Aspirina për të rritur fuqinë tek burrat

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Përshkrimi i drogës, përbërja

Sot, problemi i fuqisë së ulët ka të bëjë me pothuajse çdo njeri të tretë. Statistikat janë zhgënjyese. Shtë për këtë arsye që ata prodhojnë ilaçe të ndryshme për të përmirësuar fuqinë për burrat, por shumica e këtyre ilaçeve janë joefektive, por të reklamuara mirë.

Kërkesa krijon furnizim, por mes gjithë kësaj larmie të shtojcave dietike, tableta, llak, dua të zgjedh një produkt me të vërtetë të efektshëm, dhe të mos provoj të gjitha mjetet vetë, sepse është i pasigurt për shëndetin.

Vlen të kuptohet menjëherë pse funksioni seksual është zvogëluar, pasi në disa raste, ilaçet që rrisin ngurtësinë e penisit nuk do të zgjidhin shkakun kryesor të mosfunksionimit ngrerë.

Në cilat raste ia vlen të kontaktoni një androlog ose urolog?

 • Dhimbje dhe dhimbje gjatë urinimit;
 • Siklet në ijë, perineum;
 • Ulje e dëshirës seksuale;
 • Dhimbje periodike në testis, scrotum.

Të gjitha këto arsye tregojnë praninë e infeksionit ose procesit inflamator.

Aspirina është një ilaç anti-inflamator jo-hormonal i bazuar në acidin acetilsalicilik. Lëshoni atë në:

 • tableta me doza të ndryshme;
 • pop;
 • kapsula të tretshme.

Përbërësi kryesor aktiv ka në trupin e njeriut:

 • vrasës i dhimbjes;
 • antipiretik;
 • anti-inflamator;
 • veprim antiagregant.

Vetëm prona e fundit e bën Aspirin të rrisë fuqinë tek burrat një mjet i tillë efektiv. Agjenti antiplumbet redukton aftësinë e qelizave të kuqe të gjakut që të përmbahen dhe të përmbahen në enët e gjakut.

 • bllokimi i sintezës së substancave përgjegjëse për ndjeshmërinë ndaj dhimbjes;
 • ndërprerja e prodhimit të enzimave që shkaktojnë procesin inflamator;
 • ulur aftësinë e koagulimit të gjakut.

Efekti i holluar arrihet me doza të ulta të barit, të cilat duhet të merren parasysh gjatë përdorimit të acidit acetilsalicilik për potencë. Dozat e larta jo vetëm që japin një efekt antiplomatik, por gjithashtu janë të mbushur me shfaqjen e efekteve anësore.

Metoda e përdorimit të aspirinës për të rritur fuqinë

Karakteristikat antikoaguluese të aspirinës lejojnë që ajo të përdoret për të përmirësuar fuqinë mashkullore, forcimin e funksionit erektil dhe rritjen e dëshirës seksuale. Për më tepër, ky ilaç rikthen proceset e mikrocirkulacionit të gjakut, duke normalizuar reagimet metabolike, si dhe indet trofike dhe nivelin e tyre të funksionalitetit në zgavrën e penisit të burrave.

 1. Në asnjë rast mos e tejkaloni marrjen ditore të 100-300 mg të ilaçit, prandaj, nëse blihet acidi acetilsalicilik i zakonshëm në tableta me dozë 500 mg, atëherë jo më shumë se gjysma e një tablete duhet të pihet në ditë.
 2. Futja e kursit të aspirinës duhet të jetë së paku 2-3 muaj.
 3. Dhe më e rëndësishmja, para se të filloni të merrni këtë ilaç, së pari duhet të konsultoheni me mjekun tuaj në mënyrë që të identifikoni praninë ose mungesën e kundërindikacioneve të mundshme.

Aspirina është një ilaç i njohur dhe i përballueshëm që mund të gjendet në çdo shtëpi. Përbërësi kryesor aktiv në ilaç është acidi acetilsalicilik. Numri i eksipientëve në të është minimizuar.

Njerëzit janë të vetëdijshëm për efektivitetin e pilulave për të hequr qafe ethe dhe nxehtësi, nga dhimbje koke dhe dhimbje në trup, në luftën kundër inflamacionit. Ilaçi absorbohet shpejt në gjak pas gëlltitjes dhe fillon një efekt terapeutik aktiv pas një çerek ore.

Acidi acetilsalicilik përfshihet në përbërjen e tabletave, i ngjashëm me veprimin e aspirinës, si dhe medikamente për trajtimin e patologjive kardiake, parandalimin e goditjeve dhe formimin e mpiksjeve të gjakut dhe holluesve të gjakut.

Erofertil  Kremrat, xhelat dhe vajrat e nitroglicerinës për të rritur fuqinë

Kohët e fundit, ka pasur një diskutim të gjallë për një pronë tjetër shëruese të ilaçit: aftësia për të lehtësuar impotencën.

Deklaratat në lidhje me efektin negativ të drogës në forcën seksuale të mashkullit janë të justifikuara me faktin se ky është një ilaç nga grupi i ilaçeve pa hormone që kanë një gamë të gjerë të kundërindikacioneve dhe reaksioneve anësore me përdorimin e tyre afatgjatë ose mbivlerësimin e dozës së lejuar ditore.

Përdorimi ditor afatgjatë i produktit:

 • zvogëlon aktivitetin seksual;
 • efekt depresiv në funksionin erektil të trupit;
 • zvogëlon kohëzgjatjen e ereksionit dhe marrëdhënies seksuale.

Efekti i dobishëm i Aspirinës në potencial është për shkak të aftësisë së acidit acetilsalicilik për të holluar gjakun dhe në këtë mënyrë parandalon formimin e mpiksjes së gjakut dhe bllokimin e enëve të gjakut, përmirësimin e kalimit të lëngut të gjakut në organe.

Por një efekt i tillë i ilaçit është i arritshëm vetëm me impotencë dhe mosfunksionim ngrerë të një natyre vaskulare. Me këto patologji të lidhura me sëmundjen e prostatës, ilaçi është i pafuqishëm.

Përmirësimi i fuqisë kur merrni Aspirin konfirmohet nga eksperimenti. Tek burrat që pinin ilaçin për tre muaj në një dozë ditore prej 100 – 300 mg për të përmirësuar ereksionin dhe për të rikthyer funksionimin seksual, numri i marrëdhënieve seksuale të suksesshme u rrit 2,5 herë.

Efekti i aspirinës në fuqinë e burrave

Mendimet e ekspertëve për efektin e Aspirinit në fuqinë e burrave janë të paqarta. Ndonjëherë ka rekomandime për përdorimin e tij për të normalizuar një mbledhje. Por kryesisht mjekët pajtohen që trajtimi me një ilaç mund të ul aktivitetin seksual dhe të dobësojë forcën e mashkullit nëse nuk ka indikacion të veçantë.

Shpesh, acidi acetilsalicilik praktikohet për të lehtësuar dhimbjen dhe lehtësuar proceset inflamatore. Por edhe si një agjent antiplomatik, ajo është e përshkruar për patologjitë kardiovaskulare. Heqja e gjakut rrit flladin në organet gjenitale, të cilat:

 • forcon një ngritje;
 • rrit sasinë dhe cilësinë e spermës.

Ilaçet afatgjata në pacientë të tillë rrit kohëzgjatjen e kontaktit seksual. Aspirina është veçanërisht e mirë për impotencën te burrat me qarkullim të dëmtuar të gjakut dhe sëmundjet e zemrës dhe sistemit vaskular. Doza terapeutike e substancës aktive që hyn në gjak brenda tre muajve:

 • rrit epsh dhe interes për seksin;
 • rrit numrin e kontakteve seksuale që përfundojnë në derdhje.

Besohet se në sajë të Aspirinës, metabolizmi dhe mikroqarkullimi në indet e penisit mashkullor përmirësohet, gjë që gjithashtu kontribuon në një mbledhje.

Bazuar në këtë, ne mund të konkludojmë se Aspirin ndikon në fuqinë nga ana më e mirë nëse pacienti ka:

 • rritja e numrit të trombociteve në rrjedhën e gjakut;
 • ndjeshmëria ndaj sulmit në zemër, goditje në tru;
 • tension i lartë
 • sëmundje inflamatore kronike;
 • dhimbje me origjinë neurologjike.

Ekzistojnë disa mendime mbi efektin e kësaj droge në shëndetin e burrave, dhe të gjithë kundërshtojnë rrënjësisht njëri-tjetrin. Disa argumentojnë se aspirina për impotencë është një mjet shumë efektiv që ndihmon për të rikthyer shpejt aftësitë seksuale mashkullore të trupit, ndërsa të tjerët, përkundrazi, insistojnë në dëmin e këtij ilaçi dhe se ndihmon për të zvogëluar forcën e mashkullit.

Pra, do të kuptojmë më në detaje se si akoma vepron acidi acetilsalicilik në trupin mashkullor. Fakti është se ky ilaç mund të ndikojë në nivelin e fuqisë, si në anët pozitive, ashtu edhe në ato negative.

Acidi acetilsalicilik ka një efekt pozitiv në trupin mashkullor duke holluar gjakun në zgavrën e enëve të gjakut dhe duke rikthyer intensitetin e mikrocirkulacionit të gjakut, si dhe duke parandaluar formimin e mpiksjes së gjakut.

Kështu, efektiviteti i ilaçit në lidhje me shëndetin e mashkullit vërehet vetëm me zhvillimin e mosfunksionimit ngrerë të formuar në sfondin e patologjive vaskulare. Kjo për faktin se me natyrën vaskulare të një ulje të forcës së mashkullit, aspirina rrit fuqinë për shkak të normalizimit të furnizimit me gjak të trupave shpellorë në zgavrën e penisit, kundër të cilit ndodh një ngritje e shpejtë dhe e shpejtë.

Duhet gjithashtu të theksohet se gjatë studimeve eksperimentale, efektet pozitive të acidit acetilsalicilik në fuqinë mashkullore janë provuar klinikisht. Burrat që përdorin një përgatitje të përditshme në tabletë me përqendrim 100-300 mg në ditë për tre muaj, me qëllim të rritjes së funksionalitetit erektil dhe rikthimit të aftësive seksuale të trupit të tyre, përfundimisht vunë në dukje se ata kishin një rritje të theksuar të dëshirës seksuale për seksin e kundërt.

Erofertil  Trajtimi, parandalimi i impotencës

Mendimi i njerëzve që aspirina nuk mund të merret për të rritur fuqinë, pasi ajo vetëm shkakton dëm trupin, bazohet në faktin se aspirina është një agjent anti-inflamator i llojit jo-steroide.

Kundërindikimet për përdorimin e acidit acetilsalicilik

Para se të merrni acid acetilsalicilik, duhet të lexoni udhëzimet për ilaçin për të sqaruar kundërindikimet në mënyrë që të shmangni pasojat e pakëndshme.

Ilaçi është i ndaluar për përdorim nëse:

 • ndjeshmëri në rritje alergjike ndaj përbërësve kryesorë dhe shtesë të pranishëm në përbërjen e tabletave të acidit acetilsalicilik;
 • astma bronkiale, e manifestuar si rezultat i marrjes së medikamenteve që përmbajnë salicilate ose ilaçe anti-inflamatore të grupit jo-steroide;
 • diatezën hemorragjike;
 • sëmundjet e stomakut (gastrit, ulçera akute);
 • dështimi i theksuar renal;
 • dështimi i theksuar i mëlçisë;
 • dështimi i zemrës së ngarkuar;
 • shtatzënia (nga 1 në 3 dhe nga 7 deri në 9 muaj);
 • fazat e përkeqësuara të sëmundjeve të ulçerës erozive dhe peptike të traktit gastrointestinal;
 • infeksione akute të frymëmarrjes të shkaktuara nga infeksioni me viruse tek fëmijët nën moshën pesëmbëdhjetë vjeç (për shkak të rritjes së shansit për të zhvilluar encefalopati dhe dystoni hepatike me yndyrë akute).

Nëse nuk mund të bëni pa ilaçin gjatë laktacionit, duhet të ndaloni ushqyerjen me gji të foshnjës. Nga 4 deri në 6 muaj shtatzënie, merrni ilaçin me kujdes.

Acidi acetilsalicilik është i papajtueshëm me pije që përmbajnë alkool. Kur përdoren së bashku, efekti i toksinave në aparatin tretës, veshkat dhe mëlçinë është rritur.

A rritet apo zvogëlohet fuqia e aspirinës?

Efekti pozitiv i acidit acetilsalicilik në fuqi në masë të madhe varet nga doza dhe forma e lëshimit të ilaçit. Për shembull, një ilaç i etiketuar Cardio është krijuar posaçërisht për të parandaluar sëmundjet kardiovaskulare dhe formimin e mpiksjes së gjakut.

Confirmedshtë vërtetuar shkencërisht se një mbledhje varet plotësisht nga shkalla e qarkullimit të gjakut në organet e legenit. Pa furnizim normal të gjakut, trupat shpellorë nuk do të mbushen dhe zgjimi fizik nuk do të ndodhë.

Studimet e kryera nën mbikëqyrjen e Ministrisë së Shëndetësisë kanë treguar që rreziku i zhvillimit të mosfunksionimit erektil është rritur ndjeshëm te burrat që kanë kapërcyer shenjën 40-vjeçare, nëse marrin rregullisht ilaçe të acidit acetilsalicilik për të lehtësuar dhimbjen dhe për të ulur temperaturën e tyre.

Rezulton se Aspirin zvogëlon fuqinë nëse merret shpesh dhe në dozë të lartë.

Doza e aspirinës

Aspirina është përshkruar për të rriturit dhe adoleshentët që kanë mbushur moshën pesëmbëdhjetë vjeç. Regjimi i rekomanduar i dozimit të përgjithshëm: për dhimbje të butë deri të moderuar dhe ethe 0,5 – 1 g për dozë. Midis përdorimit të tabletave, ruhet një interval kohor prej katër orësh.

Një ditë lejohet të marrë jo më shumë se gjashtë tableta. Kur përdorni ilaçin pa u konsultuar me një mjek, kërkohet respektimi i rekomandimeve për kohëzgjatjen e terapisë: për të lehtësuar dhimbjen jo më shumë se një javë, për të ulur temperaturën – jo më shumë se tre ditë.

Aspirina i referohet ilaçeve që ulin koagulimin e gjakut. Kjo veti e dobishme e ilaçit shpjegon efektin pozitiv të Aspirinës në fuqinë. Ajo eliminon pafuqinë seksuale, përmirëson ereksionin dhe rrit dëshirat seksuale.

Për të arritur efektin maksimal terapeutik të barit, Aspirina merret në përputhje me rregullat:

 1. Ndiqni rekomandimet për dozën ditore: jo më shumë se 100 – 300 mg. Një sasi e tillë e substancës përmbahet në një tabletë Aspirin Cardio ose në gjysmën e një pilulë të thjeshtë acidi acetilsalicilik.
 2. Merrni Aspirin për të rritur fuqinë tek burrat për dy deri në tre muaj.
 3. Sigurohuni që nuk ka ndalime në treguesit shëndetësorë për marrjen e barit (për të kryer teste laboratorike në nivelin e densitetit të gjakut, me vlerën e tij të ulët, përdorimi i Aspirinës është i padëshirueshëm).

Mjekët sugjerojnë përdorimin e acidit acetilsalicilik për fëmijë me një dozë minimale (81 mg). Por deri në dyzet përqind e burrave nuk do të arrijnë lëngëzimin e dëshiruar të gjakut për shkak të rritjes së rezistencës së trupit ndaj një doze të tillë.

Vetë-administrimi i ilaçeve dhe përdorimi i tyre në trajtim janë të papranueshme. Kjo mund të shkaktojë reagime negative të trupit dhe të shkaktojë dëm të pariparueshëm për shëndetin.

Rreziku dhe kufizimet e aspirinës

Duke marrë Aspirin për të rritur fuqinë, duhet të merrni parasysh që kjo është larg nga një ilaç i padëmshëm. Nëse tejkaloni dozën e rekomanduar ditore, mund të provokoni zhvillimin e efekteve anësore:

 • zhurma e veshit dhe dëmtimi i dëgjimit;
 • marramendje dhe cefalalgji;
 • vetëdije e dëmtuar;
 • ndjesi para vjelljes;
 • episodet e të vjellave;
 • dështimi i frymëmarrjes.

Kur merrni doza të mëdha, më poshtë janë të mundshme:

 • zhvillimi i gjakderdhjes së brendshme;
 • edemë pulmonare;
 • dështimi i mëlçisë;
 • Asfiksia.
Erofertil  Pompë vakumi për një anëtar se si të përdoret për të rritur dhe sa kushton

Duke përdorur Aspirin nga fuqia, është e nevojshme të merret parasysh përputhshmëria e tij me ilaçet e tjera:

 • përmirësimi i veprimit të trombolitikëve, antikoagulantëve, ilaçeve për uljen e sheqerit, etanol, frenuesit selektiv të serutoninës selektive;
 • ekspozimi i zvogëluar ndaj diuretikëve dhe frenuesve ACE;
 • në të njëjtën kohë me glukokortikosteroidet dhe agjentët e bazuar në ibuprofen, efektiviteti i acidit acetilsalicilik zvogëlohet.

Vendosni të merrni Aspirin për impotencë, ju duhet të konsultoheni me specialistë, të njiheni me udhëzimet dhe kundërindikimet:

 • periudha e përkeqësimit të sëmundjeve që lidhen me sistemin e tretjes;
 • astma bronkiale;
 • hemostasiopatia hemorragjike;
 • patologjia e mëlçisë;
 • dështimi i zemrës;
 • prania e gjakderdhjes së brendshme;
 • ndjeshmëri e lartë ndaj substancës aktive në përbërjen e ilaçit;
 • kategoria e moshës deri në 15 vjeç.

Efektet anësore të mundshme

Veprimi i Aspirinës në raste individuale shoqërohet me manifestime të reaksioneve të padëshiruara të trupit ndaj ilaçit dhe një mosfunksionim të organeve dhe sistemeve. Këto përfshijnë:

 1. Ndryshimet patologjike në funksionimin e sistemit hematopoietik dhe limfatik. Ekziston rreziku i trombocitopenisë, leukopenisë, pankitopenisë, agranulocitozës, anemisë aplastike dhe gjakderdhjes.
 2. Dështimi në performancën e stomakut dhe zorrëve (dhimbje në rajonin epigastrik, urth, vjellje dhe të vjella, ulcerat, shkelje e lëvizjes së zorrëve, gjakderdhje e brendshme në stomak ose zorrë).
 3. Skuqjet alergjike në lëkurë, të shoqëruara nga një nxitim i rritur i gjakut (shfaqet skuqje), kruajtje, djegie, ënjtje, astmë dhe rinitit të etiologjisë alergjike.
 4. Dhimbje në kokë, marramendje dhe zhurmë në organet e dëgjimit.
 5. Konfuzion.
 6. Disrregullim në funksionimin e veshkave dhe sistemit të daljes së urinës.
 7. Mosfunksionimi i mëlçisë.

Për të minimizuar rrezikun e reaksioneve anësore, Aspirina merret pas një vakt dhe lahet me një gotë të lëngshme.

Si të përdoret aspirina për potencë

Pasi keni zbuluar se Aspirin rrit fuqinë për shkak të rritjes së rrjedhës së gjakut dhe rritjes së mbushjes së corpus cavernosum me gjak, mund ta përdorni duke llogaritur së pari dozën dhe duke përcaktuar kohëzgjatjen e terapisë. Një efekt i ngjashëm merret duke marrë ilaçin për tre muaj.

Gjëja kryesore është që doza ditore e përbërësit aktiv nuk kalon 300 mg. Meqenëse Aspirin Cardio është në dispozicion në këtë dozë, mund të merrni një tabletë të barit. Ose zëvendësojeni atë me një tabletë Aspirinë të rregullt.

Shqyrtime të pacientëve për përdorimin e Aspirinës për potencë

Ju mund të gjeni shumë përmbledhje të burrave që janë të sigurt se Aspirin ndihmon fuqinë. Ekzistojnë gjithashtu deklarata negative nga njerëz që vërejnë efektin e tij negativ në funksionin seksual pas përdorimit afatgjatë si një agjent anti-inflamator.

 1. Me moshën fillova të vërej se fuqia u dobësua shumë. Për më tepër, një mënyrë jetese jo e shëndetshme, stres i vazhdueshëm, punë e vështirë çuan në një tufë sëmundjesh kardiovaskulare. Mjeku këshilloi të pija Aspirin Cardio për fuqi, gjë që unë u befasova shumë. Ai tha, dhe zemra do të trajtohet, dhe në frontin e dashurisë, ajo nuk dëmton. Në të vërtetë, pas dy muaj trajtimi, vura re që një mbledhje filloi të shfaqej më shpesh, si në rini. Andrei Ivanovich, 62 vjeç.
 2. Pas dyzet, kam hasur në probleme vaskulare. Unë jam një duhanpirës i rëndë, dhe me siguri nuk do të jem në gjendje ta lë këtë zakon, pasi përvoja e pirjes së duhanit është më shumë se 25 vjet. Kështu që pagesa për “kënaqësi” më kaploi. Dështimet filluan jo vetëm për sa i përket punës së zemrës, por edhe në shtrat filluan të keqpërdoren më shpesh. Mjeku sugjeroi pirjen e Aspirinës në pjesën e katërt të pilulës. Nuk e kuptova se si ndikon Aspirin në fuqinë, por prapë vendosa të provoja. Kushton një qindarkë në krahasim me Viagra. Kanë kaluar tre muaj, por nuk ka përmirësime. Vitaliy, 42 vjeç.
 3. Natën e mori Aspirinin për të holluar gjakun. Një muaj më vonë, ai u befasua bukur nga ngritja brutale, e cila zgjati deri në mëngjes. Ishte diçka. Ilya, 30 vjeç
 4. Mësova se si Aspirin vepron mbi fuqinë dhe vendosa të përdor informacionin. Në fillim, efekti dukej të ishte, por jo shumë i dukshëm. Kur ndalova së pirja e pilulave, u bë shumë më keq sesa ishte. Tani nuk e di se si të trajtohen. Victor.

Aspirina për një mbledhje mund të jetë e dobishme, por me kusht që të mos ketë kundërindikacione për marrjen e saj. Në përgjithësi, efekti pozitiv i terapisë jo standarde mund të arrihet nga burrat, mosha e të cilëve nuk kalon 30 vjet.

Thisshtë gjatë kësaj periudhe që sistemi imunitar lejon rrjedhën normale të trajtimit të impotencës. Por ky ilaç nuk mund të konsiderohet mjeti kryesor, pasi përdorimi i tij është shumë i kufizuar nga efektet anësore të mundshme dhe kufizimet.

Shahinclub Shqipëri