Pompë vakumi për rishikime për burra, udhëzime

Hiperemia është procesi i njohur i ënjtjes dhe ngurtësimit të penisit duke krijuar një zonë me presion të ulët rreth tij, që është një funksion që një pompë bën për të zmadhuar një penis. Krijohet një vakum duke shkaktuar rritjen e fluksit të gjakut në organ. Një mbledhje është, në të vërtetë, duke mbushur indin gjenital të një njeriu me gjak. Për këtë arsye, ata janë të fryrë shumë. Një proces specifik kryhet nga pompa vakum, si rezultat i së cilës gjaku nuk nxiton vetëm, por bllokohet. Zbavitja nga kjo e fundit është e pamundur për ca kohë. Kjo veçori përdoret për qëllimin e rritjes së anëtarëve.

Shumë besojnë se marrëdhëniet mbahen në bazë të kënaqësive në shtrat. Kjo është e vërtetë dhe jo. Në të njëjtën kohë. Mbi të gjitha, marrëdhëniet dhe intimiteti janë një proces i ndërlidhur, plotësues. Sidoqoftë, madhësia është e rëndësishme. Jo gjithçka varet nga ai. Më shumë varet nga aftësia e burrave për të përdorur penisin e tyre. Por në disa raste, rritja e gjatësisë dhe trashësisë së “krenarisë mashkullore” nuk do të dëmtojë. Ky do të jetë objekti i një artikulli në të cilin shqyrtojmë pyetjet e mëposhtme:

 • A është e mundur dhe si ta zmadhoni një anëtar duke përdorur një pompë vakumi?
 • Cilat janë specifikat e produktit?
 • Sa efektive do të jetë përdorimi i pajisjes për ndryshimin e madhësisë së organit mashkullor?

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Si të përdorni pajisjen

Hiperemia, për të cilën folëm në fillim, do ta mbajë penisin të ngazëllyer për 30-60 minuta.

Mund të përdorni pompa manuale dhe elektrike, ndryshimi i të cilave është në mekanizmin e aplikimit dhe politikën e çmimeve.

 • më e lirë se elektrike;
 • duken si një cilindër 20 * 5-7 cm;
 • përbërja e materialit është cilindrike – akrilik ose plastik;
 • bashkangjitur në një pompë dore, funksioni i së cilës është të pompojë ajrin nga një kon cilindrik.
Erofertil  Klasifikimi i mosfunksionimit ngrerë

Aparati elektrik ka një efekt të ngjashëm, por atje thithja e ajrit shkon në një mënyrë uniforme dhe konstante. Shumë madje kanë një rregullator për shpejtësinë dhe intensitetin e formimit të vakumit.

Si funksionon një pompë vakumi për burrat

Burri që lexon këtë artikull ose partneri i tij është qartazi i hutuar dhe përballet me problemin e zgjedhjes: cila mënyrë për të zmadhuar penisin? Ose funksionale, ose në mënyra të reja – me ilaçe, pompa, etj.

Le ta konsiderojmë këtë njësi nga pikëpamja mjekësore dhe mundësitë reale, pa mashtruar veten.

Ju mund të zmadhoni një anëtar. Por fitimi (gjatësia + gjerësia) varet nga disa faktorë, të cilët do të përfshijnë:

 • tiparet e strukturës anatomike;
 • përdorimi i rregullt i produktit;
 • koha e kaluar për procedurën.

Lëngu limfatik, duke derdhur organin gjenital mashkullor, krijon një penis të trashë, mishi, më të gjatë dhe më të gjerë. Por një rritje e tillë lidhet drejtpërdrejt me fluksin e limfës. Kur të lëngshme "koha për të shkuar", ata do të marrin përsëri parametrat standarde. Por duke e shtrirë rregullisht dhe duke e lënë të ngushtë, një njeri është në gjendje të arrijë madhësi të mëdha milimetër me milimetër. Duhet të përdoret vetëm gryka e penisit, jo e lirë nga një dyqan seksi, por një i qëndrueshëm. Dallimi është se opsioni i parë është krijuar për të thirrur shpejt një funksion ngrerë. Parimi i shtrirjes së indeve të anëtarëve është i natyrshëm në modele më të shtrenjta. Por është më e lirë se një ndërhyrje e operueshme, e cila më shumë frikësohet si zjarri.

Mos harroni se fluksi i limfës, i cili ndihmon në krijimin e një mbledhje, kontribuon në ënjtje të penisit. Nëse pompë vakumi është aplikuar në mënyrë të tepruar dhe / ose në mënyrë të gabuar, sigurohet shfaqja e çarjeve të dhimbshme në kokën e penisit. Ata kanë tendencë të shërohen për një kohë të gjatë dhe me ndjesi të pakëndshme. Vendosni nivelin e presionit vetëm brenda kufijve të specifikuar në udhëzime ose nga urologu juaj, sepse ekziston rreziku i prishjes së enëve kapilar. Qëllimi ynë nuk është të ndryshojmë ngjyrën nga rozë-e bardhë në kaltërosh, por të ndryshojmë madhësinë e saj në gjatësi dhe gjerësi.

Udhëzime për ndikimin e rritjes së penisit duke përdorur një pompë vakumi

Një balonë e shtypur fort kundër indeve të trupit me një penis të futur në të funksionon, siç tregohet tashmë, duke pompuar ajër. Prandaj, aplikimi i një kremi të veçantë për furnizimin me gjak në organet gjenitale do të jetë i pranueshëm dhe do të kontribuojë në një rezultat më të mirë dhe më të shpejtë. Një atmosferë e rrallë ndikon në rrjedhën e gjakut.

Erofertil  Farë është kastrimi tek burrat

Mbajtja e produktit, dhe me dorën tjetër duke shtypur dardhën ose pistonin ekzistues, hapësira e ajrit pompohet nga llamba. Vrima duhet të kapet, dhe valvula, nëse ka, duhet të jetë e mbyllur fort.

Një pompë për zgjerimin e penisit funksionon lehtësisht. Një skuqje e lehtë dhe shfaqja e mbledhjes së pritshme do të manifestojë rezultatet e para të aparatit në penis. 30 sekonda në këtë gjendje – dhe ajri duhet të hyjë në pajisje përmes valvulës së hapjes. Një procedurë nuk duhet të jetë më shumë se 20 minuta. Në këtë rast, funksioni erektil duhet të funksionojë, mesatarisht, çdo minutë. Dhe për të përsëritur sa herë që minuta keni kryer një "mini-ekzekutim" mbi krenarinë tuaj mashkull.

Nëse dëshironi të arrini rezultate të dukshme, përdorni produktin një herë në 2 ditë pas javës së parë të përdorimit. Shtatë ditët e para, procedura është e detyrueshme çdo ditë. Për 1 – 2 orë para se të shkoni në shtrat, është e rëndësishme të kryeni një efekt të veçantë në penis, duke e përgatitur atë për një rritje të konsiderueshme.

Pas një kursi 14-ditor, ekspozimi ndaj sistemit vakum lejohet të rritet nga 30 në 60 sekonda, dhe kufijtë e pushimit – deri në 120 sekonda.

Për efekt më të madh, të përdorura ndonjëherë, përveç masazheve manuale dhe elektrike, unazat e mbledhjes bashkangjitur në bazën e penisit. Dalja e shpejtë e gjakut do të vonohet, që do të thotë se penisi do të derdhet më gjatë se zakonisht kur përdorni ekskluzivisht efektet e appart.

Këto të fundit transportohen nga gratë për shtim të gjirit në një mënyrë të ngjashme.

Si të bëhet dallimi midis pompave të nevojshme dhe të papërshtatshme?

Prania e një matës presioni, cilindra të këmbyeshëm të përshtatshme për parametra të ndryshëm të penisit, një pompë e fuqishme (ka rëndësi nëse është elektrik apo manual) sugjeron që ju nevojitet kjo pompë. Qëllimet janë të vështira për t'u arritur. Por nuk ka asnjë pengesë që vullneti nuk e tejkalon. Mos prisni që të arrini rezultatin "lirë" ose në një mënyrë të shpejtë, duke thirrur në 2 – 3. Përndryshe, rezultati do të jetë shumë i trishtuar.

Zgjerimi i penisit dhe higjena

Ndjekja e rregullave të përgjithshme të higjienës nuk ka dëmtuar kurrë askënd.

 • Larja e pajisjes para dhe pas përdorimit me ujë të ngrohtë dhe sapun do të largojë mikroborganizmat e panevojshëm nga sipërfaqja. Nëse produkti nuk është i juaji ose e jepni atë për përdorim, trajtimi me një produkt mjekësor antiseptik është një hap i rëndësishëm përpara përdorimit;
 • Largohuni nga mendimet tuaja për metodën e dezinës së vjetër të dezinfektimit: zierja është armiku i materialeve nga të cilat është bërë aparati dhe mezi mund ta prishë atë;
 • Gjithashtu, pompë është e ndaluar t'i nënshtrohet hedhjeve, goditjeve, dëmtimeve;
 • Një vend i thatë i mbrojtur nga rrezet e diellit direkte duhet të duket si zgjidhja më e mirë për ruajtjen e pajisjes. Regjimi i temperaturës nuk duhet të kalojë 35 gradë;
 • Përdorimi i një lubrifikanti për të lubrifikuar hundën e pajisjes është një faktor i rëndësishëm për të neutralizuar procesin e aplikimit. Duke vepruar kështu, kontrolloni bazën e yndyrës. Nëse është yndyror – mos e përdorni, përndryshe prishni materialin.
Erofertil  Peshku për të rritur fuqinë

Противопоказания

Pompa e zmadhimit të penisit nuk përdoret nëse një person vuan nga:

 • dështimi i zemrës;
 • sëmundjet e sistemit kardiovaskular;
 • hernia inguinale-skrotale;
 • tumoret;
 • zgjerimi i venave të vërejtura në kordonin spermatik;
 • i pikuar në testikuj;
 • phimosis;
 • çrregullime mendore;
 • dëmtime të ndryshme, duke përfshirë irritimin e lëkurës së organeve gjenitale dhe praninë e sëmundjeve seksualisht të transmetueshme.

Отзывы пользователей

Duke pasur parasysh si të përdorin pompën në mënyrë që të sigurohet një "fitim" në dinjitetin mashkullor, materiali mbetet t'i kushtojë vëmendje mendimit të përdoruesve të vërtetë. Tregohet faktori mjekësor: po, pajisja me të vërtetë ndihmon në rritjen e konsiderueshme të madhësisë së penisit. Por çfarë do të thonë saktësisht ata që kanë kryer tashmë një numër procedurash? Didfarë arriti apo jo një burrë, bazuar në faktorët e prirjes së tij, trashëgimisë, punës së trupit?

 • Ka raporte që kursi 10-mujor ka çuar në rezultate të shkëlqyera. Efekti ishte i mahnitshëm. Por nën ndikimin e entuziazmit, njeriu vendosi të tejkalojë kohën për të rritur produktivitetin, pasi mori jo një gjatësi dhe gjerësi, por një hije burgundy të organit. Pas një pushimi 3-mujor, as parametrat (që është i mirë) dhe as ngjyra nuk kanë ndryshuar (gjë që është e keqe), dhe tani përdoruesi po kërkon ndihmë nga specialistë për të rivendosur hijet e lëkurës;
 • Burra të ndjeshëm, pasi kanë lexuar literaturë, krenohen me arritje në lidhje me parametrat fillestarë, që tregojnë se madhësia dhe ergonomia e aparatit nuk janë më pak të rëndësishme se baza fiziologjike;
 • Shumë prej tyre që kanë arritur rezultate tregojnë se në 2-6 muaj është e lehtë të shtohet një rritje në gjatësi prej 2-3 cm, dhe 4 ose më shumë janë më të vështira. Në këtë rast, burrat me një gjatësi nën masën mesatare, zakonisht jo më shumë se 3 cm, madje edhe në një vit ose dy të pompimit. Për klientët me parametra mesatarë natyrorë të organit gjenital, vërehet një rritje ose për një periudhë më të shkurtër ose më të gjatë (deri në 4-5 cm);
 • Gjithashtu në mënyra të ndryshme, bazuar në gjerësinë fillestare, shtohet dhengarkesa e penisit. Por nga 2 deri në 14-18 muaj të përdorimit të pajisjes, një rezultat i qëndrueshëm arrihet nga të gjithë në mënyrë absolute.

Nëse doni të bisedoni dhe të mësoni më shumë rreth mendimeve të vërteta të njerëzve që kanë përdorur pajisje elektrike dhe manuale, gjeni forume dhe faqe të përshtatshme. Me Google dhe Yandex, kjo është e lehtë.

Dhe nxirrni përfundimet tuaja në lidhje me zmadhimin e penisit duke përdorur një pajisje të veçantë. Nëse vendosni, këshillohuni me një specialist përveç përdorimit të pajisjes jo vetëm për funksionin ngritës, por edhe për të marrë gjatësinë dhe gjerësinë një nivel më të lartë se ai në dispozicion.

Shahinclub Shqipëri