Stimulimi i potencialit tek burrat – pilula, ilaçe, masazh

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Cilat grupe dallojnë

 1. Frenuesit e fosfodiesterazës Thelbi i punës së tyre është të rivendosin rrjedhën normale të gjakut në organin intim. Nja dy përfaqësues të këtij grupi: Levitra, Cialis dhe të tjerë.
 2. Aktivizimi i NO sintezës. Produktet e këtij lloji relaksojnë organet e legenit, duke ndikuar pozitivisht në rrjedhën e gjakut në dinjitet. Ato nuk kanë një efekt negativ në presion dhe zemër. Nja dy përfaqësues: Impaz, Agmatina Sulfate dhe të tjerë.
 3. Rritja e niveleve të testosteronit. Caktohet në raste të testosteronit të ulët pas ekzaminimeve. Disa përfaqësues: "Enanthate testosterone", "Methyltestosterone" dhe të tjerë.
 4. Bllokuesit alfa. Rritni rrjedhën e gjakut në organin e dëshiruar, zvogëloni rrezikun e spazmës, e cila gjithashtu ndikon pozitivisht në zonën intime. Aktivizoni lëvizjen seksuale. Disa shembuj të grupit: "Phentolamine", "Yohimbina hidroklorur" dhe të tjerët.
 5. Bada. Ato nuk shkaktojnë reaksione dytësore negative, kanë përbërës natyral natyral. Më shpesh synohet për përdorim afatgjatë. Për shembull: Lovelace, Alikaps dhe të tjerët.
 6. Analogjitë e prostaglandinës E. Ato përdoren më shpesh në formën e injeksioneve, ato kanë një efekt pozitiv në rrjedhën e gjakut në organin intim. Për shembull, Alprostadil nga ky grup.
 7. Antispazmatika myotropike. Ata parandalojnë shfaqjen e spazmave në enët e gjakut dhe organet e brendshme, e cila ka një efekt të dobishëm në forcën e dinjitetit të seksit më të fortë, forcon gjendjen e saj të luftimit. Për shembull, "Papaverine".

Dhe tani ne do t'i përgjigjemi pyetjes më të zakonshme nga të rinjtë dhe nga ata që janë tashmë mbi 50 vjeç, në lidhje me cilin ilaç për potencialin është më i mirë për një organ mashkull të qëndrojë pa stimulim.

1. Muzikë qesharake

 • Shitet në paketim si pluhur.
 • Aksioni farmakologjik i "Mucuna djegëse": normalizon nivelin e testosteronit, normalizon furnizimin me gjak të organit shkakor për të kryer një veprim të plotë, zgjat marrëdhëniet, forcon një mbledhje.
 • Përbërja: L-arginina, ekstrakti yohimbe konsiderohen substanca të fuqishme aktive.
 • Udhëzimet për përdorim: rekomandohet të merrni para afërsisë – 1 lugë çaji për gotë ujë.
 • Nuk ka asnjë efekt anësor (reagime anësore) nga marrja. Nuk ka kundërindikacione.
 • E veçanta e Mukuna është se mund të konsumohet me pije alkoolike.
 • Kostoja është afërsisht 1000 rubla për paketë.

"Mucuna e djegur" është në dispozicion në formë pluhuri.

Dallohet nga vetitë e përmirësimit të rrjedhës së gjakut në organet gjenitale, forcimin e një ereksioni, normalizimin e nivelit të testosteronit, vendosjen në rregull nivelin e dëshirës seksuale dhe kohëzgjatjen e marrëdhënies.

Përbërja përfshin vetëm produkte natyrale: ekstrakt yohimbe dhe daminian, L-arginine.

Ju mund të merrni ose menjëherë para intimitetit, ose për qëllime parandaluese 3 herë në ditë për një muaj, 1 lugë çaji. Pluhuri shpërndahet në një gotë ujë. Mund të përdoret me alkool.

Nuk ka pasoja dhe reagime të padëshirueshme.

Nuk ka kundërindikacione.

Kostoja e përafërt – 1000 rubla.

16. Tenteks forte

Forma e lëshimit të Tentex forte – tableta.

Zgjon tërheqje dhe dëshirë për shkak të stimulimit të qendrave përkatëse në palcën kurrizore dhe trurin, ka një efekt tonik dhe anti-stres.

Përbërja përfshin një numër të madh të afrodiziakëve: arrave të arrave të arrës, argyrea të bukura, bukë mashkullore, lehje barku. Përveç përbërësve bimorë janë të pranishëm: stearat magnezi, dioksid titaniumi dhe silikoni.

Merrni në varësi të ashpërsisë së mosfunksionimit: 1-2 tableta dy herë në ditë për 3-7 javë.

Kundërindikimet: dështimi kardiak dhe renal, hipertensioni.

Mund të shkaktojë: një reaksion alergjik dhe të rritet presioni.

Kostoja e përafërt – 600 rubla.

Në dispozicion në kapsula.

Magic Staff ka një efekt tonik, rrit prodhimin e testosteronit, rrit mbledhjen natyrale, forcon sistemin imunitar, përmirëson gjendjen shpirtërore dhe vetëbesimin.

Komponenti kryesor i përbërjes është një afrodiziak me cilësi të shtrenjtë dhe me cilësi të lartë – një ekstrakt nga kërc i brirëve të drerit të rinj të ndotur.

Substancat shtesë: pelte mbretërore, fara rruaza, manaferrat e thuprës tibetiane.

Aplikoni 1-2 kapsula një orë para kontaktit seksual. Për qëllime terapeutike: 2 copë çdo 5 ditë për një muaj.

Efektet negative të pritjes nuk shkaktojnë.

Kundërindikimet: hipertensioni dhe ateroskleroza.

Pricemimi i përafërt – 1600 rubla.

 • Yohimbe ka pamjen e tabletave. Efekti farmakologjik i tyre: zgjatja e afinitetit për partnerët, një efekt pozitiv në cilësinë e marrëdhënies seksuale dhe sekretimin e testosteronit.
 • Përbërësit: substanca të fuqishme aktive të kësaj shtese diete – ekstrakt yohimbe, xhensen dhe selen.
 • Udhëzimet për përdorim: Merrni 1-2 tableta me vakte para drekës. Mos e tejkaloni dozën e caktuar.
 • Efektet anësore nga marrja: nervozizëm, marramendje, dhimbje barku, takikardi, diarre, migrenë.
 • Kundërindikuar tek personat që vuajnë nga arterioskleroza, hipertiroidizmi, çrregullime kardiovaskulare, çrregullime akute në gjëndrën e prostatës dhe sëmundje të veshkave.
 • Shtë gjithashtu e papranueshme për njerëzit me diabet mellitus tip 60 ose për ata që kanë mbindjeshmëri ndaj substancave që janë pjesë e tij, si dhe për njerëzit mbi XNUMX vjeç.
 • Kostoja për paketim është nga 275 rudders.
 • Ajo vjen në formën e tabletave. Veprimi farmakologjik: duke u konsideruar një rregullator natyror i ereksionit, ai rikthen shëndetin e burrave, aktivitetin e humbur seksual, tërheqjen, epsh dhe cilësinë e marrëdhënies. Për të ruajtur performancën luftarake të penisit, ne përshkruam gjithashtu teknika speciale.
 • "Tentex forte" është një përgatitje bimore e kombinuar e bazuar në një numër të madh afrodiziakësh efektivë: orchis mashkull, arroweg mallow, dhe argyrea të bukura.
 • Udhëzimet për përdorim: për të arritur ndryshimet e duhura, merrni 1 ose 2 tableta 2 herë në ditë për të paktën 3 javë, maksimumi 7 javë bazuar në ashpërsinë e mosfunksionimit ereksion.
 • Reagime shtesë që ndodhin pas marrjes së tabletave: alergji, ngritje të presionit. Kundërindikohet për pacientë hipertensivë, persona me dështim të zemrës ose veshkave. Asnjë udhëzim specifik.
 • Kostoja është brenda 600 rubla.
Erofertil  Ndërtimi pas heqjes së hemorroideve

Në listën tonë të barnave më të fuqishme për fuqinë dhe aktivizuesit e fuqishëm të dëshirës seksuale, jo të gjitha produktet konsiderohen ende.

 • Efekti farmakologjik i kapsulave "Magic Staff": rrisin prodhimin dhe sasinë e testosteronit, forcojnë ngritjen natyrale. Kapsulat e produkteve kanë funksione tonike, forcojnë sistemin imunitar, rrisin vetëvlerësimin e të dashurit, shtojnë besimin në aftësitë e tyre, aftësitë.
 • Si pjesë e një afrodiziaku të shtrenjtë cilësor – një ekstrakt nga kërc i brirëve të një dre të ri sika.
 • Udhëzimet për përdorim: merrni 60 ose 1 kapsula 2 minuta para afërsisë. Për qëllime terapeutike – 2 kapsula çdo 5 ditë për 1 muaj.
 • Efektet anësore nuk vërehen. Kundërindikimet: ateroskleroza, hipertensioni.
 • Kostoja është brenda 1600 rubla.

Këto ilaçe për fuqinë mashkullore janë të përshtatshme si për parandalimin e shëndetit seksual, ashtu edhe për përdorim një herë. Shumë prej tyre ndihmojnë jo vetëm për të zgjatur marrëdhëniet seksuale, por kanë një numër të pronave të tjera.

11. Impas

 • Forma e lëshimit – tableta homeopatike. Aksioni farmakologjik ka për qëllim përmirësimin e cilësisë së kontaktit seksual, si dhe trajtimin e mosfunksionimit ngrerë.
 • Përbërja: Impaza përbëhet nga një grup antitrupash të veçantë homeopatikë C12, C30, si dhe antitrupa të pastruar me eter të grupit C200.
 • Udhëzimet për përdorim: rezultati shfaqet 2 orë pas administrimit. Skema e pranimit – 1 tabletë në orë. Pas 6 muajsh për parandalim, mund të përsërisni pritjen.
 • Efektet anësore nuk vërehen. Kundërindikuar në rast të mbindjeshmërisë ndaj përbërësve të produktit.
 • Udhëzime speciale: me kujdes, njerëzit me mungesë të laktozës, galaktozemia kongjenitale duhet të marrin ose braktisin plotësisht Impaz.
 • Kostoja e parashikuar – 600 rubla.

Impaza është në dispozicion në tableta.

Ai relakson muskujt e penisit dhe e mbush atë me gjak për një veprim të gjatë, normalizon prodhimin e testosteronit. Efekt përfitues në rregullimin qendror dhe periferik të zgjimit.

Përmban hollime homeopatike të antitrupave speciale.

Mbajeni 1 tabletë në gojë derisa të treten 2 orë para marrëdhënies seksuale dhe 1 tjetër për 1 orë. Për terapi, aplikoni 1 tabletë çdo ditë tjetër për gjashtë muaj.

Nuk ka pasoja dhe kundërindikacione të dëmshme.

Pricemimi i përafërt – 600 rubla.

Këtu me ilaçe të tilla fillon lista jonë e mjeteve juridike të sigurta dhe më të mira për fuqinë tek burrat me veprim të shpejtë pa efekte anësore.

Ata gjithashtu u përgjigjen pyetjeve të zotërinjve se si të mos përfundoni shpejt. Shkojmë më tej.

5. Cialis

 • Isshtë bërë në formën e tabletave. Veprimi farmakologjik: rrit dëshirën për intimitet, forcon një ereksion, zgjat kohën e marrëdhënies, përmirëson qarkullimin e gjakut në legen dhe organin gjenital të kavalierit.
 • Si pjesë e një substance të fuqishme aktive është Tadalafil, i cili është përgjegjës për normalizimin dhe përshpejtimin e qarkullimit të gjakut.
 • Udhëzimet për përdorim: ndryshimet e pritura shfaqen 20 minuta pas administrimit. Doza e vetme – 1 tabletë.
 • Reagimet dytësore nga konsumi: çrregullime shëndetësore të sistemit tretës, dhimbje në kokë ose sy, mund të vërehen ënjtje të lehta në fytyrë.
 • Kundërindikimet: nuk rekomandohet të merrni tek njerëzit që vuajnë nga çrregullimet e sistemit të qarkullimit të gjakut dhe ata që kanë intolerancë ndaj Tadalafil.
 • Udhëzime speciale: rezultati ruhet për një kohë të mirë nga pranimi – deri në 1,5 ditë. Prandaj, ju mund ta merrni "Cialis" shumë përpara intimitetit seksual.
 • Kushton rreth 1300 rubla.

Ne do të vazhdojmë të vazhdojmë t'u përgjigjemi pyetjeve se cili është ilaçi më efektiv për fuqinë e një njeriu dhe rritja e aftësive të tij në shtrat është më mirë të përdoret.

Në dispozicion në tableta.

Cialis normalizon furnizimin me gjak të dinjitetit në prani të një patogjeni të jashtëm.

Komponenti kryesor është tadalafil (një përbërës kimik që shpejton rrjedhën e gjakut).

Merrni 1 tabletë 15-20 minuta para fillimit të vallave horizontale. Rezultati zgjat një ditë e gjysmë, kështu që ju mund të pini një pilulë shumë përpara kontaktit seksual.

Reagimet anësore: syri ose dhimbja e kokës, shqetësime të tretjes, hiperemia dhe ënjtja e fytyrës.

Kundërindikimet: sëmundjet kardiovaskulare, ndjeshmëri e lartë ndaj përbërësit kryesor.

Kostoja e përafërt – 1300 rubla.

15. Tongkat Ali Platinum

Forma e lëshimit – kapsula.

Forcon forcën e mashkullit dhe gatishmërinë luftarake të dinjitetit, rrit sensualitetin e ndjesive, zgjat marrëdhëniet, ndikon pozitivisht në cilësinë dhe sasinë e farës.

Komponenti kryesor është rrënja e lingkat.

Për të rivendosur potencialin, përdorni 1 kapsulë një orë para kontaktit intim. Për të normalizuar karakteristikat e farës, merrni 1 kapsulë pas 3 ditësh për 3 muaj.

Nuk ka reagime të padëshirueshme nga pritja, nuk ka kundërindikacione.

Kostoja e parashikuar: 1000-1500 rub.

 • Veprimi farmakologjik: Kapsulat Tongkat çojnë në forcimin e shëndetit seksual të mashkullit, rritjen e dëshirës, ​​sasinë e farës mashkullore, ndryshime pozitive për afërsinë e plotë.
 • Në përbërje, substanca kryesore dhe e fuqishme është ekstrakti i rrënjës së tokës.
 • Udhëzimet për përdorim: rezultati duhet të pritet brenda një ore pas administrimit. Për të normalizuar këto karakteristika, merrni 1 kapsulë çdo 3 ditë. Kursi i terapisë është 3 muaj.
 • Efekti anësor nuk është i fiksuar. Nuk ka kundërindikacione, përveç për mbindjeshmëri personale ndaj përbërësve të produktit.
 • Udhëzime speciale: kapsulat "Tongkat ali platinum" përveç rritjes së dëshirës dhe aftësisë në shtrat, rrisin masën e muskujve. Kapsulat duhet të lahen me një sasi të vogël të lëngshme. Para marrjes, përjashtoni përdorimin e ushqimeve të yndyrshme.
 • Kostoja – nga 1000 rubla për paketë.

10. Levitra

 • Ato prodhohen në formën e tabletave. Veprimi farmakologjik: stabilizon furnizimin me gjak të penisit, rrit dëshirën, ndjeshmërinë dhe cilësinë e marrëdhënies.
 • Përbërja: përbërësi kryesor i fuqishëm dhe aktiv i Levitra është Vardenafil, i cili forcon dhe rikthen një mbledhje, qarkullim në legen dhe qëndrueshmëri në shtrat (ne folëm për arsyet e mospërputhjeve në një seksion tjetër të faqes).
 • Udhëzimet për përdorimin e Levitra: bëni 30 minuta para intimitetit. Dozimi – 1 tabletë. Rezultati zgjat edhe 5 orë të tjera nga momenti i përdorimit të Levitra.
 • Manifestime të padëshirueshme, të cilat mund të jenë si reagime shoqëruese: dhimbje të lehta në shpinë ose kokë, kongjestion nazofaringjal, lakrimimi, hipertensioni. Shumë rrallë, por ishemia e nervit të aparatit vizual është e mundur.
 • Nuk rekomandohet për ata me intolerancë ndaj Vardenafil. Udhëzime speciale: lejohet të merret me pije alkoolike.
 • Kostoja – nga 1000 në 3000 rubla.

Lista jonë e barnave më të mira për potencialin e menjëhershëm nuk është ende e plotë. Shkojmë më tej.

Pilulat Levitra stimulojnë furnizimin me gjak të penisit.

Ky efekt shkakton përbërësin kryesor kimik – vardenafil.

Merrni pilulën gjysmë ore para se të bëni dashuri. Efekti zgjat për 4-5 orë, kështu që mund të aplikoni më vonë në lidhje me kontaktin intim.

Reagimet sekondare që mund të shkaktojnë: dhimbje koke dhe dhimbje të shpinës, bllokim të hundës, skuqje të fytyrës, nauze, hipertension, lakrimacion, më rrallë – iskemi nervore optike.

Kundërindikohet në rastet e një reaktiviteti tepër të lartë ndaj vardenafilit.

Kostoja e parashikuar: 1000-3000 rub.

Lista jonë e mjeteve më efektive për fuqinë e burrave dhe fillimin e tyre mashkullor nuk është ende e plotë.

11. Vuka-Vuka

Formulari i lëshimit "Vuka-Vuka" – tableta.

“Vuka-Vuka” rikthen forcën mashkullore dhe epsh. Zgjat kohën e intimitetit, qëndrueshmërinë e trupit dhe energjinë e të gjithë organizmit.

Pastron qarkullimin e gjakut në legen. Dobishme për prostatitin.

Përbërja përfshin bimë të rralla të Afrikës: securinega virosa, carissa ushqimore, triumf i velvich, heteromorph pemësh, netheria.

Erofertil  Farë ju duhet të hani në mënyrë që gjiri të rritet dhe të rritet, cilat ushqime

Për një efekt terapeutik, merrni 2 tableta me ushqim në të njëjtën ditë për një muaj. Për një veprim të vetëm, duhet të pini 4-5 tableta 1-2 orë para se të bëni dashuri.

Nuk shkakton reaksione të dëmshme, nuk ka kundërindikacione.

Kostoja e parashikuar: 700-1200 rub.

Ne do të analizojmë produktet e mbetura që ndihmojnë për të hequr pyetjet e grave në temën se pse gjendja luftarake e një burri bie gjatë një akti.

 • Ka pamjen e tabletave. Veprimi farmakologjik: rikthen nivelin e dëshirës seksuale dhe shëndetin e burrave, zgjat kohën e marrëdhënies seksuale, jep më shumë energji, mundësi në shtrat dhe ka një efekt pozitiv në qëndrueshmërinë e trupit.
 • Përbërja është e natyrshme dhe përbëhet nga bimë të vlefshme medicinale në Afrikë: viroza, veloja retikulare dhe të tjerët.
 • Ky ilaç për të rritur fuqinë e burrave, i cili gjithashtu rrit tërheqjen, fillon të veprojë pas 1 ose 2 orësh pas administrimit. Një dozë e vetme është 4 tableta, mund ta rritni dozën në 5, por jo më shumë. Për të rivendosur shëndetin e burrave, merrni 2 tableta me ushqim për afro 30 ditë.
 • Asnjë reagim negativ nuk është identifikuar. Nuk ka kundërindikacione, përveç intolerancës personale. Asnjë udhëzim specifik.
 • Kushton rreth 1200 rubla.

17. Sildenafil

 • Dofarë japin tabletat Sildenafil: ato janë krijuar për të relaksuar indin muskulor të trupit të ndërlikuar të organit shkaktar, stimulojnë qarkullimin e gjakut në të. Si pjesë e produktit, përbërësi kryesor dhe i fuqishëm është Sildenafil.
 • Udhëzimet për përdorim: Ndryshimet e nevojshme duhet të priten pas 1 ore nga koha e administrimit. Dozimi – 1 ose 2 tableta.
 • Pas pranimit, pacienti mund të përjetojë mirëqenie të padëshiruar në formën e: dhimbje koke, traktin gastrointestinal (GI), dëmtim të shikimit, asheni ose takikardi.
 • Kundërindikuar në terapi që përbëhet nga medikamente të bazuara në nitrat, me intolerancë personale ndaj Sildenafil.
 • Udhëzime speciale: me kujdes, tabletat duhet të pihen nga persona që kanë retinitit trashëgues pigmentoza, tension të lartë ose të ulët të gjakut, dështim të zemrës, leukemi, deformim anatomik të penisit.
 • Kostoja – deri në 650 rubla.

Forma e lëshimit – tableta.

Sildenafil relakson muskujt e lëmuar të trupit kavernoz të penisit, stimulon rrjedhjen e gjakut në organin mashkullor.

Komponenti kryesor që ka këtë efekt është sildenafil.

Aplikoni 1-2 tableta një orë para marrëdhënies seksuale. Jo më shumë se një vakt në ditë.

Reagimet anësore: dhimbje në kokë, skuqje, shqetësime në punën e stomakut, infeksione të sistemit gjenitourinar, takikardi, ashenia, shikim i dëmtuar.

Kundërindikimet: trajtimi me nitrate, ndjeshmëri e lartë ndaj substancës, deformim i penisit.

Kostoja e parashikuar: 400-650 rub.

8. Muri Udenafil

 • Forma e lëshimit – 1 ose 4 tableta për pako. Veprimi farmakologjik: normalizimi dhe restaurimi i organit gjenital në kalorësit. Përbërja përmban një substancë të fortë aktive – Udenafil.
 • Aplikoni në çdo kohë të ditës jo më shumë se 1 tabletë para, gjatë ose pas vaktit.
 • Reagimet anësore: skuqje e fytyrës ose syve, siklet abdominal, dhimbje koke, kongjestioni nazofaringeal dhe një ndjenjë e nxehtësisë ndonjëherë mund të vërehet.
 • Kundërindikohet për personat nën moshën madhore që kanë mbindjeshmëri ndaj Udenafil.
 • Udhëzime speciale: me kujdes të veçantë, "Ziden" duhet të merret te njerëzit me hipertension, patologji degjenerative në retinën e syrit të cilët kanë pësuar një goditje në tru, sulm në zemër ose arterie koronare shartësim. Dhe gjithashtu duhet të keni kujdes për njerëzit me çrregullime kardiovaskulare.
 • Kostoja e 1 tabletë është afërsisht 500 rubla, 4 – deri në 1800 rubla.

Ne kalojmë në ilaçet e ardhshme më të mira për burra të të gjitha moshave.

8. Johimbin

Yohimbine rrit rrjedhjen e gjakut në organet e legenit, aktivitetin motorik dhe rikthen epsh.

Hidroklorur Yohimbine promovon përcjellje të mirë dhe lëshimin e norepinefrinës.

Aplikohet me ushqim, 2 tableta 1-3 herë në ditë, në varësi të gjendjes së mosfunksionimit.

Reagime sekondare që mund të shkaktojnë: dridhje të duarve, marramendje, të vjella, presion të lartë të gjakut, takikardi.

Kundërindikimet: dështimi kardiak dhe renal, hipertensioni, intoleranca e galaktozës.

Kostoja e përafërt – 250 rubla.

Elsefarë tjetër është në renditjen tonë të mjeteve më të mira për rritjen e fuqisë tek burrat?

9. Alikaps

Forma e lëshimit të produktit – kapsula. Shtë një shtesë dietike.

Promovon prodhim më të madh të hormoneve mashkullorë dhe lëngjeve seminale, normalizon epshin, rikthen punën e dinjitetit.

Përbërja përfshin ekstraktin e damianës së finit, eurycoma longifolia, palme xhuxh.

Metoda e aplikimit: 1 kapsulë në mëngjes për 1 muaj.

Efektet anësore nga pritja nuk vërehen.

Kundërindikimet: dështimi i zemrës, pagjumësia, ateroskleroza, hipertensioni.

Kostoja e parashikuar: 1000-1400 rub.

 • Isshtë bërë në formën e kapsulave.
 • Veprimi farmakologjik: konsiderohet një shtesë biologjike që promovon prodhimin më të madh të testosteronit dhe sasinë e lëngut seminal, normalizon epshin, rikthen dhe forcon shëndetin e burrave.
 • Si pjesë e ekstrakteve nga një pëllëmbë e xhuxhit, një gjethe damiana dhe një eurycoma me gjethe të gjata.
 • Udhëzimet për përdorim: marrja ditore e 1 kapsulë në gjysmën e parë të ditës. Kursi i trajtimit është një muaj.
 • Reagimet dytësore nga administrimi nuk vërehen. Kundërindikimet: hipertensioni, dështimi i zemrës, ateroskleroza, pagjumësia. Asnjë udhëzim specifik.
 • Kushton nga 1000 rubla për paketë.

10. Rrënjë e kuqe

"Rrënja e kuqe" është në formën e tabletave.

Shtë një stimulues jo-hormonal i aktivitetit seksual, normalizon qarkullimin e gjakut.

Zhduk stanjacionin e lëngjeve në gjëndrën e prostatës, zvogëlon vëllimin e tij në patologji. "Root Red" ka efekte vazodiluese dhe tonike.

Përbërësi kryesor aktiv është rrënja e qindarkës së harruar.

Merrni 1 tabletë dy herë në ditë me ushqim për një muaj. Nëse keni nevojë të përsërisni kursin – bëni një pushim për 10 ditë.

Reagimet alergjike mund të jenë efekte anësore.

Kundërindikimet: mos merrni me intolerancë individuale ndaj përbërësve.

Kostoja e parashikuar: 100-300 rub.

Temat se si të rritet epshi i burrave dhe pyetje të tjera të lidhura janë diskutuar në videon tjetër.

Ne gjithashtu kemi përshkruar këtu teknika dhe metoda të ndryshme për ruajtjen e aktivitetit seksual për seksin më të fortë.

Ne vazhdojmë t'u përgjigjemi pyetjeve nga lexuesit se çfarë mjeti i mirë për të rivendosur fuqinë tek burrat është më mirë të përdoret.

12. Visison

Forma e lëshimit të Vizarsin – tableta.

Ai relakson muskujt e trupit kavernoz, për shkak të të cilit normalizohet qarkullimi i gjakut në organet gjenitale. Pilulat rregullojnë funksionin erektil.

Për të arritur efektin, nevojitet një patogjen i jashtëm (produkte të ngjashme në veprim u përshkruan në një botim tjetër).

Citrati Sildenafil është përbërësi kryesor aktiv në Vizarsin.

Merrni 1 tabletë në orë para se të bëni seks.

Reagimet anësore: marramendje, shikim të dëmtuar dhe dëgjim, takikardi, kongjestion i hundës, dispepsi, skuqje, dhimbje në gjoks.

Kundërindikimet: sëmundjet kardiovaskulare, intoleranca e laktozës, goditja në zemër ose sulmi në zemër gjatë gjashtë muajve të fundit.

 • Vizarsin është në dispozicion në formën e tabletave. Veprimi farmakologjik: normalizimi i sistemit të qarkullimit të gjakut të sistemit riprodhues, stimulimi dhe restaurimi i funksionit ngrerë. Ajo rrit tërheqjen, e bën kontaktin seksual më të ndritshëm, më emocional dhe më të gjatë.
 • Si pjesë e një "Citrate Sildenafil të fuqishme".
 • Udhëzimet për përdorim: Rezultati duhet të pritet brenda një ore nga momenti i marrjes së 1 tabletë.
 • Simptoma dytësore që mund të shkaktohen te pacientët: humbje e butë, afatshkurtër e dëgjimit ose e shikimit (ndoshta të dyja), një skuqje në lëkurë, dhimbje në gjoks, takikardi, marramendje, kongjestion i hundës.
 • Kundërindikimet: rekomandohet të refuzoni të pranoni persona me patologji në sistemin kardiovaskular, intolerancën e glukozës. Ata që kanë pësuar më herët se 6 muaj duhet të përmbahen nga marrja e "Vizarsin". Pas gjashtë muajsh mundeni.
 • Kushton midis 400-500 rubla.
Erofertil  Droga të lira për të rritur fuqinë

Ne do të analizojmë ilaçet e rradhës për të rritur fuqinë tek burrat dhe për të rritur shëndetin seksual. Më tej në katalogun tonë është Verona.

13. Prilidge

Ndikon në sistemin nervor periferik dhe qendror – zgjat kohëzgjatjen e marrëdhënies seksuale dhe vonon shfaqjen e mospërputhjeve të parakohshme.

Komponenti kryesor në formën e një lënde kimike është dapoxetine (ne folëm për një produkt të ngjashëm në këtë përbërje në një artikull tjetër).

Aplikoni Priligy 1-2 tableta 1-2 orë para lojërave të miqësisë. Jo më shumë se 1 herë në ditë.

Reagimet anësore: nauze, marramendje, diarre, lodhje, apatia, djersitje e tepruar.

Kundërindikimet: sëmundje të rënda të zemrës, mëlçisë, veshkave, intolerancën e laktozës, përdorimin e njëkohshëm të frenuesve MAO ose serotonin.

13. Verona

Verona është në dispozicion në kapsula.

Redukton sindromën asthenike, për shkak të së cilës rritet dëshira dhe gatishmëria për marrëdhënie seksuale. Normalizon pjellorinë dhe normalizon procesin e formimit të farës. Kapsulat janë efektive për kequshqyerjen e testikujve.

Përbërja bazohet vetëm në barishte, midis tyre: pilula për gjumë dhe argyrea të bukura.

Aplikoni 2 kapsula 2 herë në ditë për 4-6 javë, me çrregullime të rënda – deri në 14 javë.

Mund të shkaktojë kruajtje dhe skuqje si një reagim sekondar ndaj produktit.

Kostoja e përafërt – 400 rubla.

Dhe kjo është tashmë pozicioni i 18-të në listën e produkteve më të mira që përmirësojnë fuqinë tek burrat, si në moshë të re ashtu edhe pas 40 vjetësh.

 • Veprimi farmakologjik: Kapsulat Verona rritin epsh duke zvogëluar sindromën asthenic. Normalizoni pjellorinë, e cila është kriteri kryesor për zhvillimin e sasisë dhe cilësisë së farës mashkullore. Rekomandohet në prani të kequshqyerjes testikulare. Ne gjithashtu përshkruajmë teknikat më të hershme për ngritjen e epshit këtu.
 • Përbërja bimore: pilula për gjumë, argyrea e bukur dhe të tjerët.
 • Dozimi: Nga 4 deri në 6 javë, merrni 2 kapsula dy herë në ditë. Me mosfunksionime ngrerë shumë komplekse, ilaçet duhet të merren për 14 javë.
 • Ndër efektet anësore, manifestimet e padëshirueshme janë të mundshme në formën e: kruajtje, skuqje në lëkurë. Nuk ka kundërindikacione, përveç ndalimit të pranimit të personave nën moshën madhore dhe intolerancës personale.
 • Asnjë udhëzim specifik. Nëse nuk ka ndryshime të pritura, duhet të ndaloni marrjen e saj dhe të konsultoheni me një mjek.
 • Kostoja është brenda 400 rubla.

Videoja tjetër flet për armiqtë e potencës. Rreth kësaj dhe gjithashtu për teknikat e tjera për shëndetin seksual, ne kemi shkruar më herët në një udhëzues të ndryshëm.

 • Laveron vjen në formë pilulash. Veprimi farmakologjik: i dizajnuar për të rritur cilësinë, ndjeshmërinë dhe emocionet e afërsisë duke shtuar rrjedhjen e gjakut në organin kryesor dhe qarkullimin normal të tij në legen. Rekomandohet për personat me mosfunksionim ngrerë.
 • Përbërësit: ekstrakt i mjedërve amerikanë, mango dhe produkteve të tjera.
 • Udhëzimet për përdorim: bazuar në tolerancën personale, aftësinë e trupit dhe moshës për të marrë nga 1 deri në 3 tableta në ditë. Kursi terapeutik është rreth 1 muaj.
 • Ndër efektet anësore janë manifestimet alergjike në formën e skuqjes dhe kruajtjes, ënjtjes, urtikarisë dhe skuqjes në lëkurë.
 • Kundërindikimet: njerëzit me ndjeshmëri të lartë ndaj përbërësve të Laveron, forma të rënda të pectorisit, me patologji të zemrës dhe hipertensionit duhet të përmbahen nga marrja e tij.
 • Udhëzime speciale: mund të përdoren si një përbërës shtesë në trajtimin e adenomës së prostatës dhe prostatitit.
 • Kostoja është brenda 800 rubla.

22. Lovelas

Ka pamjen e kapsulave.

Ai stimulon epsh, rikthen funksionin erektil, rrit ndjeshmërinë gjatë marrëdhënies seksuale, e zgjat atë, normalizon qarkullimin e gjakut në zonën e legenit.

Përbërja përfshin produkte natyrore: ekstrakt të rrënjës së eurekës së gjatë të gjetheve, rrënjës smilax, kordave kineze.

Aplikoni 1 kapsulë 3 herë në ditë me ushqim për një muaj. Mund të kombinohet me një dozë të vogël të alkoolit.

Nuk ka pasoja negative nga marrja, nuk ka kundërindikacione.

Kostoja e përafërt – 700-950 rubla.

Farë është tjetër në katalogun tonë të mjeteve juridike reale për fuqinë dhe më të mirat për popullsinë mashkullore të të gjitha moshave? Nga ata që lehtësojnë shqetësimet se si të rritet fuqia tek burrat pas 45 vjet ose tek djemtë e rinj.

 • Veprimi farmakologjik i kapsulave Lovelas ka për qëllim rivendosjen e sistemit riprodhues të mashkullit. Ajo rrit tërheqjen dhe ndjeshmërinë e marrëdhënieve seksuale, duke e bërë atë më të ndritshme dhe më të gjatë, normalizon qarkullimin e gjakut.
 • Përbërësit: ekstrakte natyrale të kordave kineze, rrënjë smilax, eurycoma me gjethe të gjata.
 • Udhëzimet për përdorim: Merrni 1 kapsulë me vakte tre herë në ditë. Kursi i pranimit është një muaj.
 • Nuk ka efekte anësore. Asnjë kundërindikacion nuk u gjet. Dallime të veçanta janë gjithashtu se mund të kombinohet me një sasi të vogël të alkoolit.
 • Kostoja e produktit është 700-900 rubla. Ne gjithashtu kemi shkruar më herët për një ilaç tjetër për fuqinë tek burrat dhe për analoge me të.

14. Dapoxetine

 • Madeshtë bërë në formën e kapsulave prej 20 dhe 60 copë për paketim. Veprimi farmakologjik: rekomandohet për ata që kanë probleme me mospërputhjet e parakohshme dhe mbarojnë në shtrat. Pas marrjes së ilaçeve, kohëzgjatja e marrëdhënies zgjatet disa herë.
 • Përbërja përmban një komponent të fuqishëm aktiv – "Dapoxetine Hypochloride", i cili, duke qenë një frenues selektiv, performon i rëndësishëm për shëndetin seksual të mashkullit, përkatësisht, është përgjegjës për marrjen e serotoninës (hormoni i lumturisë).
 • Dozimi: rreth 3 mg Dapoxetine duhet të merret rreth një orë ose 30 orë para marrëdhënies seksuale.
 • Reagime të shpeshta shoqëruese të njëkohshme: nauze, dhimbje koke, marramendje. Më rrallë: një ndjenjë ankthi, shikim i paqartë, kongjestion i hundës, dobësi, djersitje, gojë e thatë. Shumë rrallë: konfuzion, takikardi, depresion, presion i ulët i gjakut.
 • Kundërindikimet: Ndalohet përdorimi paralel i frenuesit dhe antidepresantëve të tjerë, i papranueshëm për sëmundjet e zemrës, intolerancën personale. Në portalin tonë, kemi përshkruar mjetet e mëparshme për zgjatjen e marrëdhënieve seksuale, të cilat nuk kanë kundërindikacione dhe efekte anësore.
 • Udhëzime speciale: është e ndaluar rreptësisht të merren në kombinim me substanca narkotike, pije alkoolike. Kjo mund të shkaktojë kushte të dobëta dhe patologji të sistemit nervor qendror.
 • Kostoja për 20 kapsula është 200 rubla, për 60 – deri në 400.

Ne vazhdojmë të analizojmë listën e barnave që përmirësojnë fuqinë tek burrat dhe rrisin aftësitë e tyre për kënaqësi dashurie.

21. Tribestan

Forma e lëshimit – tableta. Ka një efekt stimulues dhe tonik në sistemin riprodhues.

Tribestan normalizon epsh dhe fillimin e një gjendje të ngritur të heroit për shkak të prodhimit më të madh të testosteronit. Ndikon në mënyrë të favorshme në lëvizshmërinë e farës.

Përbërja natyrore e bazuar në ekstraktin e tribulit rrëshqanor.

Aplikoni pas ngrënies 2 tableta 3 herë në ditë për 3 muaj.

Mund të shkaktojë reaksione të tilla si acarim i mukozës së stomakut.

Kundërindikimet: në rast sëmundjesh të rënda kardiovaskulare dhe renale.

Kostoja e përafërt – 2000 rubla.

Shahinclub Shqipëri