Ushqime potenciale dhe ushqim

30 Prill 2011 fuqia e ushqimit shëndetësor

Ushqimi që hamë ka një ndikim të madh në gjendjen e trupit në tërësi, si dhe në performancën e sistemeve të tij individuale, në veçanti, për shembull, në sistemin riprodhues. Disa produkte nuk ndikojnë në fuqinë e dëshirës seksuale, ndërsa të tjerët, përkundrazi, provokojnë një rritje të pasionit. Pra, cilat ushqime rrisin fuqinë?

Rezulton transmetimi i impulseve nervore, dhe, rrjedhimisht, eksitimi seksual në vetvete mund të përmirësohet nga një dietë që përmban vitamina të grupeve A, E dhe B. Përveç kësaj, me rritje të ereksionit, produktet e qumështit si kefiri, jogurti, gjizë dhe salcë kosi mund të luajnë një rol të mirë. Një rritje e vazhdueshme e fuqisë vërehet tek ata burra që nuk shmangin konsumimin e hudhrës dhe qepëve, përdorimi i rregullt i të cilave për një muaj ju lejon të pastroni enët, të rrisni rrjedhën e gjakut në trup, dhe për këtë arsye të përmirësoni fuqinë.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

  • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
  • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
  • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Swembëlsirat emocionuese

Produktet që rrisin fuqinë e mashkullit mund të jenë jo vetëm efektive, por edhe shumë të shijshme! Pra, për shumë shekuj, mjalti, arrat, për shembull, lajthitë dhe kikirikët, farat e lulediellit, susami dhe prunes janë përdorur me sukses për të rritur ngjalljen. Sigurisht, nuk duhet të presësh një efekt të menjëhershëm, një rezultat i dukshëm në shumicën e rasteve shfaqet pas disa ditësh përdorimi të rregullt.

Perime dhe mish për potencë

Perimet, peshqit dhe mishi janë produktet kryesore për rritjen e fuqisë tek burrat. Kur stimuloni procesin e dashurisë, është e rëndësishme jo vetëm zgjedhja e ushqimit, por edhe metoda e përgatitjes së tij. Përmbajtja e tepërt e yndyrës së një pjate mund të anulojë të gjitha përpjekjet që janë bërë, kështu që ju duhet të jepni përparësi për shijet e ziera dhe të ziera, sesa ushqimi i skuqur.

Ushqimet potenciale të mishit janë mjaft të larmishme. Një nga mjetet ekzotike, por në të njëjtën kohë të fuqishme është përdorimi i stomakut të një deve. Pjesët me madhësi bizele kanë një efekt jashtëzakonisht të dobishëm në fuqinë e mashkullit. Kur zgjidhni peshk, preferenca duhet t'i jepet zhurmës dhe skumbri. Ushqimet e detit, të tilla si karkaleca dhe midhjet, kanë provuar të jenë po aq të vendosura në fushën e dashurisë. Trajtojeni veten me arra të kuqe, dhe një det pasioni do të garantohet.

Enët anësore me perime gjithashtu mund të përmbajnë produkte për të rritur fuqinë. Rrepat, kërpudhat, shtimi i qepëve dhe karrotave në gjellë mund të zgjojnë shpejt dhe pa padurim një pasion të përgjumur te një njeri. Gjethet e zakonshme të luleradhiqe, të prera në sallatë, janë jashtëzakonisht të efektshme. Kështu që, përsëri në Rusinë e Lashtë, një pjatë që përmbante pjesë të barabarta të viçit të zier, rrepë, karrota dhe qepë u përdor shpesh për të forcuar fuqinë. Atyre iu shtuan disa fletë luleradhiqe, kopër, piper dhe kripë. Pastaj, përzierja u soll në një çiban dhe u injekt për rreth një orë. Efekti është si marrja e Viagra këto ditë.

Erofertil  Si lidhen prostatiti dhe ereksioni

Padyshim, të vendosni të gatuani duke përdorur këtë recetë në shtëpi, mbani mend: në asnjë rast mos përdorni luleradhiqe të rritur në qytet. Përndryshe, pluhuri, shterrat e makinave dhe kripërat e metaleve të rënda të depozituara në bimë mund të shkaktojnë dëme të konsiderueshme në shëndetin tuaj.

Paralajmërim, rrezik!

Duke folur për efektin e ushqimit në trupin tonë, mund të supozojmë: pasi që ka produkte që rrisin fuqinë e mashkullit, atëherë ekziston edhe ushqimi që zvogëlon dëshirën seksuale.

Produkte të tilla ekzistojnë vërtet. Këto përfshijnë shumicën e pijeve energjetike, kafen, kollën. Efekti i tyre në trup është i përkohshëm, por me përdorim të zgjatur, ngarkesa në zemër dhe enët e gjakut rritet, rreziku i zhvillimit të një sulmi në zemër dhe trombozë rritet ndjeshëm. Përveç kësaj, nëse keni nevojë për të përmirësuar fuqinë, atëherë duhet të shmangni ngrënien e patateve dhe makaronave. Ushqimet e pasura me karbohidrate japin ngopje të shpejtë, por ato nuk ndikojnë në fuqinë në mënyrën më të mirë. Pjekja dhe buka e butë e bardhë janë po aq të rrezikshme. Por, varietetet e thekër dhe krunde, përkundrazi, kanë një efekt stabilizues në mbledhje për shkak të përmbajtjes së pasur të vitaminave B në to.

Shahinclub Shqipëri