Ndaloni pirjen e duhanit në ngritje

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Sa zgjat rimëkëmbja e fuqisë pas ndalimit të duhanit?

Pirja e duhanit mund të prish çdo shëndet. Cigaret janë veçanërisht të dëmshme për burrat, duke prishur thelbësisht funksionin erektil. A është e mundur të rivendosni plotësisht fuqinë pas heqjes dorë nga pirja e duhanit dhe si ndodh ky proces? Gjërat e para së pari!

Pirja e duhanit dhe fuqia mashkullore

Nuk është sekret që nikotina është helm për njerëzit. Në botën e sotme, të gjithë mund të gjejnë informacione që konfirmojnë rrezikun e madh që pret pritja për këdo që pi cigare çdo ditë.

Sidoqoftë, shpesh të rinjtë nuk mendojnë për shëndetin e tyre. Ata nuk e kuptojnë se pirja e duhanit të rregullt çon jo vetëm në kancer të mushkërive, por edhe në një numër sëmundjesh të tjera, njëra prej të cilave mbetet impotencë (për shkaqet kryesore të impotencës në një moshë të re, lexoni KETU). Në moshën 25 vjeç, duket se e gjithë kjo është trillim dhe mit. Por, kur në moshën 40 vjeç, tashmë mundësia për të bërë seks vetëm (për të mos përmendur reklamimin) tashmë, burrat fillojnë të mendojnë për problemin e tyre.

Efektet e nikotinës dhe duhanit në trup, duke kontribuar në një rënie të fuqisë tek burrat:

 1. Ngushtimi i tepërt i enëve të gjakut. Arteriet, venat dhe kapilarët në penis zvogëlohen ose ndalojnë plotësisht funksionimin. Kjo çon në pamundësinë e furnizimit me gjak të trupave shpellorë të organit, gjë që është arsyeja e mungesës së ereksionit.
 2. Aktiviteti testicular përkeqësohet. Si rezultat, vëllimi i testosteronit në trup është zvogëluar. Mungesa e këtij hormoni çon në një ulje të dëshirës seksuale, paaftësi për të arritur një orgazëm, ose anasjelltas, derdhje shumë të shpejtë, duke fshirë fuqinë.
 3. Pirja e duhanit rregullisht ndikon negativisht në cilësinë e spermës. Qelizat seksuale humbasin aktivitetin. Përveç kësaj, ata pësojnë një numër ndryshimesh patologjike, të cilat mund të çojnë në formimin e mutacioneve dhe anomalitë zhvillimore tek fëmijët e konceptuar nga një duhanpirës.
Erofertil  Chubby si ta shpjegojë këtë me djalin

Si do të ndikojë ndërprerja e duhanit në fuqinë?

Menjëherë duhet të theksohet se rivendosja e fuqisë tek burrat pas heqjes dorë nga pirja e duhanit është e mundur në formë të plotë ose të pjesshme. E gjitha varet nga gjatësia e duhanpirësit dhe nga një numër i faktorëve të lidhur.

Më e rëndësishmja prej tyre mbetet:

 • Ashpërsia e lezioneve vaskulare në trup. Nëse ka ndodhur sklerozë e pakthyeshme e kapilarëve në organin gjenital dhe gjëndrën e prostatës – nuk mund të vihet në dyshim një restaurim i plotë i një mbledhje. Në moshë të re, formimi i enëve të reja të gjakut është i mundur, që kërkon kohë.
 • Prania e patologjisë kronike të njëkohshme. Burrat e duhanit shpesh kanë një "bandë" të tërë të sëmundjeve që zvogëlojnë më tej fuqinë. Sa më pak të ketë, aq më e lehtë do të jetë kthimi i aktivitetit seksual, në mënyrë që të mund të bëni prova shtesë për praninë e këtyre, dhe, nëse është e nevojshme, t'i nënshtroheni një kursi trajtimi.
 • Humor. Ndaloni pirjen e duhanit për shërimin më të shpejtë është e domosdoshme në mënyrë të mprehtë, mos e tërhiqni këtë proces (ala "nesër", "nga e hëna", nga muaji i ri ", etj.). Nëse vendosni, thjesht bëni atë, mendoni se çfarë mund të jetë vonë. Një fuqi normale dhe një ngritje për një njeri është më e shtrenjta.

Në çdo rast, heqja dorë nga varësia nuk do të jetë në gjendje të rivendosë plotësisht forcën e saj të mëparshme brenda një dite. Trupit i duhet një kohë e caktuar për tu rikuperuar.

Sa kohë të presësh?

Rivendosja e fuqisë mashkullore pas ndërprerjes së duhanit ndodh në secilin përfaqësues të seksit më të fortë në mënyra të ndryshme. Shtë e vështirë të thuhet se sa ditë, muaj apo vite do të zgjasin. Shumë varet nga karakteristikat individuale të "pacientit".

Sidoqoftë, një marrëdhënie shumë e përafërt mund të nxirret midis gjatësisë së pirjes së duhanit dhe kohës së rikuperimit të funksionit seksual:

 • Deri në 5 vjet. Rifillimi i aktivitetit normal është i mundur pas 1-2 muajsh, duke iu nënshtruar normalizimit të dietës dhe trajtimit paralel të patologjisë.
 • Deri në 10 vjet. Mund të duhen rreth 6 muaj për të normalizuar cilësinë e jetës seksuale duke pasur parasysh shëndetin tuaj.
 • Deri në 20 vjet. Datat ndryshojnë nga gjashtë muaj në dy vjet, në varësi të gjendjes së organeve të brendshme. Në këtë rast, ekziston mundësia që nuk do të jetë e mundur të rivendoset fuqia me 100%.
 • Më shumë se 20 vjet. Ka shumë të ngjarë, aktiviteti seksual pas një përvoje të tillë të pirjes së duhanit nuk do të rivendoset, sepse ndryshime të pariparueshme ndoshta kanë ndodhur tashmë në trup.

Sidoqoftë, ky raport është shumë i përafërt. Fakti është se askush nuk ka kryer prova klinike. Për më tepër, është shumë e vështirë të vlerësohet edhe afërsisht marrëdhënia midis të gjitha patologjive shoqëruese në trupin e secilit përfaqësues të seksit më të fortë.

Erofertil  Trajtimi i mjeteve juridike popullore me potencë të ulët

Mos harroni. Lënia e duhanit për të rikthyer fuqinë normale është një nga hapat kryesorë drejt përmirësimit të cilësisë së jetës seksuale. Në kombinim me trajtimin mjekësor dhe procedurat fizioterapeutike, në shumicën e rasteve, madje edhe restaurimi i plotë i shëndetit të burrave të dikurshëm është i mundur. Epo, në ato situata të rralla kur kjo nuk mund të arrihet – dhe një përmirësim i pjesshëm i ereksionit do të jetë një ngjarje e gëzueshme.

Për të konsoliduar materialin, sigurohuni që të shihni videon, në kuadrin e së cilës përshkruan në detaje efektin e pirjes së duhanit në fuqinë mashkullore:

A do të përmirësohet fuqia nëse lë duhanin?

Me fuqi, gjithçka u bë keq. Dua të lë duhanin, mund të ndihmojë. Ata thonë se një mënyrë jetese e shëndetshme ka një efekt të mirë në forcën mashkullore. A do të përmirësohet fuqia nëse lë duhanin?

Ekziston një mendim se braktisja e duhanit kontribuon në një rritje të mprehtë të fuqisë. Sidoqoftë, kjo është vetëm një aksiomë. Në fakt, të gjithë ata që e lënë duhanin do ta ndiejnë rezultatin. Por për funksionimin e duhur të penisit, kërkohet një rrjedhje sistematike e gjakut, e cila kryhet përmes enëve të gjakut. Për duhanpirësit, kjo është problematike. Kjo është për shkak të ngushtimit të arterieve. Duhanpirësit ekspozojnë veten në formimin e pllakave të kolesterolit. Kjo bllokon rrjedhën e oksigjenit në trup. Si rezultat, penisi nuk merr sasinë e nevojshme të gjakut. Qitjet në tre javët e para përjetojnë simptoma të tërheqjes. Ajo shoqërohet me nervozizëm dhe përgjumje, ulje të përqendrimit dhe lodhje të shpejtë. Shpesh, ndërsa kjo rrit oreksin. Simptoma të tilla janë të pashmangshme. Por duke e kapërcyer atë, brenda një jave një person do të ndiejë përmirësime në trup. Me kalimin e kohës, funksioni i tij seksual do të përmirësohet. Sidoqoftë, fuqia nuk do të rivendoset menjëherë. Në fund të fundit, problemi po piqej për një kohë të gjatë. Për të rivendosur sistemin e qarkullimit të gjakut, është e nevojshme një periudhë e caktuar. Një dietë e ekuilibruar dhe një aktivitet i moderuar fizik do të ndihmojë në zvogëlimin e saj. Koha e rinovimit të potencialit varet nga sa kohë një person pi duhan. Pas dy vjet përvojë, dy muaj janë të mjaftueshëm. Gjatë kësaj periudhe, një person duhet të rishikojë dietën, ta bëjë ushqimin të plotë. Me një përvojë dhjetë vjeçare të pirjes së duhanit, fuqia stabilizohet vetëm pas gjashtë muajsh. Nëse përvoja e pirjes së duhanit tejkalon njëzet vjet, atëherë një jetë intime do të fillojë të përmirësohet jo më parë se dy vjet më vonë. Për më tepër, nuk ia vlen të mbështetet në faktin se fuqia është rivendosur plotësisht. Më shpejt se tre vjet pas një refuzimi të plotë të cigareve, ndryshimet e shprehura nuk do të vërehen.

Gjëja më e vështirë do të jetë të mbijetoni ditët e para të heqjes dorë. Sidoqoftë, duke iu nënshtruar një diete të ekuilibruar, organizimit të duhur të kohës së lirë dhe një gjumë të mirë të natës, një person do të jetë në gjendje të bëjë një hap drejt një stili të shëndetshëm. Kjo do të ndikojë pozitivisht në gjendjen e trupit të tij. Si rezultat, fuqia do të përmirësohet.

Erofertil  Si një gjumë i plotë ndikon në fuqinë mashkullore dhe epsh

Ndalohet pirja e duhanit, potenciali i përmirësuar – a është kështu

Ndonjëherë dëgjojmë fraza të ngjashme nga të njohurit: "Unë lë duhanin, fuqia u përmirësua". Pra, a ndikon pirja e duhanit në fuqi? Kjo pyetje intereson shumë burra. Le të bëjmë një rezervim menjëherë: nëse, për shembull, përdorimi i bromit në fuqi më të ulët i përket fushës së legjendave, atëherë ulja e tij nën ndikimin e tymit të duhanit është një fakt i vërtetuar.

Përmirësimi i fuqisë së shuarjeve

Megjithë paralajmërimet e shumta nga organizatat shëndetësore, shumë njerëz vazhdojnë të pinë duhan. Përdorimi i duhanit është shumë i dëmshëm për shëndetin:

Ekziston rreziku i kancerit.

Për sa i përket fuqisë, pirja e duhanit gjithashtu nuk shfaqet në mënyrën më të mirë. Shumë burra të duhanit në mënyrë periodike përjetojnë vështirësi me ereksionin, veçanërisht pas 30 vjetësh.

Edhe duhanpirësit e parregullt rrezikojnë të shfaqin simptoma të ndryshme. Kjo është për shkak të sasisë së vogël të oksigjenit në gjak dhe ngushtimit të vazhdueshëm të enëve të gjakut. Të gjithë muskujt dhe organet në trup ndiejnë urinë e oksigjenit, nuk funksionojnë normalisht.

 • Substancat toksike të përmbajtura në nikotinë ndikojnë gjithashtu në sistemin hormonal. Kjo ndikon shumë në dëshirën seksuale.
 • Siç mund ta shihni, nuk ka asnjë dyshim për një reagim neutral të trupit ndaj pirjes së duhanit. Një person i ndjeshëm me siguri nuk do t'i atribojë duhanit produkteve që ndikojnë pozitivisht në fuqi.

  Si ndjehen shuarjet?

  Shumë njerëz vërejnë një dëshirë të shtuar seksuale dhe një ngritje më të fortë, aftësinë për të bërë dashuri më shpesh. Për shkak të funksionimit normal të muskujve, seksi tek burrat bëhet më i gjatë dhe më i larmishëm, rritet ndjeshmëria dhe kënaqësia. Pothuajse të gjithë thonë: braktisja e duhanit, fuqia është përmirësuar.

  Ka pluse të tjera:

   Erë e pakëndshme e duhanit nga duart, flokët dhe lëkura zhduket. Kjo rrit atraktivitetin e një burri për një partner, veçanërisht nëse ajo është jo duhanpirëse.

 • Lodhja kronike gjithashtu kalon, shumë burra fillojnë të luajnë sport.
 • Ndaloni pirjen e duhanit për të përmirësuar fuqinë

  Edhe nëse jeni i ri dhe akoma nuk keni probleme, heqja dorë nga pirja e duhanit do të parandalojë sëmundjet në të ardhmen. Duke përdorur mjete të posaçme për të përmirësuar fuqinë, ju vetëm përkeqësoni situatën. Nëse dëshironi të shmangni udhëtimet në spitale dhe sëmundjet kronike, ndaloni pirjen e duhanit tani. Për ta bërë këtë, ka dhjetëra metoda dhe ilaçe të provuara që lehtë mund të gjenden në internet. Ndoshta mjeku në klinikën lokale do t'ju ofrojë mënyrën më të mirë për të hequr qafe varësinë e nikotinës.

  Nëse ju pëlqeu artikulli, rekomandojeni atë për miqtë tuaj duke përdorur butonat e mediave sociale të vendosura pak më poshtë në të majtë.

  Shahinclub Shqipëri