Ilaçet e potencialit të sigurt

Fatkeqësisht, ritmi modern i tërbuar i jetës lë një shenjë negative në shëndetin e burrave, dhe veçanërisht në rritjen e fuqisë së tyre. Në ndjekje të fitimeve të larta dhe rritjes së karrierës, burrat shpesh pësojnë stres dhe stres, po lidhen me shëndetin e tyre dhe ushqimin racional, dhe në një moment të shkëlqyeshëm një "mik i luftuar" mund të dështojë në mënyrë dramatike. Por mos e humbni shpresën: farmacia moderne ofron një përzgjedhje të gjerë të barnave për të rritur fuqinë tek burrat.

Këto ilaçe mund të përmirësojnë ngritjen dhe të rrisin kohën e marrëdhënieve seksuale, por të gjitha ilaçet për të rritur fuqinë kanë mekanizmin e tyre të veprimit, dhe para se të blini një pilulë, duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Cilat ilaçe që mund të rrisin ngritjen tuaj mund të ofrojë mjeku juaj?

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Barnat që bllokojnë FED-5

Ilaçet për të rritur fuqinë nga ky grup shtypin enzimën phosphodiesterase-5 dhe zgjasin veprimin e oksidit nitrik në trup tek burrat. Nga ana tjetër, oksidi nitrik aktivizon një enzimë të veçantë që prek muskujt e lëmuar të penisit. Për shkak të kësaj, rrjedha e gjakut në penis rritet dhe ndodh një rritje në funksionin ereksion të mashkullit. Barnat më të famshme për të rritur fuqinë janë Viagra, Cialis, Levitra dhe të tjerët.

Këto ilaçe që rrisin potencialin tek burrat janë kërkesa të mëdha, pasi kohëzgjatja e tyre është nga disa orë deri në disa ditë. Avantazhi i këtyre ilaçeve është të rritet një ngritje te burrat vetëm në prani të një objekti tërheqës. Por këto ilaçe kanë disavantazhe të mëdha përballë efekteve anësore:

 • marramendje dhe dhimbje koke;
 • kongjestioni i hundës;
 • mërzitje gastrointestinale;
 • kundërindikuar tek burrat që vuajnë nga sëmundje të mëlçisë dhe veshkave.

Ilaçet hormonale

Një ilaç për fuqinë bazuar në hormonet përshkruhet vetëm nga një mjek pas një studimi të plotë të testeve. Sigurisht, askush nuk shqetëson të blejë vaj, xhel, krem ​​ose tableta të bazuar në testosterone në farmacinë më të afërt për të rritur fuqinë, por pa e ditur nivelin e hormonit dhe pa menduar të marrë ilaçin. duke rritur përqendrimin e saj, një njeri mund të bëjë vetëm dëm.

Ilaçet hormonale kanë shumë efekte anësore serioze, kështu që vetëm një mjek duhet t'i përshkruajë ato.

Në vetvete, ilaçet që rrisin potencialin tek burrat nuk përshkruhen kurrë, por përdoren vetëm në terapi të kombinuar për të trajtuar mosfunksionimin seksual të meshkujve. Farmacistët mund të ofrojnë ilaçe të tilla në formën e:

 1. Kapsula dhe tableta. Hormonet në këtë formë shpejt hyjnë në qarkullimin e gjakut dhe gjithashtu ekskretohen shpejt, dhe për një nivel të qëndrueshëm të testosteronit, medikamentet duhet të merren rreptësisht në një kohë specifike dhe shpesh.
 2. Gels, krem ​​dhe vajra. Hormonet hyjnë shpejt në sistemin e qarkullimit të gjakut dhe qëndrojnë atje për një kohë të gjatë. Një nga disavantazhet e formave të tilla të ilaçeve për të rritur fuqinë është se me përdorim të zgjatur, mund të shfaqen acarime të lëkurës.
 3. Patches. Ata ngjiten në lëkurë një herë në ditë, por acarimi mund të ndodhë në vendin e patch;
 4. Implants. Ata kanë një formë cilindrike dhe qepen nën lëkurë në bark, duke lëshuar gradualisht dozën e nevojshme të testosteronit dhe mbajnë ekuilibrin e kërkuar hormonal të trupit të njeriut. Prej minuseve – hematoma, infeksion i plagës, refuzim i implantit.
 5. Injeksion. Metoda më e zakonshme për rritjen e aktivitetit seksual të mashkullit, i cili nuk ka praktikisht asnjë disavantazh. Droga hormonale injektohet, dhe substanca aktive, e lëshuar gradualisht në gjak, mban nivelet e testosteronit në nivelin e duhur për 3 muaj;

Me të gjitha avantazhet e kësaj terapie, ilaçet që mund të rrisin fuqinë tek burrat, bazuar në ilaçet hormonale, kanë një numër efektesh anësore.

Gjatë trajtimit, rreziku i kancerit të prostatës dhe pengimi i prodhimit të trupit të hormoneve të tij rritet ndjeshëm. Përveç kësaj, rreziku i puçrrave dhe alopecia është rritur.

Erofertil  Birra me salcë kosi për të rritur recetën e potencës dhe udhëzimet për përdorim

Do të thotë forcim i përgjithshëm

Përveç ilaçeve për forcimin e përgjithshëm, mjetet juridike popullore ndihmojnë mirë në rikthimin e ereksionit.

Një rol të rëndësishëm në forcimin e fuqisë mashkullore luajnë vitaminat dhe mineralet. Shpesh, të hash ushqim të thatë dhe një menu të paarsyeshme çon në mungesë të ushqyesve në trupin e burrave. Ndonjëherë është e mjaftueshme për të marrë një ilaç për të rritur fuqinë bazuar në vitamina dhe minerale, dhe problemi zhduket plotësisht.

Shumë mikroelemente mund të forcojnë fuqinë mashkullore. Fosfori është i përfshirë në sintezën e hormoneve dhe forcon enët e gjakut, zinkun – është i lidhur drejtpërdrejt me prodhimin e testosteronit. Me mungesë të kësaj të fundit, prodhimi i spermës dhe epshi zvogëlohen ndjeshëm, dhe një mungesë e plotë e një mbledhje është gjithashtu e mundur.

Vitamina më e vlefshme që mund të rrisë nivelin e aktivitetit seksual te meshkujt janë retinoidet, vitaminat B, acidi askorbik dhe tokoferoli. Vitamina D doli gjithashtu e domosdoshme, dhe, siç e dini, ajo mund të sintetizohet nga trupi në mënyrë të pavarur nën ndikimin e rrezatimit ultravjollcë.

Mungesa e kalciumit dhe magnezit çon në një ulje të aktivitetit seksual dhe çrregullime hormonale tek burrat. Të gjitha përbërjet organike të mësipërme ndikojnë në fuqinë e një gjysme të fortë të njerëzimit, por kjo nuk do të thotë se për punën e tyre të shëndetshme vetëm ato janë të mjaftueshme. Nëse një ilaç është zgjedhur për të përmirësuar fuqinë në bazë të një kompleksi vitaminash ose mineralesh, atëherë ia vlen t'i kushtohet vëmendje pranisë së përbërësve të tjerë të dobishëm.

Shahinclub Shqipëri