Hithra për të përmirësuar fuqinë

Hithra e ashpër është një bimë shumëvjeçare me vetitë e djegies për shkak të vendndodhjes së qimeve të djegies në të gjitha pjesët e saj. Përdoret si në mjekësinë moderne ashtu edhe në mjekësinë popullore. Ilaçet, të cilat përfshijnë hithra, kanë një numër të vetive shëruese: ato përmirësojnë funksionimin e sistemit riprodhues dhe gjenitourinar, aktivitetin seksual dhe dëshirën. Dhe gjithashtu ndihmojnë në heqjen qafe të sëmundjeve që çojnë në impotencë.

Hithra për potencën përdoret plotësisht: farat, rrënjët, gjethet. Prej tyre përgatiten infuzione, zierje, çajra dhe përzierje, të cilat lejohen të shtohen në dietën kryesore. Në përbërjen e saj, bima përmban ekskluzivisht substanca të dobishme dhe vitamina të domosdoshme për të mirëmbajtur trupin në tërësi.

Mund të takoni hithra kudo. Si rregull, rritet në pyje midis shkurreve dhe pemëve, në parcela kopshtesh, etj. Për nevoja medicinale, është e nevojshme të mblidheni dhe thani bimën nga maji deri në fund të korrikut. Bari i përgatitur duhet të ruhet jo më shumë se 2 vjet.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Përbërja e hithrës dhe përfitimet për trupin

Një bimë barishtore shumëvjeçare përmban shumë komponime kimike dhe substanca aktive: karotenoide; përbërja e vitaminës: C, grupi B, E; 3; alkaloide; coumarins; komponimet e azotit; kripëra hekuri; paqëndrueshme; phytosterol; flavonoids; klorofil.

Dobia e të gjithë përbërësve të hithrës për trupin e një njeriu është si më poshtë:

 • rrit dëshirën seksuale, rrit fuqinë;
 • ka një efekt diuretik;
 • ka efekt tonik;
 • normalizon procesin e formimit të gjakut dhe rrjedhjen e gjakut në organet e legenit;
 • largon përbërjet e dëmshme dhe toksike (nikotina, kancerogjenët) nga trupi;
 • normalizon nivelet e sheqerit, parandalon zhvillimin e diabetit;
 • aktivizon metabolizmin;
 • stabilizon sistemin endokrin;
 • biliare të lëngjeve.
Erofertil  Si kafeja ndikon në fuqinë e përfitimeve dhe dëmeve të mundshme të pijeve

Për të rritur fuqinë mashkullore, hithrat vlerësohen më shumë për farat, pasi vetëm ato ndihmojnë për të forcuar fuqinë në maksimum.

Për shkak të zinkut që gjendet në produkt në sasi të mjaftueshme, prodhimi i hormonit seksual mashkull – testosteroni – përmirësohet. Si rregull, nëse nuk ka sëmundje shoqëruese të sistemit riprodhues, atëherë arsyeja e parë për uljen e aktivitetit mashkullor është mungesa e një elementi të tillë si zinku. Një burrë duhet të marrë 14 mg në ditë, si një rikthim i aktivitetit dhe si një masë parandaluese. Në këtë rast, për të parandaluar një ulje të fuqisë në ditë, duhet të përdorni 40 gram fara.

Përveç zinkut, elementë të tjerë, si kaliumi, magnezi, janë gjithashtu në farë. Falë tyre, në trupin mashkullor sistemi nervor qendror qetësohet dhe qarkullimi i gjakut përmirësohet, duke siguruar rrjedhën e tij të plotë në organet gjenitale.

Përveç vetive të mësipërme, farat e hithrës forcojnë sistemin imunitar, dhe e gjithë kjo për shkak të përbërjes së pasur të vitaminës dhe pranisë së acidit askorbik. Shtë gjithashtu një ilaç profilaktik popullor për prostatinë infektive bakteriale.

Një bimë medicinale përmirëson cilësinë dhe lëvizshmërinë e spermës, e cila është e rëndësishme kur planifikoni një shtatëzani. Tani bëhet e qartë pse hithra dhe fuqia janë të ndërlidhura.

Për shumë njerëz, bari si hithra mund të duket i padëmshëm, por nuk është ashtu. Si çdo ilaç, ai ka një numër kundërindikacionesh, të cilat janë të rëndësishme për t'u njohur me veten përpara se të përdorni:

 • rritjen e koagulimit të gjakut;
 • ateroskleroza;
 • tension të lartë;
 • me shkelje të bilancit të ujit-kripë, manifestime të ënjtjes;
 • venat me variçe;
 • intoleranca individuale ndaj përbërësve.

Nëse përdoret në mënyrë jo të duhur, mund të ndodhin efekte anësore. Ato mund të parandalohen vetëm duke respektuar dozën e saktë të farës së hithrës:

 • manifestimi i një reaksioni alergjik;
 • përkeqësimi i traktit gastrointestinal (kapsllëk);
 • gjaku bëhet i trashë.

Receta të farës së hithrës për potencial

Hithra mund të përdoret në çdo formë: rrënjë, farë, lule, gjethe. Koha e trajtimit është afro 10 ditë. Hithra për të përmirësuar fuqinë shtohet në enët e zakonshme të freskëta, dhe të thata për zierje, tinktura. Konsideroni opsionet e zakonshme për përgatitjen e ilaçit tradicional.

Tinkturë për trajtimin e prostatitit

Tinkturë ndihmon në kurimin jo vetëm të prostatitit, por edhe në përmirësimin e funksionit erektil.

 • fara bimore – 100 g;
 • port – 500 ml.

Derdhni portën në një tigan të vogël, derdhni farat dhe përzieni. E vendosim në zjarr, pasi të ziejë, gatuajmë për 5 minuta. Mbuloni dhe insistoni për 3 orë. Filter, merrni 1/4 filxhan para gjumit.

Mos harroni, prostatiti dhe fuqia nuk janë të pajtueshme, kështu që mos vononi me një sëmundje të tillë.

Supë qumështi për të forcuar fuqinë

 • qumësht shtëpiak – 1 gotë;
 • fara bimore – 20 g;
 • mjaltë – 10 g.

Derdhni qumështin në një tigan dhe shtoni farat, vlim në një banjë me ujë për 10 minuta. Filtro dhe ftoh. Para marrjes, shtoni mjaltë, llokoçis, merrni 2 herë në ditë. Supë nuk i nënshtrohet depozitimit. Vlen gjithashtu të kujtohet se mjalti nuk shtohet në një pije të nxehtë, përndryshe të gjitha pronat e saj të dobishme do të zhduken.

Erofertil  Ne e rrisim fuqinë në një mënyrë gjithëpërfshirëse!

Tinkturë në vodka

 • farë barishte – 5 tbsp;
 • vodka – 1 gotë.

Derdhni përbërësin kryesor në një kavanoz qelqi, shtoni një pije alkoolike, llokoçis. Mbylleni dhe pastroni në një vend të ngrohtë dhe të thatë për 3 ditë, duke nxitur çdo ditë përmbajtjen e enës. Pas filtrimit të tretësirës, ​​merrni 15 pika 3 herë në ditë.

Për të rritur shtytjen e seksit

 • farat e majdanozit dhe hithrës 40 g secila;
 • mjaltë – 20 g;
 • lëng aloe – 1/2 filxhan.

Rekomandohet të prerë gjethet e aloe nga një bimë, mosha e së cilës është më shumë se 3 vjet. Pasi t'i keni prerë ato, është e nevojshme të vendosni në frigorifer për 2 orë. Pas shtrydhjes së lëngut, shtoni përbërës të tjerë, llokoçis. Pastrojmë në frigorifer dhe marrim një lugë çaji 3 herë në ditë. Kohëzgjatja e produktit është 7 ditë. E shkëlqyeshme për rritjen e dëshirës seksuale mashkullore.

Hithra dhe xhenxhefili për forcën mashkullore

 • fara – 40 g;
 • mjaltë – 40 g;
 • rrënjë xhenxhefili – 20 g;
 • lëng limoni – 20 ml.

Qëroni dhe copëtoni imët rrënjën. Në një enë të thellë, lidhni të gjithë përbërësit, llokoçis. Ilaçi i përfunduar transferohet në një kavanoz qelqi steril dhe merret një lugë çaji 3 herë në ditë. Jeta e raftit – jo më shumë se 14 ditë.

Nga rruga, xhenxhefili për potencialin mashkullor është efektiv në vetvete, kështu që shikoni recetat tona.

Receta me gjethe hithre për burra

Mjalti dhe një bimë medicinale janë dy përbërës shumë të rëndësishëm për trajtimin dhe rivendosjen e aktivitetit seksual të meshkujve. Në këtë rast, jo farat e barishteve, por gjethet e saj do të përdoren.

Teaaj hithre me mjaltë
Për 1 gotë ujë të nxehtë, shtoni 1 lugë gjelle gjethe të thata të grimcuara. Mbuloni dhe insistoni për 2 orë. Në fund të kohës, filtroni dhe shtoni 1 lugë. mjaltë, përzieni dhe konsumoni.

Një recetë e ngjashme për rritjen e fuqisë me hithrat, vetëm me përdorimin e farave:

 • bari medicinal (farë) – 70 g;
 • ujë të ftohtë të valë – 1 gotë;
 • mjaltë – 5 g.

Derdhni përbërësin medicinal në një termos dhe derdhni sasinë e kërkuar të lëngshme. Ne mbyllim dhe insistojmë derisa përmbajtja të ftohet. Filtroni nëpër një sitë, shtoni mjaltë dhe llokoçis. Ne e përdorim atë si çaj të thjeshtë gjatë ditës së punës.

Këto ilaçe rrisin sintezën e testosteronit të hormonit, i cili është përgjegjës për funksionimin seksual, dhe gjithashtu rrisin epshin.

Tinkturë hithre me leh aspen

 • farë – 1/2 lugë gjelle;
 • gjethet e thata të bimës – 1/2 tbsp;
 • tretësirë ​​e lëvores së aspenit – 200 ml;
 • mjaltë – 2 lugë

Përziejini përbërësit në një enë qelqi. Mbulojeni, pastroni në një vend të errët dhe të ftohtë për 5 ditë. Një herë në ditë, mos harroni të shkundni përzierjen. Tinkturë hithre për të rivendosur fuqinë, filtruar dhe përdorur 1 lugë. jo më shumë se 2 herë në ditë.

Përdorimi i jashtëm i hithrave për të përmirësuar fuqinë

Një bimë medicinale përdoret jo vetëm për administrim oral, por edhe nga jashtë. Për këtë, ju mund të bëni enemas dhe locione, të bëni banjot. Konsideroni opsionet e rekomanduara për përdorim të jashtëm.

Erofertil  Cilat ushqime janë të mira për fuqi të mirë

Në një vaskë me një kapacitet prej 60 litrash, duhet të përgatisni rreth 5 litra zierje të barit. Trajtimi i potencialit në shtëpi me përdorimin e hithrës duhet të bëhet çdo ditë, pa humbur një seancë të vetme. Përndryshe, rezultati mund të mos vërehet. Para përdorimit të kësaj metode, është e nevojshme të konsultoheni me një specialist.

Ne përhapim një kavanoz me dy litra fara në një tigan të gjerë, të gjerë, derdhim 4 litra ujë. Silleni në një çiban në një banjë me ujë dhe gatuajeni për 10 minuta. Supë e gatshme filtrohet dhe shtohet në banjë.

Kjo metodë rekomandohet të përdoret si parandalim i prostatitit, si dhe për të rikthyer forcën e mashkullit.

 • ujë – 200 ml;
 • farat e bimëve – 20 g.

Përhapni farat në një tigan të vogël dhe derdhni të lëngshëm. Ndizni zjarrin, çojeni në një çiban dhe gatuajeni një çerek orë tjetër në nxehtësinë e ngadaltë. Filtroni përzierjen e përfunduar dhe prisni derisa të ftohet. Temperatura e supës së përfunduar duhet të jetë jo më shumë se 30 gradë. Ne lajmë klizmën dhe e mbushim me një supë të ftohur.

Ne hyjmë në rektum ngadalë dhe butësisht. Kjo procedurë duhet të bëhet çdo ditë. Kursi i trajtimit është 30 ditë.

Nga rruga, rivendosja e fuqisë pas heqjes së prostatës duhet të jetë rreptësisht sipas rekomandimeve të një specialisti.

Me një mënyrë jetese të ulur, është e nevojshme të bëni locione në perineum. Depërtimi i substancave aktive do të ndodhë përmes lëkurës dhe do të përhapet përmes gjakut.

 • farat e hithrës – 2 tbsp;
 • vaj ulliri – 4 tbsp.

Ngrohni vajin në një banjë me ujë dhe shtoni farën në të. Ne përziejmë dhe transferojmë produktin në një kavanoz qelqi që është i përshtatshëm për t’u përdorur. Ne mbyllemi dhe insistojmë në një vend të errët të ftohtë për 14 ditë.

Pasi të filtrohet koha. Ne vendosim garzë të hollë disa herë dhe e lagim atë në një produkt. Ne aplikojmë locionin para gjumit për gjysmë ore, në zonën pubike dhe vetë organin gjenital.

Krem fara hithre për të forcuar fuqinë

Farërat e hithrës për potencë mund të përdoren në përgatitjen e kremës:

 • mjaltë – 2 lugë;
 • fara – 2 tbsp;
 • verë e kuqe – 2 lugë

Të gjithë përbërësit e mësipërm janë të përzier në një enë të veçantë. Ne e përhapim atë në një enë të përshtatshme, aplikojmë produktin 2 herë në ditë në rajonin pubik dhe vetë zonën gjenitale. Vaji mbahet për 40 minuta.

Ku të merrni hithër

Nëse nuk keni kohë për të mbledhur dhe përgatitur hithra vetë, atëherë mund ta blini atë në çdo kiosk farmaci ose dyqan online. Ekzistojnë disa forma të lëshimit të një bime medicinale:

 1. Paketat e filtrit. Secila prej të cilave përmban 1,5 gramë hithre, në një pako të paketave të tilla 20 copë.
 2. Pjesët e copëzuara të parafabrikuara të bimës, paketim 50, 100 g.
 3. Ekstrakt i lëngshëm në shishka 100 ml.

Hithra mund të gjendet në shtesa organike, ose në përgatitje të tjera bimore. Kostoja e fondeve ndryshon, gjithçka do të varet nga prodhuesi.

Shahinclub Shqipëri