Përgatitjet bimore për të rritur fuqinë tek burrat

Dihet se fuqia mashkullore përcakton jo vetëm mirëqenien fizike, por edhe psikologjike të seksit më të fortë. Edhe një rënie e vogël e fuqisë mund të shkaktojë depresion tek burrat. Për më tepër, sipas statistikave, rreth 30% e burrave herë pas here hasin probleme të ngjashme. Kjo është arsyeja pse, kur simptomat fillestare të mosfunksionimit ngrerë manifestohen, ia vlen të vizitoni një mjek dhe të filloni një trajtim nëse është e nevojshme. Aktualisht, tregu farmaceutik ofron një numër të madh të produkteve medicinale me origjinë farmakologjike ose natyrore që rrisin fuqinë e mashkullit. Ilaçet farmakologjike për potencën tek burrat, për shembull, Levitra, Cialis ose Viagra i mirënjohur, kanë një efekt të shpejtë dhe të qëndrueshëm në funksionin seksual, nëse trupi ka forcën për të stimuluar, por përdorimi i tyre afatgjatë nuk është së paku i dobishëm, pasi barna të tilla kanë shumë reagime negative dhe kundërindikacionet. Në të njëjtën kohë, përgatitjet bimore për rritjen e fuqisë tek burrat bëhen nga përbërës natyralë të sigurt dhe shkaktojnë shumë më pak dëm në trupin mashkullor.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Përbërja dhe avantazhet kryesore të përgatitjeve bimore

Mjetet për të rritur fuqinë e origjinës bimore kanë një numër përparësish në lidhje me ilaçet e sintetizuara kimikisht:

 • përgatitjet përmbajnë ekskluzivisht përbërës natyralë;
 • substancat aktive grumbullohen në trup me kalimin e kohës, por nuk çojnë në reaksione të padëshirueshme;
 • efekti i ilaçeve zgjat më shumë;
 • përdorimi i përgatitjeve bimore nuk është i varur;
 • lista e kundërindikacioneve është minimale.

Trajtimi i mosfunksionimit erektil me mjete natyrale bimore, të zgjedhura saktë nga mjeku që merr pjesë, ju lejon të heqni qafe si problemin kryesor, ashtu edhe problemet me funksionimin e organeve të tjera. Gjendja e përgjithshme fizike dhe ekuilibri psikologjik kthehen në normale. Gjithashtu, shumë përmirësues të fuqisë së bimëve kanë gjithashtu veti imunostimuluese.

Preparatet bimore që sigurojnë fuqi të shtuar mund të përmbajnë përbërësit kryesorë të mëposhtëm:

 • Ekstrakti i xhensen – rrit shtytjen e seksit, ka efekt anti-inflamator dhe forcues të imunitetit;
 • Ekstrakt Yohimbe – stimulon punën e gjëndrës së prostatës, rrit prodhimin e spermës, ndihmon për të arritur fuqinë e vazhdueshme. Efektet anësore të mundshme janë një shkelje e ritmit të zemrës, rritje e presionit të gjakut, ankth. Pa mbikëqyrjen e mjekut, nuk rekomandohet trajtimi me agjentë që përmbajnë këtë ekstrakt;
 • Xhenxhefili – provokon rritjen e prodhimit të hormoneve seksuale dhe aktivizon gjëndrën e prostatës;
 • ekstrakt nga Damiana – rrit rrjedhjen e testosteronit në gjak;
 • Tongkat Ali (Eurycoma longifolia) ju lejon të rritni nivelin e testosteronit, tonin e trupit, gjithashtu ka veti anti-inflamatore dhe antipiretike;
 • Goryanka, me lule të mëdha (Epimedium) – përmirëson prodhimin e spermës dhe përdoret për të trajtuar problemet e ereksionit, rrit dëshirën seksuale, përveç kësaj, normalizon furnizimin me gjak, përmirëson imunitetin;
 • Qindarkë çaji – rrit fuqinë, eliminon problemet e sistemit gjenitourinar, përfshirë trajtimin e infeksioneve të ndryshme;
 • Wort Shën Gjonit – aktivizon prodhimin e hormoneve seksuale dhe në të njëjtën kohë përmirëson imunitetin, rezistencën ndaj stresit të trupit.
Erofertil  Disordersrregullime metabolike në simptomat e burrave, trajtim

 

Anydo nga përbërësit e bimës të përmendur më lart mund të ndikojë individualisht në trupin e një njeriu. Por rezultatet më të mira arrihen duke kombinuar këto përbërës në formën e mjeteve të veçanta të kombinuara për të forcuar fuqinë, të cilat janë të njohura tek burrat.

Ilaçet më të zakonshme bimore për të rritur fuqinë

Në mënyrë konvencionale, fondet për potencialin ndahen në dy lloje: ilaçe, efekti i të cilave manifestohet me një përdorim të vetëm, dhe ilaçe që trajtohen me kurse. Opsioni i parë përfshin, për shembull, kohët e fundit mori kapsula të mëdha të popullaritetit Orgazeks që rrisin forcën seksuale të burrave. Falë ilaçit, koha midis akteve seksuale zvogëlohet dhe numri i orgazmave tek një burrë rritet. Efekti i marrjes së ilaçit bëhet i dukshëm 60 minuta pas administrimit dhe, si rregull, zgjat deri në 48 orë. Varësia, si dhe dehja e trupit janë të përjashtuara.

Shumica e barnave për fuqinë e origjinës bimore janë të llojit të dytë, domethënë për të arritur rezultatin e dëshiruar, trajtimi i kursit është i nevojshëm. Një shembull është ilaçi i Artë i Kuaj i bazuar në rrënjën e Xhensen, si dhe ekstraktin e Seahorse. Ky mjet tonifikon trupin, përmirëson aktivitetin fizik. Kursi i marrjes së ilaçit është mjaft i shkurtër dhe një paketë do të jetë e mjaftueshme për ta kaluar atë. Ilaçi mund të përshkruhet tek burrat e çdo moshe.

Për të parandaluar sëmundjet e prostatës, mjeku mund të përshkruajë trajtim me Ogoplex, i cili përmirëson spermatogjenezën dhe ka një efekt pozitiv në fuqinë. Gjithashtu, ilaçi Sealex Forte është provuar mjaft mirë, efektiviteti i të cilit manifestohet në një kohë mjaft të shkurtër: fjalë për fjalë një ditë pas dozës së parë, fuqia rritet, dhe gjendja e përgjithshme fizike përmirësohet. Kjo përgatitje përmban rrënjët e jamballit, xhensen dhe palme xhuxh, si dhe hudhra, leh Yohimbe dhe çaj jeshil. Kursi i trajtimit mund të zgjasë deri në 14 ditë.

Kohët e fundit, kapsulat e Yohimbe forte, bazuar në rrënjën e Yohimbe dhe Xhensen, duke lejuar të heqin qafe mosfunksionimin erektil, janë bërë të përhapura. Ky ilaç tregon rezultate të mira: me kalimin e kohës, marrëdhënia seksuale zgjatet dhe ndjesitë intensifikohen gjatë saj. Përveç kësaj, parandalohen keqfunksionime të tjera në sistemin riprodhues. Dihet një numër i madh mjetesh juridike efektive bimore, prandaj, me rekomandimin e një mjeku, çdo njeri do të jetë në gjendje të zgjedhë ilaçin që i nevojitet, i cili do t’i lejojë atij që shpejt të shpëtoj nga problemet me potencialin.

Kohët e fundit, u shfaq një ilaç efektiv Alicaps i bazuar në ekstrakte të palmës së Xhuxhit, Damiana dhe Eureka me gjethe të gjata. Kohëzgjatja e trajtimit me Alicaps është një javë. Pas përfundimit të një kursi trajtimi, një burrë do të rrisë dëshirën seksuale dhe do të përmirësojë ereksionin. Ky ilaç nuk ka kundërindikacione, dhe mund të rekomandohet për burra të moshave të ndryshme. Përgatitjet Lovelas, Tongkat Ali Platinum nuk janë inferiorë në efektivitetin e tyre ndaj përgatitjeve të sintetizuara kimikisht. Ato stimulojnë prodhimin e testosteronit, kontribuojnë në rritjen e fuqisë, ndërsa posedojnë një avantazh të rëndësishëm ndaj ilaçeve kimike – më pak efekte anësore. Një rezultat i shpejtë arrihet edhe kur merrni ilaçin Yarsagumb, si dhe ilaçe të bazuara në Goryanka.

Erofertil  Parandalimi i mosfunksionimit ngrerë

 

Një grup stimulues i fuqisë nga komponentët natyrorë përfshijnë ilaçet bimore që përmbajnë aditivë biologjikisht aktiv (të ashtuquajturat shtesa dietike) me një spektër të gjerë veprimi. Stimuluesit kanë veti tonike, tonike, rrisin epshin dhe qëndrueshmërinë e burrave, përmirësojnë qarkullimin e gjakut në indet e penisit.

Rreziku i përgatitjeve bimore për fuqinë dhe rregullat për administrimin e tyre

Aktualisht, nuk është bërë një krahasim cilësor i përgatitjeve bimore të prodhuara nga efektiviteti. Duhet të kuptohet se në ilaçet që reklamohen gjerësisht në internet, shpesh është e pamundur të gjurmoni praninë dhe proporcionet e një substance të veçantë aktive, kështu që përdorimi i barnave të tilla mund të çojë në pagjumësi apo edhe sulme. Përgatitjet e panjohura bimore për potencë dhe përgatitje bimore nuk rekomandohen për burrat në moshë, si dhe burrat me sëmundje të zemrës, veshkave ose mëlçisë. Përveç kësaj, bashkëveprimi me ndonjë ilaç të marrë nga një burrë mbi baza të vazhdueshme (për shembull, ilaçe për diabet, sëmundje kardiovaskulare), stimuluesit e fuqisë bimore mund të çojnë në reagime të papritura dhe madje të rrezikshme. Kur zgjidhni një ilaç që rrit fuqinë, është e rëndësishme të dini arsyen e shkeljes së tij, kështu që nuk mund të bëni pa u konsultuar me një specialist me përvojë.

Farëdo që përgatitja bimore të jetë e përshkruar për një burrë për të rritur fuqinë, ekzistojnë rregulla të përgjithshme për marrjen e këtyre ilaçeve. Më e rëndësishmja, është e nevojshme të normalizoni sfondin emocional, domethënë të qetësoheni dhe të matni presionin e gjakut.

Ju patjetër që duhet të lexoni udhëzimet për përdorimin e ilaçit, sigurohuni që integriteti i kapsulave, jeta normale e raftit. Shtë e nevojshme të krahasohet efekti i agjentit terapeutik me praninë e sëmundjeve të tjera. Ju nuk mund të lejoni pranimin e disa grupeve të ilaçeve në të njëjtën kohë. Shtë gjithashtu e papranueshme që të kombinohen barna të ndryshme për të rritur fuqinë, edhe nëse të gjitha këto ilaçe kanë një bazë bimore. Strictlyshtë rreptësisht e ndaluar të pini alkool njëkohësisht me ilaçe për të rritur fuqinë, edhe nëse ato përbëhen vetëm nga përbërës natyralë – kjo mund të shkaktojë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut.

Receta popullore

Siç tregon praktika, në rivendosjen e forcës së mashkullit, infuzionet e përgatitura vetë dhe zierje bimore mund të jenë shumë të dobishme. Fakti është se bimë të caktuara kontribuojnë në relaksimin e muskujve, kanë një efekt të zgjeruar në enët e gjakut dhe kanë një efekt të dobishëm në qarkullimin e gjakut. Zakonisht infuzionet e bimëve kanë një spektër të gjerë veprimesh, dhe reagimet anësore në përdorimin e tyre praktikisht mungojnë. Sidoqoftë, rekomandohet të konsultoheni me një specialist përpara se të përdorni ilaçin tradicional për të përjashtuar, para së gjithash, praninë e sëmundjeve të tjera serioze, kundër të cilave fuqia mund të përkeqësohet.

Shtë e rëndësishme që për përgatitjen e infuzioneve dhe zierjeve efektive, kërkohen bimë që janë mjaft të zakonshme në zonën tonë dhe ato mund të blihen në barnatore pa probleme. Bimët më të mira medicinale për rritjen e fuqisë janë: Hawthorn, wort St. John’s, Schisandra, Lovage, Cuff, Nasturtium, çanta Shepherd, Mint, Aloe.

Erofertil  Pafuqia e hershme si të trajtohet

Për të përgatitur një produkt nga lulet e Hawthorn, keni nevojë për tre lugë lule të thata, të cilat derdhen me tre gota ujë të ftohtë. Produkti duhet të injektohet për të paktën 10 orë, pas së cilës është zier për 6 minuta, pastaj mbështillet në një peshqir për të ruajtur nxehtësinë dhe të insistojë për një gjysmë ore tjetër. Pas filtrimit të supës, duhet të pihet tri herë në ditë, dhe në mëngjes – gjithmonë me stomak bosh, dhe në drekë dhe në mbrëmje – pasi të hahet. Kjo supë forcon fuqinë.

Për të përgatitur një ekstrakt nga wort të Shën Gjonit, i cili ju lejon të rritni fuqinë, ka një efekt pozitiv në zorrët, duhet të derdhni një lugë gjelle bimësh medicinale 200 ml ujë të ftohtë dhe të ziej për 10-15 minuta. Tjetra, ena me supë është e mbuluar me një peshqir për të paktën 45 minuta. Kështu, supa e përgatitur filtrohet dhe merret një lugë gjelle mes vakteve (6 lugë në ditë).

Teaji nga lëvorja, gjethet ose frutat e Schisandra – siguron fuqi të shtuar, dhe përveç kësaj, çaji i tillë rikthen forcën fizike, zvogëlon rrahjet e zemrës.

Një ilaç popullor i bazuar në Lovage përgatitet si vijon: 4 lugë çaji të rrënjës së kësaj bime, të grimcuar në një gjendje pluhuri, insistohen në një litër vodka. Kjo tretësirë ​​merret një lugë gjelle çdo ditë në mbrëmje.

Bimë e prapme e zakonshme përdoret gjithashtu për të trajtuar impotencën. Për ta bërë këtë, ju duhet të derdhni 7-8 gjethe të Muffles me ujë të valë, dhe të shtoni në enët e ndryshme të perimeve.

Një mjet efektiv për ngritjen e fuqisë mund të përgatitet nga farat pluhur të Nasturtium. Një lugë çaji pluhuri derdhet me një gotë ujë të valë dhe, pasi e ka mbuluar enën me një peshqir, insistoni për të paktën dy orë. Pasi të keni përgatitur këtë ilaç në mëngjes, duhet të përdoret në mbrëmjen e së njëjtës ditë në dy doza të ndara.

Baganta e Bariut është gjithashtu e pjekur, për të cilën 30 gram nga kjo barishte derdhet me 250 ml ujë të vluar dhe insiston për një orë. Pijeni këtë ilaç 100 ml tre herë në ditë.

Infuzion i nenexhikut rrit dhe forcon fuqinë. Receta është mjaft e thjeshtë: 3 lugë nenexhik hidhni një litër ujë të valë dhe insistoni në një termos për gjysmë ore. Teaaji i nenexhikut pihet tre gota në ditë.

Përkundër faktit se ekziston një larmi e barnave të gatshme për të rritur fuqinë (si kimike, ashtu edhe në bazë të përbërësve bimor), dhe shumë receta popullore të thjeshta, por efektive, të përdorura bimë medicinale, dihen, nuk mund të mbështetet në ilaçet për mrekulli. Shtë e nevojshme të merren parasysh absolutisht të gjithë faktorët që mund të rivendosin fuqinë mashkullore dhe të balancojnë gjendjen fizike dhe emocionale të një burri. Më e rëndësishmja, është e nevojshme të trajtohen sëmundjet kronike. Qëndrimi ndaj suksesit në trajtim është shumë i rëndësishëm. Shtë gjithashtu e rëndësishme të heqësh dorë nga pirja e duhanit, alkooli. Efekti më i mirë në trup për çdo problem shëndetësor sjell sportin dhe ushqimin e duhur. Baza e dietës duhet të jetë ushqimi që tretet lehtë, me një përmbajtje të mjaftueshme të proteinave dhe vitaminave. Ushqim deti, qumështi, xhenxhefil, arra, mjaltë – produkte që duhet të hajë çdo njeri, edhe nëse është absolutisht i shëndetshëm. Vetëm duke respektuar të gjitha rregullat e mësipërme do të ndihmojë popullsinë mashkullore të heqë qafe problemet me potencialin.

Shahinclub Shqipëri