Përfitimet e vajit të ullirit për shëndetin e burrave, rrisin fuqinë

Shumë produkte bimor përdoren si masa parandaluese që mbështesin fuqinë mashkullore. Njëri prej tyre është vaji i ullirit, përfitimet e tij shëndetësore për burrat janë të pakufizuara. Ne do të zbulojmë se cili është sekreti i arit të lëngshëm, i njohur që nga koha e Homerit, i përdorur në recetat antike të Hipokratit, të izoluar në të gjithë shkencën nga Aristoteli.

Do të zbulojmë pse ndihmon në zvogëlimin e fuqisë tek burrat dhe si ta përdorim atë.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Përbërja dhe vetitë e dobishme të vajit të ullirit

Produkti kombinon substancat jetike të zhytur plotësisht nga çdo qelizë e trupit të njeriut. Ata pastrojnë mëlçinë, përtërijnë dhe parandalojnë përhapjen e radikalëve të lirë.

Erofertil  Mosfunksionim ngrerë, cilat janë, shkaqet, simptomat, diagnoza dhe trajtimi

Vaji i ullirit përmban:

 • vitamina – grupet B, E (deri në 15 mg për 100 g), A, C, K, D;
 • mineralet kryesore – Na Mg Ca K Fe;
 • omega-9 acid oleik i monaturuar;
 • omega-6 acid linoleik i pangopur;
 • phytosterols;
 • beta.

Vitamina E ndihmon proceset metabolike, forcon enët e gjakut, merr pjesë në sintezën e hormoneve dhe ndihmon në rinovimin e lëkurës dhe flokëve. Mineralet rregullojnë metabolizmin e qelizave.

Kalciumi – mbron membranën qelizore, ndihmon muskujt e zemrës të funksionojnë siç duhet. Pa magnez të mjaftueshëm, impotenca mund të zhvillohet. Kaliumi rregullon presionin e gjakut. Natriumi parandalon dhimbjen e muskujve; hekuri është i nevojshëm për të prodhuar hemoglobinë.

Omega-9 ruan sheqerin e nevojshëm në gjak, përmirëson kujtesën dhe zvogëlon rrezikun e kancerit. Omega-6 parandalon zhvillimin e patologjisë së sistemit të qarkullimit të gjakut, ndikon pozitivisht në funksionin riprodhues dhe përmirëson funksionin e mëlçisë.

Phytosterols – ruajnë strukturën e qelizës, zvogëlojnë kolesterolin.

Betaine – ul nivelin e toksinave dhe rrezikun e sëmundjes së zemrës, ka një efekt kolerik, mbron muskujt nga shkatërrimi.

Të gjithë përbërësit e produktit kanë për qëllim ruajtjen e fuqisë dhe forcës, por si ndihmon kjo me impotencën mashkullore?

Përfitimet e vajit të ullirit për fuqinë

Sekreti kryesor i një mbledhje është një nxitim i fuqishëm i gjakut në penis përmes enëve arteriale dhe mungesa e rrjedhjes së saj për shkak të furnizimit me gjak të venave. Nga përkufizimi bëhet e qartë se kjo kërkon arterie të shëndetshme, venat, kapilarët. Mirëqenia e tyre varet nga mënyra e jetesës (veçanërisht pirja e duhanit të dëmshëm), predispozicioni, ushqimi dhe aktiviteti fizik.

Duhet të dini: Shkencëtarët kanë qenë të zhgënjyer prej kohësh në ilaçet për të rritur fuqinë. Të gjithë ata kanë një efekt afatshkurtër dhe janë Addictive, pasi kanë përdorur një panace të tillë 2-3 herë, vetëm për njeriun e katërt nuk mund të bëjë asgjë në shtrat.

Përfitimet e vajit të ullirit për shëndetin seksual të një njeriu janë përmirësimi ose rivendosja e plotë e qarkullimit të gjakut në trup, falë një sasie të madhe të acideve yndyrore, vitaminave E dhe A. Gjithashtu të dobishme për prodhimin e testosteronit të hormonit mashkullor, i cili është përgjegjës jo vetëm për aktivitetin seksual.

 • rezistenca ndaj stresit;
 • forca dhe qëndrueshmëria;
 • prania e masës muskulore;
 • karakteristikat sekondare seksuale.
Erofertil  Ureaplasma çfarë është ajo dhe si manifestohet

Pse është kaq e rëndësishme për një njeri që të përfshijë vajin e ullirit në dietë që ruan sistemin e qarkullimit të gjakut. Me një rritje të presionit të gjakut për 15-20 mm Hg gjatë seksit, trupi, për qëllime mbrojtëse, zvogëlon ndjeshëm prodhimin e testosteronit në mënyrë që të ruajnë enët e gjakut dhe të mos shkaktojnë një goditje në zemër, ose zemër, epsh në këtë kohë bie ndjeshëm. Prandaj të gjitha dështimet në jetën seksuale!

Një ditë pa përdorimin e arit të lëngshëm nuk duhet të kalojë! Kjo siguron një rrjedhje të mirë të biliare, është e mundur të bëhet pa kapsllëk, i cili provokon shtrydhjen e kanavacës venë në legenin e vogël. Kjo prish qarkullimin e gjakut dhe deformon enët e gjakut, duke çuar në mpiksjen e gjakut.

Dhe të gjitha vitaminat, veçanërisht grupi B, që janë në produkt, janë antidepresivë. Ata mbrojnë sistemin nervor qendror nga mbingarkesat, çrregullimet dhe streset që prishin funksionimin e sistemit hormonal, duke çuar në impotencë të mashkullit.

Si të zgjidhni, ruajeni, aplikoni

Atdheu i ullinjve është Mesdheu. Ata janë rritur në Spanjë, Izrael, Itali dhe Greqi. Bima tashmë në vitin e dytë fillon të japë fryte, nuk ka nevojë për kujdes të veçantë (vetëm krasitje), ullishtat janë një biznes shumë fitimprurës.

Interesante: Një biolog nga Universiteti i Jeruzalemit nxori një filiz ulliri nga një kockë që është ruajtur nga kohërat e Biblës dhe ka rënë në tokë për disa mijëra vjet!

Zgjedhje

Më e vlefshme është vaji i ullirit i parafinuar me ekstraktimin e parë të ftohtë (+27 C), është i krahasueshëm me të freskëtën e shtrydhur. Në vendin tonë, produkti është mjaft i shtrenjtë, i treguar nga shënimi i prodhimit ekstra vergjik italian, spanjisht ose anglisht i virgjër.

Mban deri në 80% të lëndëve ushqyese, falë vetëm prodhimit mekanik, pa përdorimin e kimisë, temperaturat e larta.

Erofertil  Farë është impotenca tek burrat, shkaqet dhe trajtimi

Vaji i ullirit, i cili do të sjellë përfitim për shëndetin e njeriut, nuk ka një ngjyrë të pasur të artë, është i vrenjtur me një nuancë të gjelbër dhe erë të theksuar ullinjsh.

Nëse vendoset në frigorifer për ca kohë, thekon me re do të shfaqen në të, për shkak të përmbajtjes së yndyrës. 1 kg ullinj janë të nevojshme për të prodhuar 5 kg të këtij ari të lëngshëm.

ruajtje

Temperatura e dhomës, e përshtatshme për mbajtjen e vajit të hapur për 1-2 muaj. Ruajtja në frigorifer nuk do ta dëmtojë atë, por gjithashtu nuk do të sjellë përfitime.

Drita e drejtpërdrejtë e diellit ose temperatura e lartë (nga +25 C) do të prishin produktin, ai do të bëhet i përshtatshëm vetëm për tiganisje. Shtë e nevojshme të marrësh një gotë, enë të errët dhe ta vendosësh atë në një dollap kuzhine, larg sipërfaqeve të gatimit, pajisjeve të ngrohjes (radiatori dhe të tjerët).

Duke përdorur, mbyllur fort shishën, një ndërveprim i gjatë me oksigjenin është i dëmshëm për të.

Si të merrni? Në stomak bosh!

Bëni rrobat e shijshme të sallatës me majdanoz, hudhër të bazuar në vaj ulliri. Përdorni mjetin e marrësve të lashtë grek, duke përzier arra, mjaltë lule dhe ari të lëngshëm në të njëjtën sasi.

Kontradiktat e mundshme

Duhet mbajtur mend se vaji i ullirit është një burim i acideve yndyrore, është një produkt me kalori të lartë. Një lugë gjelle përmban 120 kalori dhe 15% yndyrë. Kur hartoni dietën tuaj, merrni parasysh këto parametra.

Nuk rekomandohet të merrni me sëmundje nga zemra ose enët e gjakut, mund të shkaktojë alergji dhe diarre. Ul fuqishëm presionin e gjakut dhe nivelin e sheqerit në trup.

Para përdorimit, këshillohuni me mjekun tuaj.

Video: çfarë do të ndodhë nëse pini vaj ulliri

Përfundim

Marrja e të paktën 2-3 lugë vaj ulliri në ditë do t'i sigurojë çdo burri qëndrueshmëri, performancë dhe energji.

Vaji i ullirit për burrat ndihmon në parandalimin e kancerit, zvogëlon rrezikun e kancerit të gjirit me 50%, pastron mëlçinë dhe zgjat rininë.

Blej këtu. Olive Ranch California, Arbosana, Vaj ulliri Extra Virgin.

Shahinclub Shqipëri