Afrodiziakët për burra

Ne ju rekomandojmë të shikoni

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Afrodiziakët natyrorë

Afrodiziakët natyrorë janë substanca që rrisin fuqinë dhe rrisin ndjeshmërinë e zonave erogjene. Fondet e tilla kanë një efekt të shkëlqyer stimulues jo vetëm në sistemin riprodhues, por edhe në të gjithë organizmin.

Marrja e rregullt e afrodiziakëve kontribuon në:

normalizimprocesi i qarkullimit të gjakut
forcimmuret e anijes
rritjegjallëri dhe qëndrueshmëri

Afërdiziakët janë të pranishëm në ushqime, barishte, erëza, vajra. Përveç kësaj, sot ekzistojnë një numër i madh i shtojcave organike të një cilësie të lartë që përmbajnë komplekse të afrodiziakëve më të efektshëm për ruajtjen e shëndetit të burrave.

Produkte Afrodiziakësh për Burra

Produktet natyrore ndikojnë pozitivisht në fuqinë mashkullore

Produktet e Afërdizakëve për burrat përfshijnë fruta, arra, drithëra, bishtajore dhe ushqime deti. Afrodiziakët më të mirë ushqimor përfshijnë midhjet dhe gocat e detit. Këto produkte përmbajnë aminoacide thelbësore që ndihmojnë në forcimin e një mbledhje dhe mbajtjen e një sfondi të shëndetshëm hormonal.

I dobishëm për epsh dhe selino. Kjo perime rekomandohet të përfshihet në menunë ditore. Selinoja është e pasur me antioksidantë që përmirësojnë sistemin e qarkullimit të gjakut. Shkakton rritje të fluksit të gjakut në penis.

Afrodiziakët meshkuj në kapsula dhe tableta

Afrodiziakët meshkuj në kapsula dhe tableta janë të përshtatshme për t’u përdorur. Për të forcuar ereksionin, sot ekzistojnë ilaçe sintetike si: Viagra, Levitra, Cialis, etj.

Foto Viagra 100 mg 10 tableta

 • Përbërja: Sildenafil 100 mg
 • Fillimi i veprimit: pas 30-50 minutash
 • Koha e veprimit: Deri në 5 orë
 • Marrja e alkoolit: e papajtueshme
 • Vlerësimi i produktit:

Stock Foto Cialis pilula 10 tableta

 • Përbërja: Tadalafil 20 mg
 • Fillimi i veprimit: pas 20-30 minutash
 • Koha e veprimit: Deri në 36 orë
 • Marrja e alkoolit: e pajtueshme
 • Vlerësimi i produktit:

Tableta Foto Levitra 10

 • Përbërja: Vardenafil 20 mg
 • Fillimi i veprimit: pas 20-40 minutash
 • Koha e veprimit: Deri në 10 orë
 • Marrja e alkoolit: e pajtueshme
 • Vlerësimi i produktit:

Ekzistojnë edhe shtesa dietike natyrale – kapsula Vimax, Fujunbao Super, etj. Efektiviteti i këtyre fondeve varet nga përbërja e tyre. Substancat medicinale sintetike funksionojnë më shpejt, duke dhënë një rezultat të mirë për 36 orë.

Ato aktivizojnë shpejt rrjedhjen e gjakut në penisin mashkullor, rrisin zgjimin seksual dhe sigurojnë një mbledhje të qëndrueshme. Për dallim prej tyre, përgatitjet natyrore janë më pak aktive, por kanë më pak kundërindikacione.

Kapsula Foto Vimax 60 kapsula

 • Përbërja: 100% natyrale
 • Fillimi i veprimit: pas 2-3 javësh
 • Kohëzgjatja: deri në 6 muaj
 • Marrja e alkoolit: e pajtueshme
 • Vlerësimi i produktit:

Super Fujunbao Foto

 • Përbërja: 100% natyrale
 • Fillimi i veprimit: pas 20-30 minutash
 • Koha e veprimit: deri në 5 ditë
 • Marrja e alkoolit: e pajtueshme
 • Vlerësimi i produktit:

Një afrodiziak cilësor i veprimit të shpejtë mashkullor në pika është ilaçi Hammer Torah – një shtesë e sigurt biologjikisht aktive e krijuar për të rritur fuqinë dhe për të normalizuar funksionin erektil.

Përbërja e këtij produkti përmban substanca natyrale:

 • ekstrakt i mëlçisë së peshkut detar;
 • ekstrakt nga jovertebrorët e gjitarëve detarë;
 • ekstrakt nga krill;
 • myshk verior.

Veprimi i pikave vërehet 20-30 minuta pas administrimit dhe zgjat deri në 6 orë. Efekti i marrjes së ilaçit manifestohet në formën e rritjes së ndjeshmërisë së zonave erogjene, prodhimin aktiv të lëngut seminal, si dhe rritjes së orgazmës.

Afrodiziakët DIY

Afrodiziaku mashkull mund të përgatitet nga barishtet

Afrodiziakët meshkuj me duart e tyre mund të përgatiten nga barishte ose bimë. Bimët më të efektshme të këtij grupi përfshijnë rrënjën e xhensen, lëngu i Shën Gjonit, Kalanga, Dubrovnik, furça e kuqe, kolza. Për përdorim ditor, ju rekomandojmë të përgatisni një infuzion medicinal ose zierje.

Për shembull, për të përgatitur një zierje të xhensen, derdhni ujë të valë mbi dy ose tre lugë rrënjë të copëtuar dhe vlim në zjarr të ulët për 10-15 minuta. Supë e gatshme duhet të merret çdo ditë në një të tretën e një gote para çdo vakt. Brenda disa javësh, njeriu do të ndiejë se si ngritja e tij do të bëhet shumë më e fortë.

Së bashku me Afrodiziakët për burra, ata shpesh blejnë

Afrodiziakët të pajtueshëm me alkoolin

Afrodiziakët në përputhje me alkoolin përfshijnë një sërë ushqimesh, vajra, barishte, erëza, shtesa organike vitaminash dhe ilaçe sintetike. Pra, afrodiziakët natyralë janë të sigurt kur pinë alkool. Sa i përket administrimit të ilaçeve artificiale, është e nevojshme të konsiderohet secili produkt veç e veç.

Shkalla e përputhshmërisë me alkoolin varet nga përbërja e tyre. Përgatitjet që përmbajnë një frenues selektiv PDE-5 Sildenafil nuk rekomandohen të kombinohen me pije alkoolike. Nën ndikimin e etanolit, Sildenafil shpejt grumbullohet në gjak, gjë që shkakton efekte anësore afatgjata.

Afrodiziakët për burra mbi 70 vjeç

Afrodiziakët për burrat mbi 70 vjeç duhet të jenë sa më të sigurt. Mundësia më e mirë është shtesa aktive, bimë medicinale, si dhe ushqim. Për dallim nga ilaçet sintetike, shtojcat dietike kanë një efekt të butë.

Komponentët e tyre thithen plotësisht nga trupi dhe kanë një numër minimal të kundërindikacioneve. Shtojcat e mëposhtme janë shumë efektive në rritjen e dëshirës seksuale dhe luftimin e mosfunksionimit ngrerë në lidhje me moshën: Sekreti i Perandorit, Sealex, Alikaps, Viardo Forte, Inforte, Red Root.

Afrodiziakët meshkuj me veprim të gjatë

Afrodiziakët meshkuj me veprim të gjatë janë ilaçe sintetike të krijuara për të rritur fuqinë. Mjete të tilla si Cialis ose Levitra sigurojnë qarkullim aktiv brenda organeve të legenit nga 10 deri në 36 orë. Në të njëjtën kohë, ata mbajnë një ndjeshmëri të lartë të zonave erogjene dhe parandalojnë shfaqjen e problemeve të derdhjes së hershme. Disavantazhet e këtyre fondeve është një listë e madhe e kundërindikacioneve për arsye shëndetësore.

Ndër të gjithë listën e analogëve të barnave sintetike mund të identifikohen shtesat dietike Fujunbao Super.

Përbërja e aditivit përfshin:

 1. Kërpudha Lingzhi;
 2. Data kineze;
 3. Dereza kineze;
 4. rrënjë xhensen;
 5. rrënja e urtë;
 6. goryanka.

Efekti i këtij mjeti zgjat nga tre deri në pesë ditë.

Produkte afrodiziake video

Videoja tregon produkte që ngjallin pasionin e vërtetë.

Vajrat thelbësorë të Afërdizmisë për Burra

Vajrat thelbësorë afrodiziakë për burrat janë:

Këto vajra relaksohen dhe rrisin tonin e muskujve të organeve gjenitale, përmirësojnë furnizimin me gjak të penisit, përkeqësojnë ndjeshmërinë e zonave erogjene, dhe gjithashtu stimulojnë prodhimin e lëngut seminal. Ju mund t'i përdorni ato për të rritur epshin kur kryeni një masazh relaksues. Ju gjithashtu mund të aplikoni disa pika vaj esencial në trup ose të përdorni një llambë aromatike.

Afrodiziakët meshkuj përfitojnë ose dëmtojnë

Nëse përdoret në mënyrë jo të duhur, afrodiziakët meshkuj jo vetëm që mund të përfitojnë, por gjithashtu dëmtojnë trupin. Pasojat negative shkaktohen nga ilaçet që përmbajnë përbërës që janë kundërindikuar për pacientin për arsye shëndetësore. Midis tyre mund të dallohen agjentë sintetikë, aditivë biologjikë, barishte dhe produkte ushqimore.

Komponentët natyrorë shpesh shkaktojnë një reaksion alergjik, kështu që para përdorimit të tyre duhet të siguroheni që përbërësit aktivë të mos jenë intolerantë.

Vini re gjithashtu se entuziazmi i tepërt për stimulimin e erëzave ose bimëve mund të shkaktojë skuqje alergjike, dhimbje koke dhe dispepsi.

Afrodiziakët meshkuj si veprojnë

Afrodiziakët meshkuj kanë një efekt të drejtpërdrejtë në sistemin riprodhues dhe nervor të pacientit. Ndikimi i tyre është më i dukshëm në stimulimin natyror seksual.

Pra, këto ilaçe:

 1. rrit tërheqjen dhe zgjimin;
 2. pushoni muskujt e lëmuar të penisit;
 3. shkaktojnë rritje të fluksit të gjakut në organe;
 4. rrit nivelin e testosteronit;
 5. ndihmë për të arritur një ngritje të fortë.

Afrodiziakët për burra, që është më mirë

Afrodiziakët më të mirë për burrat janë ilaçet organike që kanë një efekt stimulues në mbledhje.

Përparësitë e përdorimit të këtyre mjeteve janë faktorët e mëposhtëm:

 • siguri të plotë për trupin e njeriut;
 • shpejtësia dhe kohëzgjatja e ekspozimit;
 • komoditet në përdorim.

Shtojcat për të përmirësuar epsh nuk janë problematike. Ato janë të përshtatshme për burra të moshuar, dhe janë gjithashtu të kombinuara me shumë ilaçe. Një recetë nuk kërkohet për të përdorur një afrodiziak. Ju mund t'i merrni ato për një periudhë të gjatë kohore.

Burrat janë gjithashtu të interesuar

Afrodiziakët në ushqim për burrat

Afrodiziakët në ushqim për burrat i sigurojnë trupit trupin e elementëve gjurmë dhe vitaminave të nevojshme për një mbledhje të shëndetshme. Për të rritur ngritjen, përfaqësuesit e gjysmës më të fortë duhet të hanë çokollatë të hidhur. Ai përmban fenetilaminë, një enzimë që përmirëson performancën, përmirëson gjendjen shpirtërore dhe përmirëson fuqinë.

Gjithashtu i dobishëm për shëndetin e burrave:

 1. artichokes;
 2. avokado;
 3. kafe;
 4. kokosit;
 5. mjaltë;
 6. kale deti;
 7. grurë të mbirë;
 8. datat;
 9. fistikë.

Afrodiziakët për trajtimin e prostatitit

Afrodiziakët për trajtimin e prostatitit duhet të përdoren së bashku me ilaçet pa recetë. Vetë, stimuluesit nuk zvogëlojnë inflamacionin e prostatës, por rrisin ndjeshëm aktivitetin seksual, për shkak të të cilit në trupin mashkullor ka një ulje të ënjtjes së indeve të gjëndrës së prostatës.

Si një afrodiziak për trajtimin e prostatitit, ju mund të përdorni çdo produkt, bimë medicinale dhe stimulues.

Mbase do të interesoheni

Afrodiziakët meshkuj çfarë të zgjedhin

Afrodiziakët mashkullorë duhet të zgjidhen, duke pasur parasysh cilësinë e funksionit erektil, si dhe moshën dhe karakteristikat e trupit të pacientit. Kur zgjidhni një afrodiziak, është e rëndësishme të eliminoni kundërindikimet ekzistuese ndaj një produkti të veçantë, si dhe të siguroheni që një burrë të mos ketë një reaksion alergjik.

Afrodiziakët meshkuj ndikojnë në fuqinë

Afrodiziakët meshkuj ndikojnë në fuqinë në mënyrë pozitive. Substancat tërheqëse që janë në përbërjen e tyre, sigurojnë jo vetëm qarkullimin e shëndetshëm të gjakut të sistemit riprodhues, por edhe prodhimin aktiv të lëngut seminal. Përdorimi i afrodiziakëve ndihmon pacientët e grupmoshave të ndryshme të përmirësojnë cilësinë e fuqisë dhe, në përputhje me rrethanat, të parandalojnë zhvillimin e mosfunksionimeve riprodhuese.

Shahinclub Shqipëri