legen dhe në sistemin gjenitourinar; një nga komplekset e njohura është ushtrimet speciale të Kegelit: thelbi i tyre është të stërvitni muskujt e legenit për t'i forcuar ato (këto janë muskujt që burrat përdorin për të ndaluar urinimin) – 18 kontraksione çdo ditë në një pozicion shtrirë ose ulur dhe sigurohet një ngritje e fuqishme;
  • Ekzistojnë gjithashtu disa ushtrime që ju lejojnë të zgjatni ngritësin për aq kohë sa të jetë e mundur dhe të mësoni se si të kontrolloni procesin e derdhjes, për shembull, teknikën "stop art" ose teknikën "shtrydh", etj.

Lista e produkteve – Afrodiziakë natyralë për burra

Një dietë e shëndetshme dhe e ekuilibruar ka një ndikim të madh jo vetëm në përmirësimin e figurës dhe normalizimin e peshës së një burri, por edhe në aftësitë e tij fizike dhe seksuale. Ekzistojnë disa produkte që përmirësojnë ngritjen që konsiderohen afrodiziakë natyrorë:

 • më të njohurat: kafe dhe verë (në sasi të vogla), çokollatë të errët, goca deti dhe piper i nxehtë;
 • produktet e qumështit;
 • llojet e hudhrave dhe qepëve – kanë një efekt pastrues në enët e gjakut dhe rrisin rrjedhën e gjakut;
 • vezë të papjekura ose të ziera me qepë (vezë të fërguara);
 • ëmbëlsirat që ndikojnë në zgjimin: mjaltin, lajthitë dhe llojet e tjera të arrave, farat e lulediellit, farat e susamit, etj .;
 • enët e mishit, peshkut (veçanërisht peshkut dhe butakëve) (por jo me yndyrë dhe jo të skuqur!);
 • perime: karrota, marule, majdanoz, piper dhe kopër.

Konsumi i rregullt i produkteve të tilla do t'i ndihmojë një burri të zgjidh problemet me ereksionin me kalimin e kohës.

Barnat – efektive dhe shumë efektive

Ilaçet që përmirësojnë ngritjen ndahen sipas substancës përbërëse të tyre:

 • fondet me vardenofil, një substancë sintetike për trajtimin e impotencës, kanë efektivitet të mirë, efekti i vetëm anësor: dhimbje të lehta në rajonin e mesit, dhe me një mbidozë, dhimbje koke dhe marramendje janë të mundshme;
 • fonde me yohimbine (një alkaloid që përmbahet në lëvoren e pemës afrikane me të njëjtin emër) – ngacmoni sistemin nervor, stimuloni prishjen e yndyrave në trupin mashkull, funksionin seksual dhe ju lejon të rritni kohëzgjatjen e një mbledhje; efektet anësore janë minimale (marramendje, presion i rritur);
 • produkte që përmbajnë cantharidin (një analog sintetik i një lënde që merret nga mizat) – një helm i fortë që pothuajse nuk përdoret kurrë në ilaç, por në doza minimale gjendet në ilaçet që përmirësojnë një mbledhje; një mbidozë është e rrezikshme për shëndetin (dehje e rëndë).

Për të hequr qafe shpejt problemet e ereksionit, mjekët rekomandojnë gjithashtu marrjen e medikamenteve për fuqinë mashkullore: Viagra, Cialis, Levitra dhe të tjerët. forconi ngritjen dhe rrisni fuqinë në periudha të vështira për burrat.

Një nga problemet që lindin me mosfunksionim ngrerë është derdhja e shpejtë, e cila në masë të madhe zvogëlon mundësinë dhe cilësinë e marrëdhënieve seksuale.

Si të rritet koha e ngritjes? Për të zgjatur kohëzgjatjen e kontakteve seksuale, farmakologët modernë kanë zhvilluar ilaçe që pengojnë derdhjen shumë të shpejtë – zgjatësit.

Zgjatësit më të efektshëm që lejojnë të rrisin kohëzgjatjen e një ereksioni:

 • Dapoxetine – ndikon në aktivitetin e asaj pjese të trurit që stimulon derdhjen. Në prani të një problemi të dyfishtë: fuqi e dobët dhe derdhje e shpejtë, dapoxetina merret me Viagra – kjo do ta bëjë një ngritës guri.

 • Sexil është një përgatitje barishtore që nuk ka efekte anësore negative, e cila zgjat kohën e kontaktit seksual duke lehtësuar ankthin për shkak të kontaktit seksual të pasuksesshëm.

Injeksione rekomandohen nga mjekët për ata pacientë që nuk përfitojnë më nga pilula dhe mënyra të tjera për të përmirësuar funksionin erektil, më së shpeshti për shkak të sëmundjeve (diabeti mellitus, dëmtimet e trurit, etj.).

Injeksione të tilla mund të bëhen rregullisht edhe për një kohë të gjatë pa ndonjë pasojë shëndetësore. E keqja e vetme (sipas pacientëve) është një dhimbje e vogël në vendin e injektimit.

Qëndrueshmëria është çelësi i suksesit

Vetë cilësia dhe funksioni erektil varet nga sfondi hormonal i trupit të burrit, mirëqenia e tij psiko-emocionale dhe gjendja shëndetësore e të gjitha organeve të përfshira në procesin e ereksionit: enët e gjakut, gjëndra e prostatës, testikujt.

Shkaqet më të zakonshme të ereksioneve të dobëta janë psikologjike, të cilat mund të shoqërohen me jetën seksuale të parregullt, mbivlerësim ose ngacmim të pamjaftueshëm, frikë, etj.

Prandaj, aktiviteti i rregullt seksual me të njëjtin partner është një stimulues i mirë për të rritur fuqinë dhe do të ndihmojë në forcimin e një mbledhje në një burrë.

Riser ose jokonsistent

Pasi të keni studiuar të gjitha shkaqet dhe problemet me një ereksion në burra, mund të nxirret përfundimi më i rëndësishëm: për të zgjidhur problemin e "ngritësit", para së gjithash duhet të drejtoni një mënyrë jetese normale të shëndetshme, të keni seks të rregullt dhe të jeni më pak nervoz – dhe pastaj sigurohet ngritësi i hekurt!

Shahinclub Shqipëri