Si ta bëjmë burrin të pafuqishëm

Shpesh, gratë e dëshpëruara pyesin veten se si ta bëjnë burrin e tyre të pafytyrë. Arsyet për këtë mund të jenë një numër i madh, sepse bota jonë është plotësisht e papërsosur. Ju nuk do të befasoni askënd me histori rreth një bashkëshorti mashtrues. Shoqëria e burrave të tillë praktikisht nuk e dënon. Që nga fëmijëria, sistemi patriarkal vë në mendjen e djemve një instalim të thjeshtë: sa më shumë të flesh me shumë gra, aq më shumë je burrë. Ju mund të rendisni gjatë të gjitha ato fjalë të tmerrshme që kjo shoqëri e njëjtë do t'i quante një grua në këmbë. Në rrethana të tilla, nuk është për t'u habitur që shumë njerëz kanë idenë të rivendosin disi drejtësinë dhe hakmarrjen ndaj të pabesit, ta dekurajojnë atë të kërkojë dashuri nga ana tjetër.

Nëse tashmë ndjeheni të sëmurë nga shprehja "detyrë bashkëshortore" vetëm, i dashuri juaj është shumë i vrazhdë në shtrat dhe nuk ndjeheni aspak me intimitet me të, ulja e potencialit të tij do të ndihmojë për të zgjidhur pjesërisht problemin.

Lexuesit tanë rekomandojnë

Lexuesi ynë i rregullt u shpëtua nga problemet me potencialin me një metodë efektive. Ai e testoi atë vetë – rezultati është 100% – eleminim i plotë i problemeve. Ky është një ilaç natyral i bazuar në barishte. Ne kontrolluam metodën dhe vendosëm ta këshillojmë atë. Rezultati është i shpejtë. METODA EFEKTIVE.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

  • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
  • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
  • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Si ta bësh njeriun të pafuqishëm

Nëse jeni të sigurt në dëshirën tuaj për të zvogëluar fuqinë e burrit, ekzistojnë disa lloje të ekspozimit që do t'ju ndihmojnë të arrini qëllimin tuaj:

  • duke u kënaqur me zakonet e tij të këqija;
  • ndikimi psikologjik;
  • përgatitjet mjekësore;
  • mjekësi tradicionale.
Erofertil  Trajtimi i impotencës, impotencës, mosfunksionimi ngrerë, mosfunksionimi ngrerë

Dënimi në zakone të këqija

Nëse keni kohë të mjaftueshme, keni frikë të drejtoheni në pilula, etj., Mund të përpiqeni të ulni fuqinë e burrit duke bërë me kujdes rregullimet në dietën e tij të zakonshme ose rutinën e përditshme. Jini të gatshëm që efekti të mos vijë shpejt.

Pirja e duhanit dhe alkooli

Nikotina dhe alkooli janë të dëmshme për trupin në tërësi, nuk është për t'u habitur që konsumi i rregullt i tyre ndikon negativisht në gjendjen e sistemit riprodhues të mashkullit. Nuk është çudi që në kohërat e lashta ata thanë: "Vera ngjall dëshirën, por heq mundësinë për ta kënaqur atë". Birra është veçanërisht shkatërruese për fuqinë mashkullore, pasi kjo pije e dehur përmban një sasi të madhe të hormoneve femërore.

Ndaloni së ndaluari burrit tuaj të pijë dhe të kënaqet me cigare. Përkundrazi, periodikisht blini një pako ose dy, një shishe birrë ose verë. Do të shkoni ngadalë drejt qëllimit tuaj, dhe bashkëshorti juaj do të thotë gjithashtu "faleminderit" për këtë.

Lëreni të jetë dembel

Një mënyrë jetese e ulur është larg nga mënyra më e mirë ndikon në fuqinë. Kur një burrë kalon shumë kohë në një pozicion ulur, gjaku fillon të ngecë në gjëndrën e prostatës, duke ndërhyrë në funksionimin normal të organeve gjenitale. Ju mund të përfitoni nga kjo dhe të luani në dobësitë e burrit tuaj. A e kalon tërë ditën ulur në zyrë apo drejton një makinë? Jepini atij mundësinë ta bëjë këtë pas punës!

Jepini atij një lojë video që do të marrë gjithë kohën e tij të lirë, filloni të shikoni një seri të gjatë me të. Sa më shumë ai të mbetet në një pozitë të ulur – aq më pak do të jetë dëshira e tij seksuale.

Dietë speciale

Ne jemi ato që hamë. Nëse një person ha si duhet, atëherë trupi i tij nuk do të funksionojë në mënyrën më të mirë, përfshirë organet gjenitale. Duke ndryshuar dietën e burrit tuaj, ju mund të zvogëloni ndjeshëm fuqinë e saj. Eleminoni plotësisht ushqimet që përmbajnë zink, pasi ky element është veçanërisht i rëndësishëm për shëndetin e burrave. Shmangni ushqimet e detit, banane, majdanoz, salcë kosi dhe qumësht. Arrat dhe mjalti gjithashtu hiqen më së miri. Në gatim, jepni përparësi mishit të yndyrshëm, patate, makarona, bukë të bardhë, mish dhe salcice të ndryshme të tymosura. Lërini burrin të hajë ushqime më të ëmbla dhe niseshte. Shërbejini enët me bizele dhe fasule më shpesh, sepse bishtajoret stimulojnë prodhimin e hormoneve femërore që shtypin testosteronin mashkullor. Do të jetë edhe më mirë nëse i lejoni vetes një pushim nga nevoja e përditshme për të qëndruar në sobë dhe me bashkëshortin tuaj filloni të hani ushqim të shpejtë të shijshëm, por jo të shëndetshëm. Pica, qentë e nxehtë, hamburgerët dhe patatet e skuqura, nëse konsumohen çdo ditë, mund të zvogëlojnë ndjeshëm epshin.

Erofertil  Ushqimi i Potencialit Mashkullor

Të brendshme të ngushta

Një ilaç tjetër efektiv është mbathja e ngushtë. Zëvendësoni gradualisht të gjitha bagazhet e notit të burrit me ato që janë me një madhësi më të vogël. Veshja e ngushtë do të kompresojë organet gjenitale, gjë që do të ndihmojë në dëmtimin e përkohshëm të fuqisë.

Ndikimi psikologjik

Presioni psikologjik është një mënyrë efektive për të bërë një njeri të pafuqishëm. Në këtë rast, gjithçka është individuale, metodat e presionit psikologjik mund të veprojnë te dikush shpejt dhe për një kohë të gjatë, ndërsa dikujt do t’i duhet më shumë kohë, ose aspak. Nëse burri juaj është në gjendje të shpejtë, në rast të një situate stresuese është në gjendje të sillet në mënyrë jo të duhur, është më mirë të mos drejtoheni në këto metoda, në mënyrë që të mos bëheni aksidentalisht viktimë të agresionit të tij.

Vetëvlerësim i ulët

Nëse vetëvlerësimi i një njeriu bie, fuqia shpesh zvogëlohet së bashku me të. Përfitoni nga kjo, filloni të kritikoni burrin tuaj, veçanërisht aftësitë e tij të dashnorit. Ju mund të lejoni të bëni shaka në lidhje me këtë temë me miqtë, në një kompani të madhe – talljet publike shumë e vështirë për vetëvlerësimin.

Ndaloni ta lavdëroni burrin tuaj, përkundrazi, filloni t'i kujtoni atij të gjitha gabimet që ai ka bërë që kur keni takuar. Uli arritjet e tij dhe përqëndrohu në të metat e tij. Sidomos shpejt, vetëvlerësimi i bashkëshortit do të bjerë nëse e krahasoni me burra të tjerë. Shpjegojini atij pse pjesa tjetër është më e mirë se ai, në cilat fusha kanë pasur sukses. Për shembull, filloni ta krahasoni pagën e tij me të ardhurat e njohësve më të suksesshëm. Merrni para prej tij me përçmim, duke ju bërë të mendoni se ajo që fitoi është pena të mjerueshme. Gjithçka tingëllon mjaft mizore, por dëshira seksuale e burrit të saj shpejt do të mposhtë metoda të tilla.

Dominimi mbi një njeri

Mundohuni të kontrolloni më shumë jetën e tij. Ndiqni çdo hap, veprim, bëjeni të përgjegjshëm ku është dhe çfarë bën. Për ta bërë këtë, mund të filloni ta takoni atë nga puna, mos hezitoni të kontrolloni në mënyrë të çuditshme numrin e tij të telefonit dhe të shikoni në korrespondencën e tij. Metoda të tilla do ta bëjnë çdo person të ndjehet i nënshtruar.

Akti i ndërprerë i masturbimit

Mundohuni të kapni bashkëshortin tuaj për masturbim. Asgjë nuk është më e aftë të godasë vetëvlerësimin sesa të kapet në një profesion të tillë.

Përgatitjet mjekësore

Bëni shpejt një njeri të pafuqishëm me ndihmën e tabletave. Sidoqoftë, para se të drejtoheni në ilaçe, peshoni të mirat dhe të këqijat. Shumica e ilaçeve kanë shumë efekte anësore që, përveç uljes së zgjimit seksual, mund të shkaktojnë dëme të konsiderueshme për shëndetin.

Ilaçet që zvogëlojnë fuqinë ndahen në tre kategori:

  • antiandrogjenet (ilaçe që bllokojnë konsumin e testosteronit nga qelizat e gjëndrës së prostatës);
  • kundër depresionit;
  • agjentë zvogëlues të presionit.

antiandrogens

Ndër antandrogjenët, Androkur konsiderohet më i efektshmi në luftën kundër fuqisë. Në mënyrë tipike, kjo ilaç përshkruhet për gratë që vuajnë nga ndërprerje hormonale. Ilaçi bllokon prodhimin e testosteronit në trup, duke ndryshuar sfondin e tij hormonal. Ky ilaç është më i përshtatshmi për të privuar një njeri nga fuqia.

Erofertil  Pilula të lira dhe efektive për prostatitin

Tabletat e mëposhtme janë ndër këto ilaçe që ndihmojnë në uljen e dëshirës seksuale mashkullore: Cimetidine dhe Ranitidine.

ilaqet kundër depresionit

Shumica e ilaqeve kundër depresionit ndikojnë negativisht në funksionin seksual të meshkujve. Këto ilaçe ndikojnë në sasinë e serotoninës në tru. Kur niveli i kësaj lënde luhatet, dëshira seksuale ulet ndjeshëm. Droga të tilla përfshijnë: Fluoxetine, Amitriptyline, Haloperidol, Thiotixen, Perphenazine.

Mjetet e lehtësimit të presionit

Në mënyrë efektive, dëshira e mashkullit shtypet nga ilaçet për të ulur presionin e gjakut. Rezultati me ndihmën e tyre mund të arrihet me përdorim të zgjatur të barnave. Presioni i ulët i gjakut çon në vazodilim, lodhje të vazhdueshme dhe letargji. Një sasi e mjaftueshme e gjakut thjesht nuk do të rrjedhë në penis. Më shpesh, Metroprolol, Methyldop, Clonidine dhe Atenolol përdoren për të përkeqësuar një mbledhje.

Përdorimi i mjekësisë tradicionale

Ju mund të përpiqeni të zvogëloni dëshirën e burrave mjete juridike. Kështu ndodhi që në mesin e mjekësisë tradicionale të gjesh mijëra receta që e bëjnë fuqinë mashkullore më të mirë, por shumë pak është shkruar se si ta ulësh atë në të kundërt. Praktikisht nuk ka fonde të tilla që ndikojnë drejtpërdrejt në uljen e dëshirës së mashkullit, por ekziston një listë e bimëve që kanë një efekt të fortë qetësues. Bimë të tilla përfshijnë: nenexhik, balsam limoni, valerian, koriandër dhe wort të Shën Gjonit.

Infuzion Hypericum

Ky mjet është i lehtë për t’u përgatitur në shtëpi. Ju duhet vetëm këpurdhë e Shën Gjonit. Një lugë bar është derdhur me 200 ml ujë të nxehtë. Infuzion duhet të lejohet të krijoj për pesëmbëdhjetë minuta. Për të marrë rezultatin e dëshiruar, duhet të ujisni burrin tuaj me këtë infuzion dy herë në ditë, për disa javë.

Nenexhik kundër fuqisë

Teaaji i mentës ndihmon në uljen e shpejtë të dëshirës seksuale mashkullore. Disavantazhi i vetëm i kësaj metode është se ju duhet ta pini atë shumë – të paktën një litër në ditë. Për këtë, bima duhet të pihet në ujë të valë dhe të pihet si çaj i thjeshtë, disa kriklla në ditë. Ilaçi gjithashtu nuk vepron menjëherë – efekti mund të pritet vetëm pas 2-3 muajsh.

Licorice dhe Oregano

Kjo metodë konsiderohet si një nga më të kursyerat. Infuzionet e këtyre bimëve me përdorimin e tyre të rregullt ndihmojnë në uljen e testosteronit, dhe gjithashtu kanë një efekt qetësues. Për të përgatitur produktin, duhet të krijoni një lugë gjelle barishte të thata në ujë të valë (rreth 2 gota me ujë të nxehtë).

Të nderuar zonja, para se të përdorni një nga metodat e sugjeruara më lart, mendoni me kujdes: a është me të vërtetë e nevojshme të kaloni kohën dhe forcën tuaj të çmuar te një njeri i tillë? A ja vlen të vazhdoni një jetë së bashku me një person që nuk ju vlerëson dhe nuk ju dëgjon aspak? Dhe a jeni gati të merrni përgjegjësi për një përkeqësim të ndjeshëm të shëndetit të një personi tjetër?

Shahinclub Shqipëri