Ushqimi për burrat e fuqisë çfarë duhet të hanë dhe duhet të hanë

Pyetja "isfarë hahet për fuqi?" është e rëndësishme për burrat. Në fund të fundit, i gjithë ushqimi i njeriut është i ndryshëm në përbërjen e tij, përmbajtjen e elementëve gjurmë, vitaminave dhe lëndëve ushqyese.

Mbi veprimtarinë e trupit, veçanërisht në fuqinë seksuale të mashkullit, ushqimi ka një efekt të drejtpërdrejtë.

Disa prej tyre mund të kenë një efekt të dobishëm në fuqinë mashkullore, të tjerët janë më mirë të refuzojnë ose kufizojnë numrin e tyre. (Lexoni artikullin – Produkte që rritin potencialin)

Njohja e cila ushqim është e mirë për potencën, dhe çfarë mund të jetë e dëmshme, bën të mundur zgjedhjen e menusë së duhur, për të ruajtur dhe rritur fuqinë e mashkullit.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Farë duhet të hani për potencë?

Një komponent i rëndësishëm i ushqimit të klasës së lartë për meshkujt janë mikroelementet e nevojshme për sintezën e testosteronit, spermatogjenezën dhe funksionin normal erektil:

Një produkt i rëndësishëm në menutë është mishi. Shërben si rregullator i niveleve të testosteronit. Produktet e mishit janë materiali ndërtimor kryesor dhe i domosdoshëm i të gjitha qelizave të trupit. Anydo mish është i dobishëm, gjëja kryesore është se është e freskët dhe jo me yndyrë. Variete të përshtatshme si:

Në mënyrë që një burrë të përmbushë me sukses funksionet e tij, përfshirë në shtrat, nevojiten forca fizike dhe një psikikë e fortë. Proteina shtazore është një burim thelbësor i energjisë jetike.

Shtë më mirë të hani mish të marrë nga një prodhues ose fermë i njohur. Me një prodhim jo të duhur, hormonet u shtohen muskujve të kafshëve që shtohen në ushqim gjatë majmërisë së bagëtive. Përdorimi i një produkti të tillë do të çojë në një shkelje të sfondit hormonal.

Seksopatologët këshillojnë burrat të hanë mish shpendësh:

Erofertil  Ilaçet e infertilitetit mashkullor

Mishi i kuq është veçanërisht i dobishëm.

Një delikatesë që ndikon pozitivisht në potencial, konsiderohet një produkt ekzotik – kokërrmadhat.

Peshku dhe deti

Fuqia e peshkut përmirëson fuqinë.

Për potencën, ata hanë, për shembull, petëzuar. Për shkak të shijes së tij të shkëlqyeshme dhe përmbajtjes së lartë të jodit, ky peshk ka një efekt stimulues të pakrahasueshëm.

Një rezultat i ngjashëm do të jepet nga skumbri, ton, salmon. Mishi i tonit stimulon gjëndrën e prostatës, rrit funksionin sekret të gjëndrave seksuale.

Të gjitha ushqimet e detit të ngopura me aminoacide yndyrore omega-3 janë të përshtatshme për stimulimin e dëshirës seksuale.

 1. havjar salmon dhe luledielli,
 2. karkaleca,
 3. midhjet,
 4. karavidhe
 5. fiston.

Për shkak të veprimit të Omega 3, ka një rritje në punën e gjëndrave endokrine, dhe përmbajtja e testosteronit në gjak rritet. E cila nga ana tjetër rrit dëshirën seksuale (epsh) dhe zgjat marrëdhëniet seksuale.

Qumështi dhe produktet e qumështit

E domosdoshme në menunë për të rritur fuqinë e produkteve të qumështit:

Për shkak të pranisë së bifidobaktereve në përbërjen e tyre, ato përmirësojnë lëvizshmërinë (lëvizjen) e traktit gastrointestinal, ndihmojnë në eliminimin e toksinave dhe toksinave nga trupi.

Për fuqinë, ata hanë ushqime që përbëjnë trupin e burrave me kalcium, përkatësisht lloje të ndryshme djathi, gjizë.

Duke marrë parasysh rëndësinë e kolesterolit të shëndetshëm për shëndetin e enëve të gjakut, prania e gjalpit është e dëshirueshme në menu.

Koumiss është një pije me qumësht të fermentuar të prodhuar nga qumështi i mareve. Përmban vitamina, enzima, acid laktik. Ka një efekt shërues në zonën gjenitale mashkullore, përmirëson cilësinë e ereksionit. "

Recetë Koumiss me mjaltë për potencial:

 • 200g Stowe
 • 30g mjaltë blete natyrale
 • Përziejini tërësisht, merrni gjysmë gote 2 herë në ditë.
 • Kohëzgjatja e pranimit 10 ditë

Arra dhe fara

Arra, fara, kokrra të ndryshme përmbajnë një depo të përbërësve të dobishëm: fosfor, zink, selen.

Përshëndetje! Unë jam Ruslan. Dua t'u tregoj të tjerëve se si unë në një natë u shndërrova në shtrat, shumë në shtrat!

Unë gjithmonë e konsideroja veten mjaft energjik në shtrat me një grua. Ndonjëherë, ai mund të hidhte një shkop disa herë në natë.

Por një herë miku im u hodh për të lexuar një artikull të tillë në internet.

Ishte e enjte. Pasi lexova informacionin, vendosa vetë: pse jo? Për më tepër, një e premte interesante ishte planifikuar nesër. ;)

Dhe gjithçka doli të ishte thjesht fantastike!

Dhe nëse edhe ju nuk jeni shumë dembel dhe merrni disa minuta për këtë informacion, atëherë sigurisht që nuk do të pendoheni!

Erofertil  Si të bëhet një ereksion

Varietetet e ndryshme të arrave janë të dobishme:

Nga farat që duhet të hani:

 1. farat e lulediellit
 2. kungull
 3. fara e susamit
 4. farë karrote.

impuls

Për fuqi të mirë, ju duhet të hani proteina perimesh, e cila është gjetur në bishtajore:

Ato përmbajnë një sasi të mjaftueshme të vitaminave B. Vitaminat e këtij grupi ndikojnë drejtpërdrejt në sistemin hematopoietik, kontraktueshmërinë e enëve të gjakut dhe është funksionimi i suksesshëm i zonës gjenitale mashkullore që varet nga furnizimi me gjak i organeve të legenit.

Frutat dhe perimet

Për potencë të mirë në dietë duhet të përfshihen:

Ato përmbajnë zink. Këto produkte rekomandohen nga mjekët për të forcuar epsh.

Një zemër e shëndetshme dhe e fortë është çelësi i një jete të plotë seksuale. Përveç serotoninës, bananet përmbajnë një sasi të madhe kaliumi, gjë që ndikon pozitivisht në sistemin kardiovaskular.

Për të forcuar enët e muskujve të zemrës dhe zemrës, shega është e shkëlqyeshme. Në përbërjen e tij, përmbajtja e polifenoleve antioksiduese është jashtë shkallës.

Agrumet e njohura janë gjithashtu të dobishme për fuqinë mashkullore:

Ato përmbajnë vajra esencialë (afrodiziakë), vitaminë C, e cila ndikon në sintezën e testosteronit dhe funksionin riprodhues.

Mjalti i bletës është i pasur me përmbajtjen e mikroelementeve, i cili ka në përbërjen e tij pothuajse të gjithë përbërësit e nevojshëm për potencialin. Ajo hahet si veç e veç ashtu edhe së bashku me produkte të tjera: arra, fara, erëza.

Një kusht i rëndësishëm për të marrë efektin maksimal nga një recetë mjalti është natyraliteti i produktit.

Përzierja e arrës me mjaltë – rrit fuqinë, ndihmon në rregullimin e spermatogjenezës.

Grini arrat (jo të skuqur) 300g, shtoni 10g farë susami të grirë, 400g mjaltë blete natyrale, përzieni plotësisht. Përzierja injektohet për 12 orë. Merrni 1 lugë gjelle në mëngjes, para ngrënies

Farë hanë për fuqi: afrodiziakët dhe serotonin, dëshira në rritje

Substancat-afrodiziakët kontribuojnë në rritjen e rrjedhës së gjakut, rrisin tonin e trupit, zgjojnë sensualitetin. Këto substanca unike janë të përfshira në barëra aromatike:

Ata janë në ushqime të nxehta dhe pikante:

Afërdiziacët gjithashtu mund të gjenden në produkte jo konvencionale: tartufa dhe ari – lloje ekzotike të kërpudhave.

Kafe dhe çokollatë

Sipas psikologëve, tërheqja seksuale, fuqia, varen drejtpërdrejt nga gjendja psikologjike e burrit, mirëqenia e sistemit nervor, gjendja shpirtërore, vetëvlerësimi dhe vetëdija.

Produktet që rrisin prodhimin e serotoninës, i cili konsiderohet si hormoni i lumturisë, rrisin gjendjen shpirtërore dhe qetësojnë nervat. Shtë e nevojshme të hani:

 1. çokollatë e hidhur e errët
 2. kafe e zeze e embel,
 3. mjaltë
 4. raven.

Kafeja me çokollatë është një mënyrë e shkëlqyeshme për të rritur ngjalljen dhe fuqinë. Aktivizon epshin, duke stimuluar sistemin nervor. Rrit sasinë e endorfinave në gjak, duke promovuar një ndjenjë tërheqjeje midis partnerëve.

 • Chokollatë 70%, 20g
 • Kafe e bluar, 20g
 • Sheqeri, 10g

Bëni kafe me sheqer, shkrini çokollatën në një banjë me ujë. Vendosni çokollatën në një filxhan të nxehur, shtoni kafe dhe përzieni plotësisht. Shijojeni!

Erofertil  Si të rritet shpejt fuqia në shtëpi shpejt

Alkooli për fuqi – të mirat dhe të këqijat

Produkti më i diskutueshëm për të rritur fuqinë dhe epshin është alkooli.

 • Nga njëra anë, një sasi e vogël e pirë nga një njeri menjëherë para marrëdhënies seksuale do të rrisë furnizimin me gjak në organet gjenitale dhe mund të rekomandohet në mënyrë që të përmirësohet shpejt fuqia.
 • Nga ana tjetër, alkooli është i varur, dhe pa të, një njeri do të ndiejë gabimisht dështimin e tij, duke çuar në impotencë (mosfunksionim ngrerë).

Kur përdorni pije alkoolike për të stimuluar fuqinë, duhet të mbani mend: doza të rënda të pijeve të forta japin efektin e kundërt!

E dobishme është një verë natyrale rrushi e pasur me flavonoide dhe antioksidantë.

Ushqimi i duhur për të rritur fuqinë

Efekti pozitiv i rritjes së fuqisë do të ndodhë vetëm nëse dieta është plotësisht e ekuilibruar.

Përpjekja e tepruar zvogëlon fuqinë, dhe te një njeri i uritur, fuqia mund të mungojë plotësisht.

Shtë e rëndësishme të merrni parasysh kohën e ditës në të cilën hani.

Për mëngjes, ju mund të përballoni më shumë ushqim. Gjatë mëngjesit dhe drekës, vaktet duhet të përmbajnë proteina, yndyra dhe karbohidrate.

Në vaktin e mbrëmjes karbohidratet mbizotërojnë, sasia e ushqimit nuk duhet të jetë e madhe. Lirimi i natës nuk kontribuon në shfrytëzimet seksuale dhe rritjen e dëshirës seksuale, në këtë rast gjaku do të rrjedhë në stomak, dhe energjia e nevojshme për aktin seksual do të shkojë për të tretur ushqimin.

Farë nuk hanë për fuqi: produkte që zvogëlojnë forcën e mashkullit

Jo të gjitha ushqimet janë të mira për tu ngrënë për të rritur fuqinë.

Një burrë aktiv seksual duhet të kufizojë:

 1. Beer. Ai përmban fitoestrogjene – analoge të hormoneve seksuale femërore, një tepricë e të cilave tek një burrë do të çojë në mënyrë të pashmangshme në një ulje të fuqisë. Dhe në rastet e abuzimit të pijeve – deri në impotencë.
 2. Soja ka një efekt të ngjashëm, pasi pengon prodhimin e hormoneve seksuale mashkullore.
 3. Abuzimi i pastave të majave dhe bukës gjithashtu ka një efekt depresiv në prodhimin e testosteronit për shkak të pranisë së sheqerit dhe majave në brumë. I padëmshëm është i zi dhe pa bukë maja.
 4. Sasia e tepërt e kripës në ushqimin e konservuar provokon një rritje të presionit të gjakut, duke prishur qarkullimin e gjakut në organet gjenitale.
 5. Për shkak të përmbajtjes së lartë të yndyrës, kripës, sheqerit, ushqimi i shpejtë çon në trashje, përkundër sfondit të të cilit ka një dështim hormonal dhe një rënie të fuqisë.

Fjalët "potencial" dhe "fuqi" nuk janë pa arsye të ngjashme në tingull. Një burrë me fuqi të mirë seksuale ka gjithmonë potencial më të madh. Duke qenë i kënaqur në një jetë seksuale, duke u ndier me burrë të sigurt, ai me siguri do të arrijë rezultate të mira në punë dhe biznes.

Shahinclub Shqipëri