Ushqyerja për sëmundjet e lëkurës

Dieta të uritur për herpes dhe ulcerat

Virusi i herpesit gjendet në 90% të njerëzve.Balancimi i tij varet nga raporti i 2 aminoacideve në trup që vijnë nga ushqimi: arginina (ndihmon në zhvillimin e virusit) dhe lisin (pengon zhvillimin e tij dhe manifestimet klinike – herpes simplex ndikon goja, herpes shfaqet në lëkurë, zbehjet e organeve gjenitale lulëzojnë në zonat seksuale të trupit). Ushqime të pasura me lysinë: Qumësht, soje, mish, përfshirë viçin dhe mishin e derrit, algat e ngrënshme.
Ushqime që përmbajnë më shumë argjinal dhe nuk duhet të hani: Arra, çokollatë dhe xhelatinë.
Kufizoni ushqimet e mëposhtme: arrë kokosi, drithëra (elb, misër, tërshëra, grurë, përfshirë krunde, mikrobet dhe gluten, makaronat), filizat e Brukselit.

1. Bakteret e dobishme nga jogurti – laktobacil dhe acidofil – për një sistem imunitar të shëndetshëm.
2. Glukonati i zinkut, Vit C, propolis i bletëve dhe beta-carotene – të gjithë mbështesin sistemin imunitar.
Vit C – 4-000 mg në ditë shëron inflamacionin e mbaresave nervore dhe përmirësohet nga kercetin bioflavonoid.
3. Aminoacidi L-lizina – 2-4 herë 1 kapsulë prej 500 mg.
4. Kompleksi Vit B – një parandalues ​​i mirë. Gjendet në: – polen e bletëve (nëse nuk ka alergji ndaj helmit të bletëve) dhe algave jeshile dhe picnogenolit bioflavonoid.
5. Pycnogenol – 60 mg në ditë – mban lëkurë të shëndetshme dhe të re.
6. Vit A – i shëndetshëm në lëkurë dhe profilaktik për infeksione.
7. Koenzima Q10 – furnizon oksigjenin në inde dhe i ndihmon ata në procesin e shërimit.
Herbs:
1. Echinacea, hydrostis dhe gjemba meksikane.
2. Piper – brenda ose si krem
3. Lulet e tërfilit livadh dhe rrënjët e gjembit të zakonshëm – në formën e çajit, pastrojnë gjakun.
4. Hudhra me konsum ditor.
5. eningmbëlsimi i rrënjës së ëmbël.
6. Farmacitë kanë ointments me ilaçe bimore.

Erofertil  Si të mbeteni shtatzënë me një ereksion të dobët

1. Për plagë të ftohta:
-Natrium muriaticum – me plagë në mukozën e buzës – 30 me fuqi 2 herë në ditë.
-Fosfori – herpes mbi gojë, i shoqëruar me kruajtje, çarje dhe dhimbje akute; 30 sek
potencë 2 herë në ditë.
-Petroleum – për herpes mbi gojë, të cilët shpojnë në një grup dhe formojnë një kore rreth gojës; 9 me një potencë 3 herë në ditë.
-Apis – për herpes përreth gojës, i shoqëruar nga fshikëza të dhimbshme që kruhet dhe avull; 6 me një potencë 3-4 herë në ditë.
2. Për herpesin gjenital:
-Natrium muriaticum – për flluska si rruaza. Zona gjenitale është e fryrë, e nxehtë dhe shumë e thatë; 6 me fuqi, 4 herë në ditë.
-Dulkamara – për gratë të prirura ndaj herpesit të shumëfishtë në vulvë ose në gjëndrat e flokëve rreth labisë dhe vulvës. Sa herë që janë të ftohtë ose në një cikël stërvitje, ato përshkruhen 12 me një fuqi 2-3 herë në ditë.
-Petroleumi – për herpes, vrasjet në grup dhe plagët janë të kuqe të errët, të dhimbshme dhe të lagështa. Pamja e tyre përkon me periudhën menstruale dhe prek perineumin, anusin, buzët pubike dhe vulvën; 9 me një potencë 3 herë në ditë.
3. Me herpes:
-Albenicum album – në shumicën e rasteve të herpes, ata ndjehen më keq në të ftohtë dhe pas mesnatës dhe më mirë në të ngrohtë. Ata kanë një ndjesi djegëse. Nëse jepet në fillim të sulmit – 30 me një fuqi 2 herë në ditë për 2-3 ditë, nëse vazhdon -12 me një potencë prej 3 herë në ditë.
Hypericum perforatum – është për çdo dhimbje nervore. Isshtë përshkruar për neurititet intensiv dhe nevralgji me djegie, ndjesi shpimi gjilpërash përgjatë gjithë nervit; 30 me një fuqi 2-3 herë në ditë.
AROMATHERAPIA – nga përvoja klinike e Francës
1. Recetë për pastë goje – 5 pika vaj nenexhik, bergamot ose vaj peme çaji me mjaltë të papjekur. Përzierja shtohet më pas në një supë të fortë të urtë ose rozmarine. Shpëlajeni me këtë përgatitje disa herë në ditë. Kjo rregullon ph e gojës dhe shëron infeksionin.
2. Myrrh copë e naftës së mirrës direkt në herpes për të lehtësuar dhimbjen.
3. Një tampon pambuku i lagur me vaj peme çaji në herpes për të vrarë virusin dhe më pas zbutur me vaj livande dhe xhel aloe.

Erofertil  Udhëzime Afala për përdorim

Rritja e shpirtit dhe shpjego mendimin
Terapia e ozonit

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

  • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
  • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
  • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Shahinclub Shqipëri