Si të rritet një anëtar i mjeteve juridike popullore metodat më të mira të mjekësisë (receta me vlerësime)

Nën shtypjen e publikut dhe mediave, shumica e burrave shpesh mendojnë për zgjidhjen e një pyetje që ka qenë emocionuese në mendjet e njerëzimit për shumë shekuj: si të rritet një anëtar dhe të bëjë një jetë intime më të gjallë? Shkenca moderne ka arritur një sukses në këtë fushë, por jo të gjithë mund të blejnë një ilaç të shtrenjtë ose ilaç tjetër, dhe mjetet juridike popullore përdoren për të rritur penisin. A mund të ndihmojë vërtet mjekësia tradicionale në zgjidhjen e një problemi kaq urgjent? A është e mundur të përdoren mjete jo tradicionale pa dëmtuar shëndetin? Le të flasim për këtë në më shumë detaje.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

  • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
  • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
  • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Thelbi i terapisë alternative

Rritni ndjeshëm gjatësinë e penisit dhe jepni penisit disa centimetra vëllim nuk do të funksionojë as me mjete juridike popullore, as me përdorimin e ilaçeve. Por një nevojë urgjente për metamorfoza të tilla lind vetëm nëse organi gjenital, domethënë penisi, është me të vërtetë i vogël – jo më shumë se 8 centimetra në gjatësi në një gjendje të ngrehur.

Erofertil  Si të bëni një penis me duart tuaja

Sidoqoftë, një rritje në penis me disa milimetra si në gjatësi ashtu edhe në vëllim është ende e mundur. Dhe do ta ndihmojë njeriun në zgjidhjen e kësaj çështje saktësisht metodat dhe mjetet e terapisë alternative. E gjithë thelbi i metodave dhe mënyrave popullore është të përmirësoni proceset e qarkullimit të gjakut dhe të rrisni rrjedhën e gjakut në penis. Mbushja e plotë e trupave kavernozë me një hemalimf bën penisin më voluminoz dhe elastik.

Sipas rishikimeve të burrave, pothuajse të gjitha mjetet dhe metodat e mjekësisë alternative, të cilat mund të përdoren në shtëpi, kanë një efekt të zgjatur. Kjo do të thotë, për të marrë efektin e dëshiruar, praktikoni metodën popullore të zgjedhur ose zbatoni recetën për një periudhë të gjatë kohore.

Bimeve medicinale

Recetat dhe metodat popullore për zmadhimin e penisit me ndihmën e bimëve medicinale bazohen në përdorimin e rregullt të zierjeve dhe infuzioneve që kontribuojnë në përmirësimin e metabolizmit dhe qarkullimin e gjakut. Shqyrtimet e burrave thonë se bimët ekzotike shfaqen në receta të tilla popullore. Por ka më pak receta ekzotike të mjeteve juridike popullore, për shembull:

  • Një zierje e rrënjëve, luleve dhe gjetheve të një murriz të zakonshëm të egër. Stimulon qarkullimin e gjakut dhe rrjedhën e hemalimfit në organet gjenitale. Sipas recetës, krijoni një lugë gjelle lëndë të parë të grimcuar me dy gota ujë të valë dhe pijeni gjatë ditës si çaj. Aplikoni këtë metodë për të paktën një muaj
  • Një zierje e vitheve të trëndafilave. Rosehip, për shkak të përmbajtjes së tij të vitaminës C, stimulon qarkullimin e gjakut. Përgatitni një ilaç popullor, në analogji me recetën e mëparshme.
  • Ilaçi më i mirë për zmadhimin e penisit është rrënja e xhensen, përveç kësaj, ajo stimulon rritjen e fuqisë dhe rrit epshin. Sipas recetës, një pije tradicionale e bazuar në rrënjë përgatitet si më poshtë: një pjesë e rrënjës derdhet me tre litra alkool, pas së cilës pihet për dhjetë ditë. Merrni tretësirë, sipas recetës, keni nevojë për 50 gram tri herë në ditë.
Erofertil  Kush janë shenja të pafuqishme dhe si të shërohen

Kur merrni bimë medicinale, metabolizmi dhe qarkullimi i gjakut përmirësohet.

Recetat alternative praktikisht nuk shkaktojnë reaksione të dëmshme tek burrat gjatë procesit të marrjes, megjithatë, këshillohet që të konsultoheni me një mjek përpara se të përdorni ndonjë recetë ose metodë. Në prani të sëmundjeve të caktuara, nuk rekomandohet të merrni pijet e mësipërme.

Masazh dhe akupunkturë

Mënyra më e mirë për të zmadhuar penisin me mjete juridike popullore është metoda e vetë-masazhit të penisit, bazuar në shtrirjen e penisit dhe ndikimin në pikat aktive. Një procedurë e tillë zhvillohet në dy faza kryesore: përgatitjen dhe masazh vetë. Për të arritur një efekt pozitiv, rekomandohet të bëni masazh rregullisht, të paktën një herë gjatë ditës.

Metoda e përgatitjes përfshin fasha të ngrohta që do të ndihmojnë në përmirësimin e rrjedhës së gjakut në penis, dhe gjithashtu e bëjnë lëkurën e penisit më të butë dhe më elastike. Duhet të bëhen kompresat, masazhi pa përgatitje mund të çojë në mikrotraumë, tharje dhe acarim të lëkurës së penisit. Kompresa duhet të bëhet në këtë mënyrë: thith në ujë të ngrohtë një copë të vogël pëlhure të butë të bërë nga fibra natyrale ose garzë. Vendosni materialin e improvizuar në penis, duke e mbështjellur atë disa herë në varësi të gjatësisë së kanavacës. Prisni disa minuta dhe përsërisni procedurën përsëri.

Masazh që rrit madhësinë e penisit, duhet ta bëni këtë:

  • Ju duhet të mbani fort kokën e penisit me dorën e djathtë dhe butësisht të tërheqni penisin në anën. Tërhiqni derisa të ndjeheni një siklet të lehtë. Qëndroni në këtë pozicion për pesë minuta.
  • Pasi të keni përfunduar stërvitjen, shtrini penisin pak me lëvizje të lehta për të rikthyer qarkullimin e gjakut.
  • Përsëriteni ushtrimin disa herë, çdo herë duke ndryshuar drejtimin e shtrirjes së penisit: djathtas, majtas, lart, poshtë, drejtpërdrejt nga vetja.
Erofertil  Si të rritet fuqia pas 50, 60, 40, 45 vjet

Metoda më e mirë popullore e zgjerimit të penisit është vetë-masazh.

Në mënyrë që të merrni një rezultat të vërtetë nga vetë-masazhi, duhet ta praktikoni atë për të paktën tre muaj. Ky është një mjet mjaft efektiv për zmadhimin e penisit. Për të rritur rezultatin, gjatë masazhit mund të përdorni vajin esencial të barbarozës, trëndafilit ose drurit të sandalit. Për më tepër, përdorimi i vajit do ta bëjë procedurën më pak të pakëndshme.

Meditim dhe Yoga

Ka mendime dhe rishikime të ylberit që penisi gjithashtu mund të zmadhohet ekskluzivisht duke përdorur një metodë popullore shumë ekzotike, domethënë, vetë-hipnozë. Rezultatet e kësaj metode, siç tregojnë vlerësimet, janë shumë të dyshimta. Por me praktikë afatgjatë, prapë mund të merrni një efekt të mirë nga kjo metodë.

Metoda e vetë-hipnozës bazohet në praktikat medituese, në të cilat një njeri përfaqëson organin e tij riprodhues, domethënë penisin, në një gjendje tjetër, le të themi, më domethënës. Për këtë metodë, është e nevojshme të vizatoni qartë një pamje të ndryshimeve anatomike në imagjinatën, duke i kushtuar vëmendje edhe detajeve dhe detajeve të vogla.

Gjatë çfarë periudhe kohore duhet të bëhet vetë-hipnoza, e cila ndihmon në rritjen e penisit – vendimi i vetë burrit. Ndoshta deri sa të merrni rezultate të dukshme. Por, siç u përmend më lart, vlerësimet praktike të burrave që tashmë e kanë provuar këtë metodë nuk frymëzojnë besim.

Të gjitha mjetet juridike popullore dhe recetat e krijuara për të rritur penisin bazohen në stimulimin e rrjedhës së gjakut në penis. Kështu, një zmadhim i lehtë i penisit është gjithashtu i mundur nëse një burrë mund të braktisë zakonet e këqija, të ushtrojë rregullisht dhe të marrë procedura tonik, siç është një dush me kontrast. Fërkimet e ftohta dhe regjimet dietike janë gjithashtu të dobishme.

Pavarësisht nga cilat metoda ose mjete janë zgjedhur për të zmadhuar penisin, procedurat duhet të kryhen për një periudhë mjaft të gjatë kohore. Ilaçi alternative është mjaftueshëm efektiv vetëm nëse përdoret brenda disa javësh. Përveç kësaj, nuk do të jetë e tepërt që asnjë njeri të këshillohet paraprakisht me një mjek.

Shahinclub Shqipëri