Si mund ta brohorisni veten me mënyra të thjeshta për tu rikuperuar shpejt

Një qëndrim emocional është një pjesë integrale e jetës së çdo personi. Por shpesh ka ditë kur asgjë nuk kënaq, mendimet negative mbizotërojnë. Një humor i zgjatur në depresion mund të çojë në zhvillimin e depresionit. Prandaj, secili person duhet të ketë një ide se si të gëzohet dhe të heqë qafe negative.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Arsyet për një humor të keq

Ka shumë arsye që mund të prishin humorin. Për më tepër, të njëjtat ngjarje prekin çdo individ në mënyra të ndryshme. Sidoqoftë, ndër më të zakonshmet, mund të dallohen këto:

 • Mendimi i rrethit të brendshëm. Sfondi emocional i secilit person është në proporcion të drejtpërdrejtë me ata njerëz që janë afër. Dhe kjo nuk është rastësi, sepse është shumë e rëndësishme për secilin prej nesh se çfarë mendojnë të afërmit dhe miqtë tanë, dhe nëse ky mendim është i ndryshëm nga ai që presim të dëgjojmë, atëherë humori ynë do të prishë.
 • Për një person, një atmosferë e qetë dhe e qetë është shumë e rëndësishme. Conflictdo konflikt mund të çojë në faktin se gjendja emocionale përkeqësohet.
 • Humori mund të shkojë keq për shkak të pritjes së telasheve. Një njeri është i shqetësuar, është në një gjendje tensioni, të cilën nuk mund ta përballojë. Manifestime të tilla janë të mbushura me një përkeqësim në sfondin emocional.
 • Problemet e planit financiar shpesh janë shkaku i shtypjes mendore.
 • Nëse dëshirat tona ndryshojnë nga aftësitë tona, lind zhgënjimi dhe rënia e gjendjes emocionale.
 • Gjumi i keq gjithashtu mund të shkaktojë një humor negativ. Nëse një problem i ngjashëm në jetën e njeriut nuk është i rrallë, atëherë depresioni nuk është larg.
 • Puna monotone ose nevoja për të bërë atë që nuk ju pëlqen, zakonisht çon në emocione negative dhe ndjenja të shpresës.
Erofertil  I riu mori një foto

Duke pasur një ide se çfarë rezultoi në një gjendje negative emocionale, ju mund të lundroni se si të ngrini shpejt gjendjen shpirtërore kur është në zero.

Teknikat e korrigjimit të shprehur

A jeni kurioz se si të brohorisni veten brenda 5 minutave? Përdorni metoda të provuara që kërkojnë pak kohë.

 • Shikoni një film ose shfaqje të mirë komedi.
 • Dëgjoni muzikën tuaj të preferuar argëtuese.
 • Lexoni shaka.
 • Merrni një dush me kontrast, lani flokët.
 • Bëni vepra të mira.
 • Mjafton të shëtisni në ajër të pastër. Komunikimi me natyrën funksionon çudira.

Mënyrat më efektive për tu mbushur me gëzim

Sipas psikologëve, gjendja shpirtërore e secilit person përcaktohet nga karakteristikat e të menduarit. Shtë e nevojshme të shikojmë me optimizëm botën përreth nesh, dhe të gjitha aspektet negative vetëm për t'i injoruar. Vetëm njeriu vetë është në gjendje të krijojë për vete kushte të tilla në të cilat do të ndjehet i lumtur.

Le të mësojmë se si ta gëzojmë veten nëse gjithçka është e keqe. Ndër metodat më efektive, pikat e mëposhtme duhet të shënohen:

 1. Biseda. Nëse tejkaloni emocionet negative, atëherë nuk keni nevojë të qëndroni në shtëpi vetëm me mendime të këqija, kjo vetëm sa do ta përkeqësojë situatën. Ju duhet të bisedoni, të bisedoni me dikë nga të dashurit tuaj. Kjo metodë sigurisht që do të ndihmojë.
 2. Lotët ndihmojnë dikë të heqë qafe trishtimin dhe negativitetin. Thjesht duhet të qash.
 3. Secili person ka një fillim krijues. Ju duhet të gjeni atë që bëni më mirë. Vizatoni një fotografi, hartoni një varg, përgatitni një kryevepër të kuzhinës – aktivitete të tilla do të ndihmojnë për të zhvendosur vëmendjen dhe për të sjellë kënaqësi të vërtetë.
 4. Ndryshim. Ju mund ta lehtësoni dëshirën e shpirtit duke marrë ndryshime në pamjen tuaj. Ndoshta ia vlen të ndryshoni modelin e flokëve, t'i rruani flokët pak, duke eksperimentuar me rroba. Nga rruga, kjo këshillë është e mirë jo vetëm për gratë, por edhe e përshtatshme për burrat.
 5. Për të kënaqur veten, mund të shkoni në palestër ose pishinë. Ushtroni mirë "shkarkoj" trurin.
 6. Trajtimet relaksuese gjithashtu do t'ju ndihmojnë të mbani tonifikim. Klasat e yogas që japin qetësi dhe besim janë të përshtatshme.
 7. Dhjetë minutat e meditimit mund të rikthejnë paqen e mendjes.
 8. Vendosja e rendit në shtëpi është një mënyrë e mirë për të rregulluar mendimet tuaja dhe për të hequr qafe një gjendje të keqe emocionale. Mundohuni të hedhni sende nga shtëpia, rregulloni mobiljet, pastroni rrëmujën.
 9. Muzika dhe vallëzimi do të ndihmojnë të gjithë të brohorasin. Ju duhet të zgjidhni një melodi dhe valle argëtuese.
 10. Swembëlsirat e shijshme do t'ju gëzojnë shumë shpejt. Të mira të tilla kontribuojnë në prodhimin e endorfinës – hormonet e lumturisë. Shtë e dobishme të hani banane, agrume, luleshtrydhe, arra, fruta të thata, mjaltë. Pasi të keni mashtruar veten me këto produkte, ju vetë nuk do të vini re se si energjia fillon të rrahë çelësin.
 11. Një buzëqeshje. Psikologët rekomandojnë të përdorni një "buzëqeshje të tensionuar" me një humor të keq emocional. Ju duhet të qëndroni para pasqyrës dhe të buzëqeshni në reflektimin tuaj. Lëreni të jetë i panatyrshëm në fillim, por më pas sinjalet përkatëse do të fillojnë të arrijnë në tru, dhe gjendja shpirtërore do të bëhet dukshëm më e mirë.
 12. Bëni vepra të mira dhe bamirësi. Duke ndihmuar të tjerët, ju mund të vendosni përparësi, të shpërqendroheni nga mendimet e zymta, të ndjeheni veten një person të dobishëm dhe domethënës.
 13. Të luani me kafshë shtëpiake nuk mund t'ju ngarkojë pozitivisht. Goditni mace që jeton në shtëpi, luani me qenin, dhe ju në mënyrë të paprekshme ngrini gjendjen shpirtërore. Nëse nuk ka kafshë shtëpiake, mund të shkoni në një pyll ose park dhe të shikoni kafshë dhe zogj në mjedisin e tyre natyror. Bast se do të bëni shumë zbulime!
 14. Dush i kontrastit – një metodë që funksionon në mënyrë të përsosur. Uji i nxehtë dhe i ftohtë është një lloj stresi i dobishëm për trupin. Pas procedurës, menjëherë do të ndjeheni vigjilent dhe plot energji.
 15. Ekspozoni fytyrën tuaj në diell sa herë që të jetë e mundur – edhe në vjeshtë ose dimër. Fakti është se mungesa e ultravjollcës mund të depresionojë psikikën e njeriut. Kur të vijnë ditë të ngrohta, sigurohuni që të dilni në fshat.
Erofertil  Ku tek burrat është pika G dhe si ta stimuloni atë

Krijimi i një qëndrimi pozitiv emocional është një punë që me siguri do të shpërblehet me shëndet të mirë, gjallëri dhe ekuilibër mendor. Ka shumë mënyra për të përmirësuar gjendjen shpirtërore. Të gjithë do të jenë në gjendje të gjejnë diçka të përshtatshme për veten e tyre. Gjëja kryesore nuk është të kesh frikë të eksperimentosh, dhe atëherë bota përreth do të bëhet më e ndritshme dhe më e këndshme.

Shahinclub Shqipëri