Si të bëni një boner më të fortë në shtëpi

Si të merrni një boner të fuqishëm? Sot, ka një numër të madh mënyrash për të rritur fuqinë tek burrat.

Më e lehtë prej tyre është të përdorni ilaçe. Frenuesit PDE-5, ilaçet homeopatike, ilaçet naturopatike, ilaçet për injeksion në penis, ointments, supozitorët dhe ilaçet e bazuara në testosterone ndihmojnë në marrjen e një boneri të fortë.

Ende të stabilizoni fuqinë do të ndihmojë disa ilaçe tradicionale, ushqim, stërvitje. Ju mund ta rregulloni rezultatin përmes përdorimit të pompave dhe një masazhi të prostatës. Le të shqyrtojmë secilën metodë veç e veç.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Masazh i prostatës

Gjëndra e prostatës është organi që është përgjegjës për një numër procesesh biokimike më të rëndësishme në trupin e një njeriu. Funksioni erektil varet drejtpërdrejt nga shëndeti i prostatës. Për të marrë një boner të fortë, rekomandohet të kryeni masazh të prostatës.

Kjo procedurë mund të kryhet në shtëpi. Për zbatimin e saj, keni nevojë për një stimulues të prostatës. Mimi mesatar i një pajisjeje të tillë është 2-3 mijë rubla. Mund të blini në çdo dyqan seksi.

Përfitimet e masazhit të prostatës janë të dukshme. Procedura ndihmon në eliminimin e bllokimeve në legen, parandalimin e zhvillimit të prostatitit dhe adenomës së prostatës, rritjen e fuqisë dhe normalizimin e rrjedhës së urinës.

Procedura është si më poshtë:

 • Vendosni një klizmë pastrimi.
 • Riorganizoni anusin.
 • Pini 500-800 ml lëng.
 • Vishni një prezervativ në stimulatorin e prostatës.
 • Lubrifikoni fundin e produktit dhe anusit me një lubrifikant.
 • Vendosni stimuluesin në anus, dhe pastaj filloni.
 • Masazhoni organin gjëndër për 2-5 minuta.
 • Fikni stimuluesin, hiqeni nga hapja anale, hiqni prezervativin, trajtoni pajisjen me një antiseptik.
 • Urinoj. Papastërtitë e lëngut prostatik mund të shfaqen në urinë.

Masazhi i prostatës nuk është i përshtatshëm për pacientët që kanë sëmundje proctologjike, kancer të zorrëve ose prostatës, lezione kërpudhore ose infektive të zonës anorektale.

Frekuenca optimale e masazhit është 2-4 herë në javë. Stimulimi i rregullt i prostatës jo vetëm që do të forcojë ngritësin, por edhe do të parandalojë patologjinë e sistemit gjenitourinar.

Pompa hidraulike dhe vakum

Kur shqyrtoni se si ta bëni ngrinin më të ngushtë në shtëpi, duhet përmendur pompa vakumi dhe hidraulike. Le të fillojmë me pompat hidraulike. Këto produkte janë relativisht të reja, por shumë të efektshme. E meta e vetme është kostoja e lartë (çmimi mesatar i një pompë hidraulike është 10 mijë rubla).

Erofertil  Nëse një mbledhje vazhdon pas seksit, atëherë duhet të vazhdoni - dhe 9 mite të tjera në lidhje me mbledhjen dhe seksin

Pompat hidraulike ndihmojnë në përmirësimin e rrjedhës së gjakut në penis dhe madje zgjatjen e penisit. Përveç kësaj, produkti përmirëson furnizimin me oksigjen të indeve. Efekti i aplikacionit do të ndihet mjaft shpejt.

Parimi i përdorimit është si më poshtë:

 1. Vizatoni ujë në pompën hidraulike.
 2. Të vendosësh një penis në mënyrë që të mos derdhet ujë.
 3. Kthejeni pompën, shtypni atë në pubis.
 4. Shtypni në pompë. Kur shtypet, valëzimi do të kompresohet dhe uji i tepërt do të rrjedhë nëpër valvulën e sipërme.
 5. Uleni pompën për të rregulluar gërryerjen.
 6. Pas 15-20 minutash, shtypni valvulën në krye për të kulluar ujin.

Pompë hidraulike mund të përdoret çdo ditë. Me kujdes, përdorimi i pajisjes rekomandohet për burrat që kanë patologji vaskulare ose diabet. Kur përdorni një pompë hidraulike, penisi rritet mesatarisht me 1-3 centimetra në gjatësi, dhe mbledhja përmirësohet pas fjalë për fjalë 3-4 mësime.

Gjithashtu, një ngritës i fortë mund të sigurojë një pompë vakumi. Një produkt i tillë është i lirë – rreth 2-3 mijë rubla. Efekti do të jetë i dukshëm mjaft shpejt. Një lloj vakumi krijohet në pompë. Nën ndikimin e presionit negativ, enët e penisit zgjerohen, dhe njeriu arrin të arrijë në boner.

Parimi i përdorimit të pompës është i thjeshtë:

 • Lani zonën pubike dhe penisin me ujë me sapun. Hiq flokët.
 • Shpëlajeni çarçafin nën ujë të rrjedhshëm. Vendosni asaj një unazë ngritjeje që vjen me çantën.
 • Lubrifikoni penisin me një lubrifikant.
 • Vendoseni penisin në balonë, shtypeni fort në pubis.
 • Filloni të pomponi ajër nga produkti. Për pompimin e ajrit, përdoret një "pompë-dardhë".
 • Pasi të keni arritur një mbledhje, duhet të lëvizni me kujdes unazën e mbledhjes nga balona në bazën e penisit.
 • Hiqeni penisin nga llamba.

Mund të vishni një unazë ereksioni jo më shumë se 20-30 minuta.Një pompë vakumi nuk është e përshtatshme për pacientët që kanë patologji vaskulare. Duhet mbajtur mend se kur përdorni produktin, mund të shfaqen ënjtje dhe hematoma në zonën e penisit.

Rekomandohet që të konsultoheni me mjekun tuaj përpara se të përdorni pompa hidraulike ose vakum.

Produkte të forta rreziku

Një ngritje e mirë nuk mund të arrihet pa një dietë të ekuilibruar. Kështu që një njeri mund të mbajë një boner të fortë për një kohë të gjatë, ai duhet të konsumojë ushqime të pasura me aminoacide thelbësore, vitaminë E, zink, proteina, selen dhe elementë të tjerë të nevojshëm.

Theksojmë që ushqimi duhet të përpunohet siç duhet termikisht. Skuqja e ushqimeve nuk ia vlen, sepse kur tiganisja e ushqimit humbet të gjitha pronat e saj të dobishme. Yndyra e tepërt, veçanërisht gjalpi dhe vaji vegjetal, është plotësisht e padobishme.

Pra, cilat ushqime përmirësojnë fuqinë? Vlerësimi i produkteve më të mira për një ngritës të fortë përfshin:

 1. Mishi. Besohet se mishi është ushqimi i vërtetë i burrave. Dhe vërtet është. Mishi është një burim i shkëlqyeshëm i vitaminës E, zinkut, selenit, proteinave, aminoacideve dhe elementëve të tjerë të dobishëm mikro dhe makro. Shtë më e dobishme për të ngrënë mish të ligët – mish pule, gjeldeti, venison, mish viçi, viçi, rosë.
 2. Peshku dhe ushqimet e detit. Të gjitha llojet e peshqve janë të dobishëm. Ndër ushqimet e detit, rekomandohet të jepni përparësi për gocat deti, karavidhet, karkalecat, algat. Ushqimet e detit dhe peshqit mund të konsumohen çdo ditë, pasi ato do të mbulojnë më shumë nevojën e përditshme për proteina, aminoacide dhe zink.
 3. Produkte të qumështit të thithur. E pasur me proteina dhe aminoacide thelbësore. Produkte të dobishme të qumështit pa yndyrë – kefir, kos, djathë, kos, kosi. Produktet e qumështit të thithur ndikojnë pozitivisht jo vetëm në ngritësin, por edhe në sistemin e tretjes.
 4. Perime, fruta dhe manaferrat. Ato janë një depo e fibrave, karbohidrateve, vitaminave B, vitaminës E, vitaminës C, vitaminës A. Nga rruga, jo vetëm frutat dhe manaferrat e freskëta, por edhe frutat e thata janë shumë të dobishëm.
 5. Nuts. Në kohët e vjetra besohej se për të arritur jetëgjatësinë dhe një boner i fortë mund të bëhet me arra. Dhe ky mendim është i saktë. Arra – një afrodiziak i fuqishëm natyror. Produkti pengon procesin e plakjes, forcon enët e gjakut, normalizon metabolizmin e lipideve. Të dobishme janë arrat, fistanët, kikirikët, kaçkavall, lajthitë.
 6. Farat e kungullit. Një burim i shkëlqyeshëm i zinkut dhe acideve yndyrore të pangopura. Nëse hani një grusht fara të freskëta çdo ditë, mund të harroni një telash të tillë si një ngritje e ngadaltë.

Reneti është gjithashtu shumë i dobishëm – stomaku i tharë i devesë. Nëse hani fjalë për fjalë 5-10 gramë produkti një orë para seksit, mund të surprizoni këndshëm atë të zgjedhurin tuaj.

Ushtrimi për të rritur fuqinë

Si të merrni një ngritës të fortë pa ilaçe? Kjo do të ndihmojë ushtrimin e moderuar fizik. Aktiviteti lokomotor është shumë i dobishëm për burrat, sepse gjatë sportit, prodhohen testosterone dhe androgjenë të tjerë të nevojshëm për potencial.

Erofertil  Shkaqet dhe trajtimi i fuqisë së rrjedhshme

Për më tepër, një mënyrë jetese aktive do të ndihmojë në forcimin e enëve të gjakut, parandalimin e sëmundjeve të zemrës, parandalimin e zhvillimit të prostatitit konveziv dhe mosfunksionimit ngrerë, normalizimin e metabolizmit të lipideve dhe shmangien e diabetit dhe mbipeshes së tipit 2.

Burrat do të jenë të dobishëm:

 • Trajnim aerobik – çiklizëm, vrapim, ecje nordike, ski, not. Trajnimi kardio do të ndihmojë në humbjen e peshës dhe përmirësimin e ndjeshëm të fuqisë. Ju mund të bëni ushtrime aerobike të paktën çdo ditë.
 • Ngarkesa e energjisë. Klasat me hekur – çelësi i një boneri të fortë. Kur punoni me shtangë dore ose me një bar, prodhohet një sasi e rritur e testosteronit. Nëse niveli i testosteronit është normal, një burrë do të jetë në gjendje të udhëheqë një jetë të plotë seksuale në absolutisht në çdo moshë. Shumëllojshmëria optimale e trajnimit të forcës është 3-4 herë në javë.
 • Gjimnastikë në shtëpi. Ju mund të kryeni ushtrime nga mosfunksionimi ngrerë në shtëpi. Squats, hapi i paradës, ushtrimi "biçikletë", ecja në patat, ecja në mollaqe, ushtrimi "thupër" janë të dobishme për ngritësin.
 • Ushtrime të Dr Kegel. Ideja është që të kompresoni dhe zgjeroni në mënyrë të alternuar muskulin pubik-koksigjen. Ushtrimet Kegel kundërveprojnë në mënyrë efektive të impotencës dhe prostatitit. Kryerja e rregullt e kompresioneve dhe relaksimeve të muskujve LC siguron një boner të fuqishëm në çdo moshë.

Mbingarkesa e trupit nuk ia vlen. Aktiviteti i tepërt i motorit do të çojë në parakalim, dhe një gjendje e tillë është plotësisht e padobishme për fuqinë.

Metodat alternative të forcimit të një mbledhje

A është e mundur të sigurohen mjete juridike popullore të ngritura? Sigurisht, për ta bërë atë real. Sidoqoftë, ia vlen të bëni një rezervë që efektiviteti i mjekësisë alternative është shumë, shumë i dyshimtë.

Shumë mjekë sugjerojnë që shërimi i mrekullueshëm nga zierjet dhe tinkturat është pasojë e vetë-hipnozës. Në shkencë, ky efekt quhet "efekti i placebo". Fuqia e vetë-hipnozës është me të vërtetë e madhe, veçanërisht në trajtimin e çrregullimeve seksuale.

Le të largohemi nga mendimi i mjekëve dhe të shqyrtojmë se çfarë recetash ilaçi alternative është gati të na ofrojë. Nëse besoni se rishikimet, atëherë mjetet juridike më të mira popullore për mbledhjen janë:

 1. Një përzierje arre dhe mjaltë. Për gatim, përzieni arrat e copëtuara dhe mjaltin (vajin e grurit ose hikërror). Ftohni përzierjen që rezulton në frigorifer, rrokulliset nga "topat" me një diametër prej 3-4 centimetra. Merrni 2-3 topa në ditë.
 2. Sbiten është një pije tradicionale e Vjetër Ruse. Për ta përgatitur, përzieni kanellën, mjaltin, ujin e pastruar, karafilin. Ziejini përbërësit, ftoheni dhe nxirreni. Merrni 200-300 ml në ditë.
 3. Tinkturë xhensen. Ajo funksionon më mirë se çdo pilulë për impotencë. Për të përgatitur infuzionin, duhet të derdhni 50 gram rrënjë xhensen të grimcuar të tharë me gjysmë litër vodka. Këmbëngulni ilaçin në një vend të freskët të errët për 30 ditë, pastaj tendosni nëpër disa shtresa garzë. Për të arritur një ngritës të fuqishëm, duhet të pini 15-20 pika 2-3 herë në ditë.
 4. Grumbullimi i bimëve. Për gatim, do t'ju duhet 50 gram lëng të thatë të Shën Gjonit, 40 gram lule të thata Leuzea, 100 ml lëng aloe, 50 gram lule të thata kamomili. Grind dhe përzieni të gjithë përbërësit. Hidh 2 litra ujë. Silleni në një çiban, dhe ziejini edhe 20-30 minuta gjatë nxehtësisë së ulët. Ftohtë dhe tendosje. Merrni 100-150 ml.

Metodat alternative të trajtimit nuk janë të përshtatshme për burrat që kanë prirje për reaksione të mbindjeshmërisë ose anafilaksisë.

Droga për një boner të fuqishëm

Nëse penisi është i dobët, mund të përdorni ilaçe për të rritur fuqinë. Deri më tani, zgjedhja e një mjeti specifik nuk është aspak problem. Në barnatore, është paraqitur një gamë e gjerë e stimuluesve seksualë të ndryshëm. Por disa mjete inovative janë në dispozicion për blerje vetëm në internet.

Erofertil  Ngritja e dobët nuk shkakton ejakulim

Para se të marr në konsideratë mjetet për një boner të fuqishëm, unë do të doja të ndalem në një aspekt të tillë të pakëndshëm si ilaçet e gjumit. Ka shumë prodhues të paskrupull, të cilët bëjnë një qetësues dhe i kalojnë ato si një pilulë mrekullie për të gjitha sëmundjet.

Shtë vërtetuar se ilaçe të tilla si llak potenciali M-16, Urotrin, Urethroactive, El Macho, Libido Drive, Thor's Hammer, Biomanix janë plotësisht joefektive. Këto ilaçe janë bosh, dhe nuk do të sjellin rezultat.

Cilat ilaçe janë me të vërtetë efektive? Arritja e një ngritës të fortë ndihmon vërtet:

 • Frenuesit fosfodiesterazë-5. Tabletat veprojnë shpejt, janë shumë efektive në çdo gjenezë të impotencës, shiten në barnatore. Një ngritës i qëndrueshëm sigurohet nga Sildenafil SZ, Viagra, Avanafil, Eregra, Kamagra, Cialis, Levitra, Ziden, Dinamikisht, Erexesil, Maksigra, Forsazh, Viatayl.
 • Ilaçet homeopatike. Stimuloni prodhimin e oksidit nitrik, përmirësoni fuqinë dhe rrisni epshin. Lista e më të efektshmeve përfshin Impaz, Lycopodium dhe Erectin Evalar.
 • Ilaçet hormonale. Përbërësi i tyre aktiv është testosteroni. Ilaçet e tilla përshkruhen vetëm nëse impotenca është rezultat i mungesës hormonale. Vendimi për të përshkruar HRT mund të merret vetëm nga mjeku që merr pjesë. Mjetet më të mira të këtij segmenti janë Nebido, Omnadren, Andriol, Androgel, Proviron, Vistimon, Sustanon, Testionone Propionate, Enanthate Testosterone, Testosterone Cypionate, etj.
 • Injeksione penisi. Ato ndihmojnë për të gjetur një boner të fortë në fjalë për fjalë 20-30 minuta. Barnat e injektueshme janë shumë efektive, por shpesh shkaktojnë efekte anësore. Ilaçet më të mira nga ky grup janë Papaverine dhe Kaverdzhekt.
 • Ointments për aplikimin topik. Vaji i nitroglicerinës, Persian Shah, Khimkolin, Maksoderm, vaji i Heparin ndihmojnë në luftimin e ereksionit të paqëndrueshëm.
 • Qirinj për fuqinë. Ndihmoni Vitaprost, Prostatilen Zinc, Nova-Vita, Prostopin. Supozitorët janë të sigurt, por jo efektiv në mosfunksionimin erektil organik.
 • Mjetet juridike bimore dhe shtojcat dietike. Kapsulat efektive janë Yarsagumba Forte, Maca peruan, Verona, Parity, Saimaa, Tribestan, Lovelace Forte, AK-45, Booster Cemental, Golden Horse. Ilaçet Naturopatike rrisin fuqinë dhe epshin, ndihmojnë në rritjen e efikasitetit, lehtësimin e sindromës asthenic dhe ndihmojnë në zgjatjen e marrëdhënieve seksuale.

Për ta përmbledhur. Ju mund të merrni një boner të fuqishëm në mënyra të ndryshme, më të besuarit prej të cilave janë masazhi i prostatës, përdorimi i pompave vakum dhe hidraulike dhe përdorimi i disa ilaçeve. Gjithashtu, dieta, aktiviteti fizik dhe disa ilaçe tradicionale ndihmojnë mirë.

Mjekët thonë se suksesi në trajtim është i mundur me një qasje të integruar. Kjo do të thotë, nëse kombinoni të gjitha metodat e mësipërme të forcimit të fuqisë, atëherë përmirësimi me siguri do të jetë i dukshëm në një afat të shkurtër.

Shahinclub Shqipëri