Ilaçet për të forcuar llojet e potencës dhe efektet anësore

Sipas statistikave, në dekadat e fundit, rastet e mosfunksionimit seksual tek burrat janë bërë më të shpeshta. Kjo është arsyeja pse burrat e të gjitha moshave duan të dinë se cilat ilaçe për të forcuar fuqinë mund të ndihmojnë në zgjidhjen e problemit me fuqi të ulët.

Pafuqia prek jo vetëm burrat, por edhe të rinjtë, ata që janë nën 30 vjeç.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Arsyet e dobësimit të fuqisë tek burrat

Mund të ketë shumë arsye pse zhvillohet mosfunksionimi seksual. Therregullimi mund të zhvillohet në sfondin e disa sëmundjeve, dhe gjithashtu mund të shkaktohet nga çrregullime psikologjike dhe madje edhe lëndime fizike.

Forshtë për arsyet e mësipërme që ilaçet për të rritur fuqinë janë bërë aq të kërkuara. Por le të shohim se cilat prej tyre mund të ndihmojnë vërtet për të arritur një ngritje dhe cilat efekte anësore mëkatojnë.

Barnat që rritin potencialin për burrat

Para së gjithash, ilaçet ndahen në disa kategori:

Testosteroni: Ky medikament hormonal është i përshkruar për burrat që kanë humbje të makinës seksuale si rezultat i niveleve të ulëta të testosteronit që gjenden në teste.

Aktivizuesit e sintetazës JO. Droga e këtij grupi përshkruhet në rast të humbjes së fuqisë për shkak të faktorëve të ndryshëm psikologjikë dhe çrregullimeve të sistemit nervor.

Frenuesit e fosfodiesterazës së tipit 5 janë të përshkruara për mosfunksionim ngrerë dhe pamundësinë për të mbajtur një mbledhje të domosdoshme për të mbajtur marrëdhënie seksuale. Frenuesit rritin fuqinë e mashkullit, por rritin presionin e gjakut, dhe për këtë arsye, pacientët me hipertension duhet ta marrin këtë ilaç me kujdes.

Erofertil  Rritja e potencialit tek burrat pas 40 vjeç dhe cilat metoda përmirësimi ekzistojnë

Aditivë të ndryshëm biologjikë (shtesa dietike) dhe mjete medicinale homeopatike. Këto ilaçe për të forcuar fuqinë rekomandohen për forcimin e përgjithshëm të trupit. Pranohet vetëm në terapi të kombinuar.

Nëse keni probleme në sferën seksuale, ju duhet të kërkoni ndihmë mjekësore dhe këshilla, dhe të mos përfshiheni në asnjë lloj të vetë-mjekimit, pasi praktika e tillë mund të përkeqësojë situatën. Trajtimi i duhur, i zgjedhur individualisht është çelësi i suksesit.

A mund të jetë ilaçi i varur?

Si rregull, ata që vendosin të blejnë ilaçe për të përmirësuar fuqinë e mashkullit, lexojnë rishikimet dhe njihen me efektet anësore të barnave, kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të zgjidhni ilaçe efektive dhe efekte minimale anësore. Mosfunksionimi erektil mund të korrigjohet me ndihmën e barnave të zgjedhura saktë.

Detaje mbi ilaçet për të forcuar ereksionin

Ekstrakt Yohimbe Tongkat Ali Platinum Zidena

Lista e barnave për të rikthyer një mbledhje: indikacione, efekte anësore, çmim

Kohët e fundit u bë e njohur Viagra ka një numër kundërindikacionesh. Prandaj, a është e mundur të jesh i sigurt për sigurinë e Viagra dhe a ka ato efekte anësore?

Viagra. Prodhimi Francë. Efekti i përdorimit të këtij ilaçi arrihet 2 orë pas miratimit të tij. Shtë e rëndësishme të përputheni me parakushtet: para se të merrni ilaçin, duhet të përmbaheni nga ngrënia e yndyrnave, përndryshe efekti do të vijë disa orë më vonë.

Një mbledhje e shkaktuar nga Viagra zgjat nga 4 deri në 6 orë. Kjo është arsyeja pse ilaçi nuk duhet të merret te burra të shëndetshëm që nuk kanë probleme me potencialin.

Doza e rekomanduar është 50 mg. Doza maksimale është deri në 100 mg. Në përgjithësi, 25 mg do të jenë të mjaftueshme për disa burra, dhe 100 mg për të tjerët.

Mimi i këtij mjeti bazohet në dozën dhe numrin e tabletave në paketë. Analogjet e ilaçit janë disa herë më të lira.

• mosha deri në 18 vjeç;
• deformimi anatomik i penisit;
• leuçemia;
• sulmi në zemër;
• goditje;
• mieloma;
• dështimi i veshkave;
• ndjeshmëri ndaj disa prej përbërësve që përbëjnë ilaçin.

Efektet anësore të Viagra:

• sulme të dhimbjes së kokës;
• hundë e errët dhe bllokimi i hundës;
• skuqje e lëkurës së fytyrës;
• shfaqja e tringëllimë në veshët;
• vështirësi në frymëmarrje;
• shqetësime të ritmit të zemrës.

Levitra (Varenafil). Prodhimi Gjermani. Efekti i këtij ilaçi është 12 orë. Përdorimi i rekomanduar për mosfunksionim ngrerë dhe për të forcuar fuqinë.

Ilaçi duhet të merret 30 minuta para fillimit të kontaktit me një partner seksual. Doza ditore është 10 mg.

Erofertil  Nëse nuk ka ngritje në mëngjes

Veprimi i Levitra fillon pas 60 minutash pas gëlltitjes. Rekomandohet të merrni ilaçin në stomak bosh. Lëshohet vetëm me recetë.

Kundërindikimet kryesore të Levitra përfshijnë mbindjeshmërinë ndaj disa prej përbërësve të këtij ilaçi, moshën 16 vjeç dhe përdorimin e njëkohshëm të disa ilaçeve.

Mimi i ilaçit është nga 450 në 600 rubla

Cialis (tadalafil). Prodhimi amerikan. Ilaçi rekomandohet për mosfunksionim ngrerë.

Doza e rekomanduar ditore është 20 mg. Ju duhet të merrni tabletat Cialis 15 minuta para aktit. Pas aplikimit të Cialis, aktiviteti seksual zgjat deri në 36 orë.

Kundërindikimet përfshijnë ndjeshmërinë ndaj përbërësve të caktuar të ilaçit dhe përdorimin e njëkohshëm të ilaçeve të caktuara, të cilat përfshijnë nitratet, si dhe moshën deri në 18 vjeç.

Efektet anësore përfshijnë dhimbje koke, diarre dhe siklet në shpinë, mund të shfaqen gjithashtu ënjtje, marramendje dhe kongjestion i hundës.

Rekomandohet që burrat me sëmundje kardiovaskulare të merren me kujdes, domethënë: një goditje vuajti më pak se gjysmë viti më parë; presioni i ulët i gjakut; aritmia; angina pectoris, e cila manifestohet drejtpërdrejt gjatë kontaktit seksual.

Doza maksimale ditore është 20 mg. Mimi mesatar i ilaçit është rreth 800 rubla. Analogjet e ilaçit janë disa herë më të lira.

Zidena (Udenofil). Prodhimi Rusia, Koreja e Jugut. Efekti i ilaçit zgjat një ditë. Efekti i efektit të tij vërehet pas 30 minutash. Rekomandohet për marrëdhënie seksuale të parregullt.

Kundërindikimet përfshijnë intolerancën ndaj disa substancave aktive të ilaçit, si dhe administrimin e njëkohshëm të tij me barnat e marra për trajtimin e sëmundjeve vaskulare dhe të zemrës. Zidena nuk rekomandohet për dështimin e veshkave dhe mëlçisë. E njëjta vlen edhe për burrat, penisi i të cilëve është deformuar. Zidena tregohet për përdorim te burrat e moshës 18 deri në 70 vjeç.

Doza ditore është 200 mg. Mimi i këtij mjeti ndryshon, mesatarisht, nga 550 në 700 rubla.

Grupet e barnave

Një mungesë e zgjatur e marrëdhënieve seksuale shkakton nervozizëm dhe shkakton disa probleme shëndetësore. Për t'i zgjidhur ato, përdoren ilaçe të ndryshme që rritin fuqinë, të cilat duhet të merren ose nga kursi ose një herë, menjëherë para vetë kontaktit.

Pafuqia seksuale mund të jetë për shkak të faktorëve të ndryshëm, të cilët me kusht ndahen në psikogjenikë dhe fizikë. E para përfshijnë eksitim, ankth, stres. Sëmundjet e mëposhtme mund të klasifikohen si faktorë fizikë:

 • Sëmundjet kronike
 • Thrush, i njohur si kandidiaza;
 • hemorroide;
 • Sëmundjet seksualisht të transmetueshme (sifilisi, gonorrea, etj.);
 • Cistiti i fshikëzës;
 • prostatitis;
 • Adenoma e prostatës;
 • balanoposthitis;
 • uretrit;
 • Ulja e nivelit të testosteronit të hormonit;
 • Urolithiasis.

Nga ana tjetër, ilaçet për të rivendosur një mbledhje ndahen në disa grupe vijuese:

Injeksione që injektohen direkt në penis. Përparësitë e kësaj metode përfshijnë shpejtësinë e ilaçit. Disavantazhet që zmbrapsin këtë metodë përfshijnë rreziqet që lidhen me dëmtimin e mundshëm të strukturës së penisit, nevojën për të përdorur një gjilpërë, dhimbje.

Erofertil  Tofarë duhet të bëni nëse një ngritje në një plazh nudist

Uretral – futur në uretër. Përgatitjet urinare kanë një minus të madh – ato duhet të futen në uretër. Në të njëjtën kohë, efektiviteti i këtij lloji të drogës është mjaft i ulët dhe arrin vetëm rreth 40-50%, dhe kohëzgjatja e një mbledhje është vetëm 1 orë.

Medikamente për administrim oral. Ky grup përfshin shumicën e barnave për të luftuar impotencën, të cilat ndahen në natyrale (shtesa dietike) dhe sintetike.

Mjetet juridike natyrore për rritjen e fuqisë përfshijnë përgatitjet që përmbajnë përbërës të ndryshëm natyrorë, veprimi i të cilave ka për qëllim gjithë organizmin.

Nëse ereksioni përkeqësohet, është e nevojshme t'i nënshtrohen një ekzaminimi për nivelet e hormoneve. E lartë ose, anasjelltas, një nivel i ulët i ndonjë hormoni mund të shkaktojë një rënie në lëvizje seksuale, baldness, mbipeshe ose nënpeshë.

legen

Ky medikament është një shtesë dietike. Ai përmban përbërës me origjinë bimore: thuja orientale, xhinko, hudhër, kanellë, lotus indian, trëndafil i butë, hibiscus, mjedër i kuq amerikan, pinjoll me gjethe të ngushta dhe shumë të tjerë.

Ilaçi është efektiv për 6 orë. Lirohet nga farmacia pa recetën e mjekut, por përkundër kësaj, kërkohet konsultim me mjekun që merr pjesë.

Stafi magjik

Droga tibetike Magic Staff, e cila gjithashtu përfshin përbërës me origjinë bimore dhe shtazore, është i përshtatshëm për t'u përdorur nga të dy gjinitë. Mund të merret si kurs, ose një herë.

Maksoderm

Ky ilaç është në dispozicion në formën e një kremi kremoz. Efekti i saj është për shkak të faktit se ajo hollon enët e gjakut, në mënyrë që rrjedhja e gjakut në penis të rritet. Në anën pozitive mund të atribuohet efekti i tij, i cili shtrihet në partnerin seksual, sepse një pjesë e kremës nuk përthithet dhe mbetet në penis, si rezultat i të cilit rritet ndjeshmëria e partnerit.

Krem Maxoderm përdoret si më poshtë: duhet të aplikohet në penis dhe të fërkohet për 5-7 minuta. Të moshuarit dhe vuani nga sëmundjet kardiovaskulare, përdorni kremin me kujdes.

Me ndihmën e mjeteve juridike popullore, ju mund të rivendosni dëshirën seksuale. Disa ushqime deti, arra, çokollatë u përkasin afrodiziakëve.

Противопоказания

Droga për të rritur fuqinë mashkullore ka një numër kundërindikacionesh. Me kujdes të veçantë dhe duhet të merret te burrat që vuajnë nga sëmundje të gjakut (leuçemia, hemofilia, anemia); që kanë sëmundje kronike, dështim të mëlçisë dhe veshkave; Trakti gastrointestinal (ulçera, dysbioza).

Ekzistojnë gjithashtu kufizime në moshë: nuk rekomandohet përdorimi i ilaçeve stimuluese për personat nën 18 vjeç, si dhe për njerëzit e moshuar gjatë një përkeqësimi të sëmundjeve të caktuara.

Para se të përdorni ndonjë ilaç, duhet të lexoni shënimin dhe të njiheni me të gjitha kundërindikimet e tij dhe efektet anësore që mund të shkaktojnë nauze, marramendje, rritje / ulje të presionit të gjakut, dhimbje koke.

Shahinclub Shqipëri