Efekti i kikirikëve në fuqinë mashkullore

Kikirikët i përkasin familjes së bishtajoreve dhe është një bimë barishtore e ulët. Ajo rritet në zonat klimatike me një klimë të lagësht dhe të ngrohtë. Quhet ndryshe edhe kikiriku, sepse frutat piqen në tokë. Kikirikët janë të dobishëm për fuqinë, pasi që është një afrodiziak natyral natyral. Arrat e pjekura dhe zierjet me ekstraktin e arrave përmirësojnë fuqinë jo vetëm tek burrat por edhe tek gratë.

Përdorni kikirikë në sasi të vogla. Kjo është për shkak të përmbajtjes së saj të lartë kalori. Ruani arrat në frigorifer. Ruajtja e papërshtatshme ose pritja e produktit të prishur mund të shkaktojë helmim.

Në artikull do të tregojmë:

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Strukturë

Kikirikët janë një produkt me kalori të lartë dhe nuk rekomandohet të hani më shumë se 10 copë në ditë

Vitaminat e mëposhtme përfshihen në përbërjen e kikirikëve: PP, A, D, grupet B, E.

Elementet mikro dhe makro: kalcium, kalium, mangan, magnez, zink, bakër.

Yndyrnat dhe vaji vegjetal përbëjnë 42% të masës së tij.

Proteina e perimeve në kikirikë është 35%, e cila tejkalon përmbajtjen e proteinave në arra me 10%, arrat e pishave me 13% dhe 11% në lajthitë.

Përveç përbërësve të listuar, kernelet e kikirikut përmbajnë 12 aminoacide dhe biotinë, folole dhe polonizur të linoleik, kikirikë, palmetikë dhe acide të tjera. Kikirikët kanë një përmbajtje minimale të kolesterolit.

Përfitim dhe dëm

 • Përdorimi i vazhdueshëm i kikirikëve në ushqim në doza të vogla ka një efekt të fortë në trupin e mashkullit. Një person bëhet më i fortë dhe më elastik, forcohet vitaliteti, rritet energjia.
 • Aftësia për t'i bërë ballë stresit, konfliktit dhe lodhjes pas një dite pune është në rritje. Kikirikët promovojnë zhvillimin e muskujve sepse përmbajnë proteina dhe aminoacide, të cilat janë aq të nevojshme për këtë. Tek meshkujt, ngrënia e kikirikëve rrit vetëvlerësimin dhe aftësinë fizike.
 • Përveç kësaj, përbërësit e kikirikëve ndikojnë në radikalet e lira. Për shkak të kësaj, enët e gjakut bëhen më elastike dhe të forta. Dhe kjo zvogëlon rrezikun e zhvillimit të arteriosklerozës dhe eliminon pllakat e kolesterolit.
 • Gjalpi i kikirikut cilësor ka veti antibakteriale dhe shëruese të plagëve. Përdoreni atë për të trajtuar sëmundjet inflamatore dhe purulente.
 • Ekstrakti i kikirikut rrit rrjedhjen e biliare, parandalon sëmundjet vaskulare dhe të zemrës.
 • Ilaçet bazuar në kikirikë përdoren në trajtimin e pagjumësisë, frikës, ankthit dhe prishjeve nervore.
 • Arre normalizon traktin tretës. Mund të hahet me gastrit dhe ulçerë në stomak.
 • Kikirikët përdoren për të parandaluar kancerin.
 • Përqendrimet me gjalpë kikiriku përdoren në kozmetologji. Arre ka një efekt antioksidant dhe parandalon plakjen e hershme.
Erofertil  Fuqi e fuqishme

Këto janë të gjitha cilësitë pozitive të kikirikëve. Efekti i vetëm i dëmshëm është se arrat janë një produkt me kalori të lartë dhe nuk rekomandohet të hani më shumë se 10 copë në ditë.

A ka ndonjë kundërindikacion për përdorim?

Arrat e tepërta mund të çojnë në mbipesha ose mbipesha.

Po, ka kundërindikacione.

Kryesorja – kikirikët janë kundërindikuar në gratë shtatzëna. Intoleranca e mundshme individuale që ka një fëmijë mund të çojë në pasoja të paparashikueshme. Prandaj, është më mirë të mos merrni rreziqe.

Ju nuk mund të merrni mbartur me këtë produkt me kalori të lartë me përdhes, artrit, artrit dhe me ndjeshmëri të shtuar ndaj elementeve të përfshira në kikirikë.

Arrat e tepërta mund të çojnë në mbipesha ose mbipesha. Për të mos lejuar që kjo të ndodhë, hani pak kikirikë, dhe vetëm pjekur. Produkti i papërpunuar mund të shkaktojë alergji në formën e ënjtjes së zgavrës me gojë dhe laringut, kruajtje. Përveç kësaj, një shqetësim i zorrëve, dhimbje barku, fryrje janë të mundshme.

Efekti i kikirikëve në potencë

Kikirikët kanë një efekt pozitiv në shëndetin e burrave, indet e eshtrave po forcohen, dhe forca e mashkullit po rritet. Arrat ndihmojnë në përmirësimin e metabolizmit të lipideve, rregullojnë yndyrën e trupit.

Vajrat e trupit përdoren nga bodybuilders për të ndërtuar muskuj. Kikirikët kontribuojnë në rikuperimin e shpejtë të trupit pas një ushtrimi të fortë fizik.

Me një ulje të fuqisë ose zhvillimin e mosfunksionimit ngrerë, kikirikët duhet të konsumohen rregullisht. Magnezi i përfshirë në produkt siguron një fluks energjie dhe forcë. Komponentët që gjenden tek kikirikët pastrojnë trupin e toksinave që vijnë nga pirja e alkoolit dhe pirja e duhanit.

Erofertil  Pse djemtë e rinj kanë një ngritje të dobët

Biotina zvogëlon rrezikun e alopecisë. Përdorimi i kikirikëve shpesh përshkruhet për sëmundje të ndryshme, dhe nganjëherë rekomandohet për çrregullime ereksioni. Steriliteti dhe adenoma e prostatës trajtohen me arra.

Marrja e rregullt e kikirikëve normalizon ekuilibrin hormonal. Në të njëjtën kohë, aktiviteti i spermës rritet. Testosteroni prodhohet në sasi të mjaftueshme, gjë që rrit dëshirën seksuale. Arrat e tokës kanë një efekt pozitiv në formimin e spermës, dhe rrisin ndjeshëm aftësitë seksuale të burrave.

Për më tepër, arrat janë një masë e shkëlqyeshme parandaluese për sëmundjet e sistemit gjenitourinar.

Kikirikët janë një produkt universal që ka një efekt pozitiv në të gjithë trupin.

Receta efektive për fuqinë mashkullore

Arrat e pjekura dhe zierjet me ekstraktin e arrave përmirësojnë fuqinë

Kikirikë me mjaltë

2-3 orë para gjumit, përzieni me mjaltë dhe hani një lugë gjelle kikirikë. Një ilaç i tillë do të jetë dy herë më efektiv sepse mjalti rrit aktivitetin seksual të meshkujve.

Pastë arre

Grind kikirikë të papjekur në një blender dhe përzieni me vaj perimesh. Mos shtoni sheqer ose kripë. Përhapni makarona në bukë gjatë mëngjesit. Merrni një pjatë ushqyese dhe të kënaqshme.

Pjatë me salcë kosi

Enët me kikirikë dhe salcë kosi kanë veti unike. Të dy këta përbërës forcojnë fuqinë, dhe kombinimi i tyre është një kurë mrekullie për çdo anëtar të seksit më të fortë.

Grind kikirikë, përzieni me salcë kosi, kripë për shije. Në vend të kripës, mund të merrni sheqer.

Shqyrtime

Shqyrtime pozitive në lidhje me kikirikë

Shqyrtime të shumta pozitive në lidhje me trajtimin e mosfunksionimit ngrerë me kikirikë flasin vetë. Përmirësimi i potencialit te disa burra erdhi pas një muaji të përdorimit të rregullt të arrave në ushqim.

Shahinclub Shqipëri