Si të zgjeroni mënyrat e penisit për të zgjatur, shtrirë, bërë më të trashë

Duke filluar nga adoleshenca, penisi për një njeri bëhet një virtyt dhe çdo shaka për një madhësi të vogël ose trashësi të pamjaftueshme perceptohet si një fyerje, duke shkaktuar parehati psikologjike. I riu fillon të kërkojë mënyra për ta bërë penisin më të trashë dhe më të gjatë. Në të njëjtën kohë, pa menduar as nëse problemi ekziston me të vërtetë, dhe nëse duhet ndërmarrë ndonjë veprim.

Me qëllim të trashjes dhe shtrirjes së penisit, janë zhvilluar metoda të ndryshme, por jo të gjitha janë efektive dhe të sigurta.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Cilat janë madhësitë normale dhe cilat përcaktojnë gjatësinë, rritjen e penisit

Fallusi përbëhet tërësisht nga fibra kavernoze dhe nga mbushja e tyre me gjak kur ngacmohen rriten në madhësi. Në disa burra – vetëm në gjatësi, në të tjerët – në gjerësi, në të tjerët, i gjithë vëllimi i organit rritet. Shkencëtarët kryen një seri studimesh për të kuptuar se çfarë varet nga madhësia e penisit. Dhe ata arritën në përfundimin se nga faktorët gjenetikë.

Erofertil  Farë duhet të bëni me impotencën

Gjatësia e penisit tek burrat e rritur në një gjendje ereksioni është 12-16 cm, trashësia është 3-4 cm .Këto janë tregues mesatarë, dhe jo minimale. Mund të thuhet se organi mashkull në madhësi ka një devijim nga norma, nëse gjatësia e tij është më e vogël se 8 cm kur eksitohet.

Tre kushte janë të nevojshme për matje:

 • organ i formuar plotësisht (pas 18 vjetësh);
 • zgjimi i plotë;
 • kënd i drejtë midis trupit dhe penisit.

Gjatësia e një anëtari përcaktohet nga një sundimtar ose nga masa kasetë, zhurma përcaktohet me një shirit centimetri.

Mendimi i themeluar se organi i vogël gjenital i një njeriu është shkaku i pakënaqësisë seksuale me partnerin e tij është një mit. Thellësia vaginale është rreth 10 cm, dhe një anëtar me një gjatësi që nuk e arrin këtë tregues gjendet vetëm në 3% të burrave.

Ju duhet të merrni parasysh disa arsye që ndikojnë në zvogëlimin ose zmadhimin e penisit:

 • Ndryshimi i peshës. 5 kilogramë peshë të tepërt të mbledhur vizualisht fshehin 1 cm të gjatësisë së penisit. Në përputhje me rrethanat, është e mjaftueshme për të humbur peshë për të rifituar besimin.
 • Hormonet e pranuara për të rritur masën e muskujve. Një rënie e nivelit të androgjeneve nuk çon në një shikim, por në një rënie të vërtetë të organit gjenital. Kryesisht bodybuilders përballen me një problem.
 • Kirurgji e pasuksesshme e zgjerimit të penisit. Një tipar fiziologjik ose gabimi i një kirurgu mund të ketë një efekt negativ.

A është e mundur të zmadhoni penisin

Madhësi të vogla të dinjitetit mashkull i bezdisin burrat dhe sjellin komunikimin me seksin e kundërt. Për këtë arsye, shumë mendojnë seriozisht për përdorimin e teknikave të ndryshme për të ndryshuar proporcionet e organit. Burrat nuk janë të kënaqur me madhësinë normale (për arsye mjekësore) të penisit. Si ta rrisin atë bëhet një përparësi për ta.

Ju mund të bëni një penis të madh, por jo të gjitha metodat janë po aq efektive. Për më tepër, ka të padobishme dhe të rrezikshme. Prandaj, përpara se të përdorni shtesat e penisit, duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Pas ekzaminimit, do të bëhet e qartë se cila teknikë do të japë rezultatin, dhe nëse është e mundur të arrihet vëllimi i dëshiruar.

Kirurgji për zgjerimin e penisit

Ligamentotomia është një operacion për të korrigjuar dinjitetin mashkullor. Ai jep një rezultat vizual të padiskutueshëm – një rritje në gjatësi deri në 6 cm dhe një trashje prej 1 cm në diametër. Operacioni nuk është pa aspektet e tij negative. Këto janë komplikime të mundshme që mbeten për jetën, dhe pakënaqësi e pacientit me rezultatin.

Erofertil  G - pikë tek burrat për kënaqësi maksimale

Si është ligamentotomia

Organi mashkullor korrigjohet kirurgjikal në dy faza. Së pari, mjeku e bën penisin të zgjatur duke prerë dhe shtrirë indet e veta "të fshehura". Pastaj i rregullon në një pozicion të ri.

Hapi i dytë është ndryshimi i trashësisë së penisit duke përdorur lipofilling. Mjeku prezanton indin dhjamor të vetë pacientit ose injeksione speciale. Në rastin e parë, efekti zgjat deri në 2 vjet, në të dytin – pak më shumë se gjashtë muaj.

Shërim

Ligamentotomia (zmadhimi i penisit) është një operacion që nuk i përket kategorisë së kompleksit. Pas prerjes, mbetet një gjurmë mezi e dukshme nga damari. Dhe procedurat e injektimit lënë një gërvishtje të lehtë të përkohshme.

Kushtet e detyrueshme për periudhën e rehabilitimit pas operacionit plastik intim të një anëtari janë:

 • trajtimi antiseptik i një plage në shtëpi ose në një mjedis klinik;
 • inspektimi periodik sipas udhëzimeve;
 • përjashtimi i marrëdhënieve seksuale brenda 3 javësh pas operacionit.

Komplikime

Kirurgjia plastike penile nuk është pa aspekte negative. Në javën e parë pas operacionit, pacienti vëzhgon simptomat që shoqërojnë çdo operacion kirurgjikal:

 • dhimbje pas pushtimit;
 • edemë organesh;
 • rritjen e temperaturës.

Në planin afatgjatë, një rritje e dinjitetit mashkullor mund të shkaktojë:

 • ulje e ndjeshmërisë së kokës;
 • një ndryshim në drejtimin e penisit gjatë një mbledhje (jo lart, por poshtë ose në anën);
 • paqëndrueshmëri gjatë marrëdhënieve seksuale;
 • nekroza e qelizave të prezantuara nën lëkurë.

Si të rritet një anëtar në shtëpi

Përfitimet e operacionit për të rritur dinjitetin mashkullor janë të diskutueshme. Për më tepër, operacioni plastik kontur i penisit me operacion nuk është gjithmonë i mundur për shkak të kundërindikacioneve mjekësore.

Ka mënyra të tjera për të rritur penisin, i cili mund të përdoret në mënyrë të pavarur, dhe pa operacion për të arritur një rezultat të prekshëm.

Shkallë

Pajisja shtrihet fallusin. Për të hequr qafe siklet, indet e shtrira rriten dhe gradualisht organi seksual i burrit zgjerohet.

Prodhuesit ofrojnë pajisje me metoda dhe veprime të ndryshme montimi. Më efektivët konsiderohen vakum dhe rrip.

Pompë vakumi

Pajisja përmirëson rrjedhën e gjakut dhe furnizimin e fibrave kavernoze përmes qarkullimit të ajrit dhe presionit të rritur. Pompë siguron shtrirjen e gypit, përmirëson fuqinë, por vetëm për një kohë, kështu që është më mirë të përdorni pajisjen para seksit.

Xhel, llak, vaj, krem, pilula

Përgatitjet farmaceutike për zgjerimin e penisit japin një efekt, por nuk duhet të presim mrekulli nga përdorimi i tyre. Më e mira nga të gjitha, justifikon mënyrën e emërimit të tij për përdorim shtesë në lidhje me masazhin dhe pajisjet.

Erofertil  Ilaçet për trajtimin e potencës tek burrat

Maja e penisit

Ky është një shpërndarës artificial i cili ju lejon të arrini dimensione mbresëlënëse në gjellë dhe gjatësi, për të forcuar një mbledhje, nuk kërkon ndërhyrje kardinal dhe ushtrime të gjata. Këshillat e penisit janë të hapura dhe të mbyllura, të bëra nga latex ose silikoni dhe ndjehen si lëkurë. Për të rritur organin gjenital mashkullor në gjatësi (deri në 10 cm), duhet të zgjidhni një hundë të mbyllur.

Jelqing

Kjo është një metodë e lashtë efektive, e cila konsiston në lëvizje të ngjashme me mjeljen. Si rezultat, trupat shpellorë janë shtrirë dhe "thithin" më shumë gjak gjatë ereksionit.

Jelking siguron zgjatjen e penisit gjatë punës sistematike mbi problemin. Kushtet e rëndësishme janë: përdorimi i ilaçeve shtesë dhe një gjendje e paplotë e ereksionit gjatë stërvitjes.

Ngrohni farën në një mënyrë të thatë (me një qese kripë të nxehtë), mbërtheni penisin në bazë, duke formuar një unazë të ngushtë nga gishtat dhe ngadalë lëvizni gishtat në kokë pa e prekur atë.

Për herë të parë, mjafton të bëni 40 shtrirje dhe gradualisht të rritni numrin e tyre në 200.

Ju duhet të shtrydhni penisin me një ose dy pëllëmbë (në varësi të madhësisë) për 10 sekonda, pastaj tërhiqeni atë në drejtime të ndryshme. Dhimbja nuk duhet të ndihet.

Ushtrime për zgjerimin e penisit

Specialistët kanë zhvilluar disa grupe ushtrimesh për të rritur trupin. Disa shpenzojnë kur anëtari është në një gjendje të relaksuar, ndërsa të tjerët – në erogjen. Mjafton të zgjidhni atë të duhurin dhe të zhvilloni klasa 3 herë në ditë. Askush nuk duhet të shpërqendrohet në këtë kohë.

masazh

Masazhi kryhet duke përdorur ushtrime shtrënguese dhe shtrydhëse. Para procedurës, organet gjenitale duhet të ngrohen. Ju mund të përdorni ngrohje të thatë ose mbështjellës të lagur. Gjëja kryesore është që të mos dëmtoni indet gjatë seancës.

Pezullimi i ngarkesave

Pas para-ngrohjes, një copë toke është ngjitur në kokë, një kordon është vendosur mbi të dhe ngarkesa është e siguruar. Seanca nuk duhet të shkaktojë dhimbje ose mpirje të indeve. Për herë të parë, 15 minuta janë të mjaftueshme.

Whfarëdo metode e zgjatjes së dinjitetit mashkullor është zgjedhur, ajo nuk duhet të shkaktojë dhimbje. Së pari ju duhet të bëni një ekzaminim dhe të merrni miratimin e një mjeku për përdorimin e një metode të caktuar. Periodikisht, është e nevojshme të shkoni për një ekzaminim në mënyrë që mpirja e indeve të mos bëhet efekt anësor i ushtrimeve ose përdorimit të pajisjeve.

Shahinclub Shqipëri