Si ndikon çaji në fuqinë e burrave

Burra, a e dini se disa lloje të çajit janë afrodiziakë natyralë, kanë një efekt pozitiv në fuqinë, përmirësojnë ereksionin, përmirësojnë sistemin kardiovaskular dhe rrisin prodhimin e testosteronit. Konsideroni se si çaji ndikon në fuqinë e burrave.

Mando njeri në çdo moshë mund të përjetojë një shkelje të funksionit ngrerë, kjo manifestohet me një rënie të dëshirës seksuale dhe një rënie të aftësive seksuale. Dobësimi i forcës së mashkullit mund të ndodhë për shkak të situatave stresuese, punës së tepërt, abuzimit me alkoolin, kequshqyerjes, sëmundjeve seksualisht të transmetueshme. Nuk është e nevojshme që menjëherë të nxitoni për të marrë pilula që rrisin fuqinë. Provoni metodat e njohura që nga lashtësia, shtoni lloje të ndryshme çaji dhe receta të thjeshta me to në dietën tuaj.

Herbistët janë të bindur se disa lloje çaji ndihmojnë në këtë problem delikat. Dobia dhe efektet e tyre të dobishme në fuqinë mashkullore, sistemin gjenitourinar dhe aktivitetin seksual duhet të konsiderohen më me kujdes.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Teaji si një mjet për të rritur fuqinë mashkullore

Çaj Ivan

Nuk është çudi që çaji Ivan quhet bar mashkull. Ai përmban vitamina B, C, P, shumë elementë gjurmë dhe lëndë ushqyese. Një pije nga kjo barishte medicinale është shumë e dobishme dhe e popullarizuar edhe në vendet e tjera, ka një shije dhe aromë të këndshme.

 • përfitimi – rrit përsosmërisht fuqinë, lufton në mënyrë efektive prostatizën dhe pafuqinë seksuale, stimulon prodhimin e testosteronit, rrit produktivitetin e spermës, rikthen aftësitë seksuale. Parandalon rrezikun e tumoreve malinje, ngadalëson procesin e plakjes. Përveç kësaj, ajo vepron në mënyrë të përkryer në të gjitha sistemet dhe organet, përmirëson funksionimin e sistemeve endokrine, kardiovaskulare, nervore, të tretjes. Ajo përkryer tonifikon, anestezon dhe shëron. Ai lehtëson inflamacionin, përmirëson gjumin, rrit funksionet mbrojtëse të trupit;
 • dëm – nuk duhet të pini çaj shumë të fortë dhe ta pini atë për shumë kohë, kjo mund të provokojë diarre dhe presion të lartë të gjakut.

Përdoret në formën e një zierje ose infuzion. Mund të krijoni rrënjën dhe lulet me gjethe. Lëreni të krijojë dhe tendoset para përdorimit.

Aaji me xhinxher afrodiziak natyral

Ajo ka në përbërjen e saj një sasi të madhe lëndësh ushqyese dhe përmbajtje vaji, të cilat i japin asaj një aromë të këndshme dhe shije unike. Kjo afrodiziake natyrale është shumë e dobishme për shëndetin e burrave për shkak të vetive pozitive të saj, të cilat u vunë re nga paraardhësit.

 1. Ka një efekt tonik, analgjezik, antispazmatik, stimulues dhe stimulues.
 2. Rrit qarkullimin e gjakut në organet e legenit, gjë që kontribuon në një mbledhje të mirë, rrit dëshirën seksuale, rrit fuqinë.
 3. Ai rikthen plotësisht çdo mosfunksionim seksual, heq inflamacionin e prostatës, stimulon prodhimin e testosteronit dhe përmirëson cilësinë e spermës.
 4. Ndihmon në uljen e pllakave aterosklerotike, përmirësimin e traktit gastrointestinal, rritjen e humorit.
 5. Ndihmon me një hangover, përmirëson kujtesën, shton forcë dhe gjallëri;

Ju nuk duhet të pini çaj nëse ka: neoplazma malinje, ulçera stomakut dhe duodenale, hepatiti C, hipertension, formimi i gurëve në veshka dhe fshikëzës së tëmthit, intolerancës individuale, pasi mund të ketë përkeqësime të sëmundjes.

Erofertil  Si mund të rritet kohëzgjatja e marrëdhënieve seksuale për një burrë

Receta e gatimit. Brew një lugë gjelle xhenxhefil para-copëtuar në 1 litër. uji. Ju mund të shtoni lëng limoni, kanellë, sheqer për shije. Pini pas çdo vakti.

Çaj jeshil

Shumë njerëz përdorin çajin jeshil si një pije të përditshme, por pak njerëz e dinë që ai ka shumë veti të dobishme. Ai përmban një përmbajtje të lartë të vitaminave, mineraleve, taninave, vajrave thelbësorë dhe zinkut.

Si ndikon çaji në fuqinë?

 1. Zinku ka efektin më pozitiv në funksionin e penisit dhe ndihmon në rritjen e forcës së mashkullit.
 2. Ai stimulon qarkullimin e gjakut dhe prodhimin e hormonit të testosteronit, përmirëson nivelet hormonale, rrit epshin, dhe promovon një mbledhje të qëndrueshme.
 3. Tonet dhe freskonet në mënyrë perfekte, jep një ngarkesë të gjallërimit dhe energjisë. Isshtë në gjendje të stabilizojë proceset metabolike, të largojë toksinat dhe toksinat. Mjekët rekomandojnë pirjen për të përmirësuar sistemin e tretjes, sistemin kardiovaskular dhe të qarkullimit të gjakut.
 4. Përmirëson gjendjen shpirtërore, forcon sistemin imunitar, ndihmon t'i rezistojë stresit, ngadalëson procesin e plakjes.
 5. Përmirëson gjendjen e flokëve, e bën atë të trashë dhe me shkëlqim;
 6. Të ngopura me vitamina të grupeve A, P, K, C, elementë gjurmë.

Teaaji shumë i fortë nuk duhet të pihet. Për shkak të përmbajtjes së kafeinës, nuk rekomandohet ta konsumoni pas orës 18:00, pasi kjo mund të ndikojë në cilësinë e gjumit. 2 gota pije në ditë do të jenë të mjaftueshme për të ruajtur mirëqenien e shkëlqyeshme. Njerëzit me gastrit, ulçerë të stomakut në fazën akute, prania e gurëve në veshka dhe çaji i fshikëzës së tëmthit është kundërindikuar.

Teaaj i zi për fuqinë mashkullore

Kjo pije çaji nuk është aq e dobishme sa çaji jeshil, por gjithashtu ka shumë veti të dobishme. Shtë më mirë të shtoni qumësht, limon, kardamom, xhenxhefil në të, atëherë efekti i tij në potencial do të jetë i domosdoshëm.

Një nga recetat antike është si më poshtë. Brew çaj të zi dhe kardamom. Shtoni një fetë limoni dhe qumësht. Konsumoni pas ngrënies.

Përfitimet e çajit të zi.

 1. Tonon në mënyrë të përsosur, përmirëson funksionet seksuale, rrit fuqinë, rrit ereksionin.
 2. Efekt pozitiv në sistemin gjenitourinar, endokrin, imun, nervor, kardiovaskular.
 3. Normalizon traktin gastrointestinal;

A mund të jetë e dëmshme? Një njeri nuk duhet të abuzojë me pijen, pasi ka një përmbajtje të lartë kafeine dhe gjithashtu të pijë shumë çaj të fortë.

Erofertil  Ushtrime të rritjes

Aj bimor

Teaji përfshin koleksione të bimëve të ndryshme që janë të pasura me vitamina, minerale, polifenole, vitamina dhe lëndë ushqyese. Këto përfshijnë:

 1. Antioksidantët, kanë efekte të dobishme në funksionet seksuale të mashkullit, rrisin fuqinë, rrisin ereksionin dhe forcojnë epshin.
 2. Ata kanë veti tonik, anti-inflamator, forcues, stabilizojnë sistemin kardiovaskular, nervor dhe tretës, sheqerin më të ulët dhe kolesterolin.
 3. Ata përmirësojnë tonin dhe sfondin psiko-emocional, japin një ngarkesë të gjallërisë dhe energjisë;

Cili është dëmi? Në doza të arsyeshme, përdorimi i pijeve nuk dëmton trupin dhe funksionet seksuale të mashkullit. Kujdes duhet të merret në prani të sëmundjeve renale, hepatike, gastrointestinale.

Kaj Karkade

Teaaji kinez, është një petale trëndafili sudanez në formë të thatë. E shijshme, aromatike, e pasur me polisakaride, polifenole, pektinë, aminoacide, hekur.

 1. Ka një efekt pozitiv në funksionet seksuale, promovon mbushje të mirë të gjakut të corpus cavernosum, i cili manifestohet nga një mbledhje e fuqishme.
 2. Rrit fuqinë e mashkullit, rrit fuqinë, dëshirën seksuale dhe zgjimin, i bën ndjesitë më të ndritshme dhe orgazmat më të forta.
 3. Forcon trupin dhe muret e enëve të gjakut, përmirëson qarkullimin e gjakut dhe proceset metabolike, heq substancat e dëmshme, kolesterolin, toksinat dhe toksinat, rrit funksionet mbrojtëse të sistemit imunitar.
 4. E pra rikthen forcën, përmirëson gjendjen shpirtërore, heq shenjat e mbingarkesës mendore dhe emocionale.

Burrat që kanë sëmundje të gurëve të tëmthit dhe veshkave, ulçerë stomakut, ulçera duodenale dhe hipertension nuk duhet të pinë një pije.

Në vend të një përfundimi

Kur përdorni çaj, një burrë duhet të kujtojë se abuzimi i çdo pije në vend të përfitimit mund të jetë i dëmshëm. Prandaj, duhet ta pini atë në moderim, jo ​​shumë të fortë, jo më shumë se 2 gota në ditë, pije alternative.

Respektimi i rregullave të tilla të thjeshta do të ndihmojë në përmirësimin e funksioneve ngrerë, një ngritje të mirë, rritjen e dëshirës seksuale, forcimin e fuqisë dhe rivendosjen e plotë të fuqisë mashkullore. Kjo do të lejojë që përfaqësuesi i seksit më të fortë të ketë një jetë seksuale të plotë dhe të gëzojë kontakte dashurie me cilësi të lartë dhe të qëndrueshme.

Shahinclub Shqipëri