Si të ulet fuqia (2)

Shumë shpesh në mesin e djemve të rinj adoleshentë ka një ngritje të shpeshtë, e cila nuk është gjithmonë e mundur të kontrollohet. Një rrethanë e tillë që ekziston një ereksion i pëlqen, por në shumicën e rasteve krijon situata të vështira. Gjithashtu, impulse të tilla pasioni shpesh vërehen te burrat e moshuar. Prandaj, lind pyetja: "Si ta zvogëlojmë fuqinë e mjeteve juridike popullore ose ilaçeve?".

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Shkaqet e rritjes së fuqisë. Barnat për uljen e potencialit

Duhet kuptuar që kjo gjendje e trupit nuk konsiderohet normë dhe duhet të kontrollohet.

Nëse ka shenja alarmante, patjetër që duhet të këshilloheni me një specialist në përgjithësi – një urolog.

Ai do të jetë në gjendje të përshkruajë saktë ilaçet që zvogëlojnë ereksionin.

Ekzistojnë disa arsye për rritjen e fuqisë:

Meshkujt duhet të kuptojnë se nuk rekomandohet të përfshihen në një rritje të pavarur ose ulje të fuqisë, pasi dëmtimi kolosal në zonën gjenitale mashkullore mund të bëhet.

Nëse një njeri filloi të marrë ilaç për ngritje në rritje, atëherë veprimi do të jetë menjëherë. Pasojat pas përdorimit të ilaçeve të tilla mund të shfaqen pas një kohe, prandaj, kontrolloni me mjekun pjesëmarrës të gjitha nuancat e trajtimit për të shmangur rezultatet e padëshiruara.

Tjetra, ne paraqesim një listë të barnave që ndihmojnë një burrë të ulë aktivitetin seksual, por të mos vetë-mjekohet, dhe para se të fillojë kursin, sigurohuni që të merrni konsultën e mjekut:

 1. Brom. Duhet të merret në doza të vogla së bashku me pijet e përditshme.
 2. Androkur. Ndihmon në uljen e aktivitetit në shtrat, por është gjithashtu i pasur me efekte anësore. Këto pilula ndikojnë negativisht në funksionimin e mëlçisë, gjëndrat mund të fillojnë të rriten (gjinjtë rriten).
 3. Antidepresantët e fuqishëm. Këto ilaçe mund të dobësojnë fuqinë tek burrat dhe të çojnë në një numër pasojash të padëshirueshme.
 4. Barnat që ulin tensionin e gjakut. Ata konsiderohen të padëmshëm, dhe jo me efekte anësore kaq të forta.
 5. Anabolikë për atletët dhe ilaçe të tjera hormonale. Ilaçi Famotidine njihet si i padëmshëm.

Përveç të gjitha këtyre ilaçeve, ka një numër mjetesh të dizajnuara për të zvogëluar fuqinë tek burrat. Në shenjën e parë të një rënie në mbledhje, këshillohuni me një specialist.

Nëse nuk keni dashur të ulni ndjeshëm një mbledhje, atëherë kombinoni marrjen e ilaçeve me produkte që ndihmojnë në forcimin e forcës mashkullore.

Gjithashtu mos harroni se nëse rritni konsumimin e pijeve alkoolike, ato gjithashtu do të shtypin një mbledhje.

Mos abuzoni me një pije si birrë. Kjo jo vetëm që zvogëlon dëshirën seksuale, por gjithashtu mund të rrisë prodhimin e hormoneve seksuale femërore në trupin e një burri.

Me kalimin e kohës, ajo gjithashtu do të çojë në një problem tjetër të madh, si mbipesha, e cila gjithashtu ndikon negativisht në djersitje.

Mjetet juridike popullore që zvogëlojnë fuqinë

Ekzistojnë shumë metoda popullore që zvogëlojnë fuqinë tek burrat pa pasoja, ndryshe nga ilaçet moderne, dhe ndonjëherë edhe më efektive.

Më poshtë janë barërat më efektive:

 • Mint. Menthol, i cili gjendet në nenexhik, mund të zvogëlojë aktivitetin e spermës. Prandaj, nëse një grua dëshiron të mbetet shtatzënë, ajo nuk do të ketë sukses.
 • Wort e Shën Gjonit Konsiderohet helm toksik, i cili mund të shkaktojë impotencë tek burrat pas përdorimit të zgjatur. Ajo gjithashtu vepron si një mjet që çon në derdhje të parakohshme dhe është në gjendje të rrisë presionin e gjakut.
 • Melissa dhe rigon. Shmang dëshirën për të patur kontakte seksuale me seksin e kundërt.
 • Motherwort, valerian, zyuzik. Ato ndihmojnë jo vetëm që të qetësohen psikologjikisht, por edhe seksualisht.
 • Rrënja e jamosit. Ndihmon me kollitjen dhe përdoret për forcimin e përgjithshëm të sistemit imunitar, por në të njëjtën kohë mund të zvogëlojë edhe nivelin e prodhimit të testosteronit.
Erofertil  Farë ndikon në impotencën

Kjo nuk është e gjithë lista që zvogëlon funksionin e mashkullit.

Pothuajse të gjitha bimët që kanë një efekt qetësues ose presionin e ulët të gjakut mund të shkaktojnë mosfunksionim seksual.

Vlen të merret në konsideratë që jo vetëm ilaçet mund të zvogëlojnë fuqinë tek burrat, por edhe faktorë të tjerë të rëndësishëm, siç janë: ushtrimi i tepruar fizik, dieta jo e shëndetshme, pirja e duhanit, varësia nga droga, alkoolizmi.

Para se të filloni të zvogëloni fuqinë, duhet të siguroheni përsëri se kjo është aq e rëndësishme dhe e nevojshme. Kjo metodë mund të çojë në pasoja të pakthyeshme, pas së cilës duhet të trajtoheni në drejtim të kundërt.

Sigurohuni që pasi mjeku të ketë përshkruar trajtimin, nuk keni nevojë të rritni ose ulni në mënyrë të pavarur dozën në mënyrë që të merrni një veprim të hershëm.

Gjithmonë ia vlen të këshillohet më parë me një specialist.

Në shumicën e rasteve, nuk ka nevojë të zvogëlohet ereksioni, pasi rritet për shkak të ndonjë keqfunksionimi që ndodh në trup. Për ta bërë këtë, duhet të krijoni një arsye.

Pilulat për të zvogëluar fuqinë përdoren në mënyrë aktive nga të rinjtë gjatë periudhës tranzicionale. Për ta, një ngritje e shpeshtë, e cila ndodh deri në 10 herë në ditë dhe nuk mund të kontrollohet, është një problem i madh. Duket se ata duhet të gëzojnë një fuqi të tillë seksuale, por nganjëherë një ngritje nuk ndodh në kohën më të përshtatshme dhe jo në një vend të përshtatshëm.

Disa burra të moshuar gjithashtu kanë rritur aktivitetin seksual. Ka familje ku bashkëshorti dëshiron marrëdhënie seksuale çdo ditë, dhe bashkëshorti i saj ka nevojë për disa herë në javë. Për të shpëtuar martesën dhe skandalet për të minimizuar gjysmën e fortë të njerëzimit, fillon të kërkojë ilaçe për të zvogëluar fuqinë.

Aktiviteti seksual i rritur i mashkullit

Arsyeja e aktivitetit të tepërt seksual në meshkuj është një rritje e gjakut të testosteronit (hormoni i seksit mashkullor). Prodhohet në sasi të mëdha tek të rinjtë gjatë pubertetit, te burrat që udhëheqin një mënyrë jetese aktive dhe korrekte, ose konsumojnë afrodiziakë (ushqime që rritin fuqinë).

Për të zvogëluar fuqinë tek burrat, ata ballafaqohen vazhdimisht në bashkësi të mbyllura meshkuj. Për shembull: ushtarëve u jepen në ushtri ilaçe që zvogëlojnë fuqinë, të burgosurit në burg, pacientët që vuajnë nga një sëmundje serioze kardiovaskulare ose neuropsikiatrike.

Si të zvogëlohet fuqia

Ekzistojnë metodat e mëposhtme që çojnë në një ulje të dëshirës seksuale tek burrat:

Përdorimi i alkoolit zvogëlon aktivitetin seksual

Shtë e pamundur të marrësh pilula në mënyrë të pavarur nga fuqia. Vetëm një mjek duhet t'i përshkruajë ato, përndryshe mund të shkaktoni dëm serioz në shëndetin tuaj.

Reduktimi i Potencialeve të Barnave

Lista e barnave që ulin fuqinë tek burrat:

Lexuesit tanë rekomandojnë

Lexuesi ynë i rregullt u shpëtua nga problemet me potencialin me një metodë efektive. Ai e testoi atë vetë – rezultati është 100% – eleminim i plotë i problemeve. Ky është një ilaç natyral i bazuar në barishte. Ne kontrolluam metodën dhe vendosëm ta këshillojmë atë. Rezultati është i shpejtë.

 • Ilaçet hormonale. Ato kontribuojnë në lëshimin e prolaktinës, e cila mund të çojë në një ulje të dëshirës seksuale dhe madje edhe impotencë. Shtë shumë e vështirë të rikuperoni pasi të merrni pilula të tilla. Ilaçet e mëposhtme Cimetidine, Ranitidine përdoren kryesisht për fuqi.
 • Ilaçet që ndihmojnë në uljen e presionit të gjakut. Ato ndihmojnë në parandalimin e ereksionit; gjaku nuk hyn në zonën gjenitale të mashkullit. Emri i këtyre ilaçeve është Metoprolol, Clonidine, Methyldopa, Pindolol. Enalapril, Captopril kanë një efekt më të butë në trupin mashkullor.
 • Antideprisanty. Ato pengojnë prodhimin e hormoneve mashkullore. Nga fuqia, merrni ilaçet Thiotixen, Imipramine, Nortriptyline, Perphenazine, Chlorpromazine, Desipramine, Imizin, Elavil. Në barnatore, është mjaft e vështirë blerja e tyre, sepse ato ndikojnë negativisht në trup.
 • Qetësues. Ato ndihmojnë në uljen e ereksionit, pengojnë sistemin nervor qendror. Ilaçi më i përballueshëm është valeriani, por duhet ta merrni vazhdimisht, një dozë e vetme nuk do të sjellë rezultate. Gjithashtu, një rënie e dëshirës mashkullore për të arritur do të ndihmojë Seraks, Meprotan, Librium, Nozepam, Miltown. Trupi rivendoset pasi ndalon përdorimin e këtyre barnave në një kohë të shkurtër dhe me pasoja praktikisht.
Erofertil  Ku tek burrat është pika G dhe si ta stimuloni atë

Para se të merrni ilaçe, duhet të konsultoheni me një mjek, ai do t'ju tregojë se cilat pilula nga fuqia janë më të sigurtat.

Mjeti më i përballueshëm, i njohur dhe efektiv për të zvogëluar dëshirën seksuale të mashkullit, konsiderohet brom. Si dhe ilaçet e bëra në bazë të tij. Para përdorimit të tyre, duhet të zbuloni se si brom ndikon në trupin mashkullor në tërësi.

Bromina dhe cili është efekti i saj në potencial

Bromina është një lëng kafe me një erë të pakëndshme. Toxicshtë toksik dhe madje jo toksik jo-metal. Por në të njëjtën kohë ai na rrethon në det, liqeni, është në trup në gjëndrën tiroide, gjaku, veshkat.

Popullisht besohet se zvogëlon dëshirën seksuale, por nuk ka rezultate të sakta mjekësore mbi efektin e bromit në fuqinë. Prandaj, pasi efektiviteti i kësaj substance nuk është provuar, nuk dihet se si do të ndikojë në trupin në tërësi. Dihet që brina ka një efekt negativ në gjëndrën tiroide dhe sistemin nervor të burrave, por nuk çon në impotencë. Do mjet që pengon funksionimin e sistemit qendror nervor kundër ngritjes së një njeriu.

Kur përdorni brom për të ulur fuqinë, duhet të ndiqni një dietë të caktuar. Ulni sasinë e kripës në ushqim, hiqni ushqimet e tymosura, ushqimet e përshtatshme, ëmbëlsirat, ushqimet e skuqura nga dieta juaj.

Barna që përmbajnë brom

Barnat me brom në trup kanë një efekt qetësues. Ato janë të përshkruara për çrregullime nervore, shqetësime të gjumit. Ato përdoren gjithashtu për të trajtuar sistemin kardiovaskular dhe organet tretëse.

Ilaçi më i famshëm që përmban brom për të zvogëluar fuqinë:

 • Adonis brom. Bëhet në bazë të ekstraktit të adonis dhe me shtimin e bromit të kaliumit. Ky ilaç qetëson trupin e mashkullit.
 • Androkur. Tashmë në fazat e para të trajtimit, një rënie në fuqinë mashkullore do të jetë e dukshme. Por ka efekte anësore në formën e gjinekomastisë, osteoporozës dhe shtimit të peshës.

Simptomat e mëposhtme tregojnë një mbidozë të bromit: kollë, letargji, hundë me rrjedhje, pagjumësi, bronkit, çrregullime gastrointestinale, skuqje.
Nëse keni probleme shëndetësore, ka reagime të dëmshme të trupit, ju duhet të shmangni marrjen e ilaçeve në të ardhmen. Shtë e rëndësishme të përputheni me dozën, ilaçi që përmban brom duhet të merret nga fuqia vetëm për periudhën e treguar nga mjeku.

Brina mund të gjendet jo vetëm në ilaçe, por edhe në ushqime që ndihmojnë në uljen e fuqisë. Në sasi të mëdha, ajo gjendet në produktet e qumështit, bizele, kikirikë, grurë, lajthi, bajame, thjerrëza, peshk deti.

Metodat alternative për të zvogëluar fuqinë

Përveç tabletave, fuqia mund të zvogëlohet nga mjetet juridike popullore. Ka barishte, bimë që ulin dëshirën e mashkullit:

 • Supë e lehta e Shën Gjonit. Kursi i marrjes së zierjes duhet të zgjasë jo më shumë se 2 javë. Ju duhet të konsumoni 1 filxhan 1 herë në ditë. Shtë e pamundur të tejkaloni një dozë, përndryshe do të jetë plotësisht e pamundur të kthehet një potencial.
 • Mint. Ka një efekt qetësues në sistemin nervor, ul presionin e gjakut dhe ndikon në organin gjenital mashkullor. Ju mund të shtoni nenexhik në çaj ose të bëni një zierje të tij.
 • Rigon. Ajo nuk është një ilaç për të zvogëluar fuqinë tek burrat, por prapë ajo zvogëlon dëshirën seksuale.
 • Jamball. Në mjekësi, përdoret gjerësisht për të trajtuar kollën. Dhe pak njerëz e dinë që është një ilaç i mirë për fuqinë për burrat.

Këshillohet që të shmangni përdorimin e tabletave nga fuqia. Shtë më mirë të filloni duke provuar të zvogëloni dëshirën duke ndryshuar dietën. Këshillohuni me një psikolog, ato mund të ndihmojnë për të përballuar një problem ekzistues. Në të vërtetë, në të ardhmen, për shkak të një vendimi të nxituar për të përdorur drogë, mund të keni nevojë për ndihmën e barnave që, përkundrazi, rrisin forcën e mashkullit.

Keni probleme serioze me POTENCIAL?

A keni provuar shumë mjete dhe asgjë nuk ka ndihmuar? Këto simptoma janë të njohura për ju të dorës së parë:

 • ngritje e ngadaltë;
 • mungesë dëshire;
 • mosfunksionimi seksual.

E vetmja mënyrë operacioni? Prisni dhe mos veproni me metoda radikale. Potenciali për ta rritur është e mundur! Ndiqni lidhjen dhe zbuloni se si ekspertët rekomandojnë trajtimin …

Si të zvogëlojmë fuqinë mashkullore është një pyetje e papritur, sepse shumë më shpesh ne ballafaqohemi me pyetjen e rritjes së tij të dëshirës seksuale. Në fakt, problemi i zvogëlimit të fuqisë është i rëndësishëm në komunitetet e mbyllura mashkullore (ushtri, marina), vendet e privimit të lirisë, për të sëmurët mendorë që nuk mund të kontrollojnë instinktet e kafshëve. A përdoren medikamente speciale për këtë?

Si ta zvogëlojmë fuqinë? Përmbledhje e metodës

Gjithashtu shpesh përfaqësuesit e çifteve, temperamenti i të cilit seksual nuk përkon, shpesh shqetësohen me problemin e zvogëlimit të dëshirës seksuale (me fjalë të tjera, burrat duan shumë më shpesh sesa gjysmat e tyre). Burrat që kalojnë shumë kohë në udhëtime pune dhe punojnë në baza rrotulluese gjithashtu mendojnë se si të ulin fuqinë.

Erofertil  Tofarë duhet të bëni për të rritur shpejt fuqinë mashkullore

Pra, cilat janë disa mënyra për të zvogëluar ngjalljen e tepërt? Të gjitha metodat e uljes së dëshirës seksuale tek burrat mund të ndahen në kategoritë e mëposhtme:

 • Trajtimi i drogës. Disa ilaçe nga grupi i antidepresantëve kanë vetinë e zvogëlimit të forcës mashkullore. Por mjetet e përdorura nga mjekët janë shumë specifike – nuk do t'i gjeni në asnjë farmaci, dhe kjo është për të mirë, pasi që me përdorimin e tyre të pakontrolluar, efekti i të ashtuquajturit kastrim kimik është i mundur. Prandaj, nuk ka kuptim t'i konsiderojmë këto ilaçe veç e veç: përdorimi i tyre është fati i specialistëve.
 • Mjekësia dhe ushqimi tradicional.Këtu duhet të jeni jashtëzakonisht të kujdesshëm dhe të mos keni shpresa të mëdha, këto metoda mund të japin vetëm një efekt të përkohshëm relativ.
 • Bromina për të zvogëluar fuqinë. Ky është ilaçi më legjendar kundër një ereksioni, i cili, sipas thashethemeve, ushtria dhe marina hanë më aktivisht sesa elbi. Dhe si është situata me të vërtetë? Lexoni në …

Mjetet juridike popullore dhe ushqimi që zvogëlojnë epsh

Gama e produkteve të përdorura është shumë e rëndësishme në këtë çështje. Shtë e nevojshme të përjashtoni ushqime pikante, erëza, çokollatë nga dieta, të përpiqeni të pini çaj pa sheqer dhe të mos hani ushqime që janë afrodiziakë. Shtë ky lloj ushqimi që do të "prishë figurën" edhe më shumë, dhe do të ngrejë penisin, duke rritur epshin.

Keqkuptimi është përdorimi i nenexhikut në formën e çajit – kjo zierje pozicionohet si një mjet i mirë për të zvogëluar fuqinë. Sidoqoftë, nuk duhet të prisni një efekt të veçantë – ky është një qetësues i zakonshëm që zvogëlon ngacmimin e sistemit nervor, përfshirë deri në një farë mase seksuale.

Gjithashtu, nga mjetet juridike popullore, lehja e Shën Gjonit është e njohur – gjoja se është pronë e luftës kundër potencialit që i takon emri i saj. Megjithatë, burime të tjera po e ofrojnë në mënyrë aktive këtë barishte si … një afrodiziak. Sidoqoftë, si gjithmonë, në mes: mund të ketë një mospërputhje të tillë në rishikime në një rast – Wort e Shën Gjonit nuk ka ndonjë efekt të dukshëm në potencial në përgjithësi.

Ulje e fuqisë punëtore dhe legjendave urbane

Si ndikon bromja në fuqinë?

Të gjithë e dinë që pluhuri i bardhë derdhet në qull për ushtarakët. Kjo është brom. Zvogëlon fuqinë në zero të plotë, kështu që rekrutët, veçanërisht rekrutët, nuk duan asgjë tjetër përveçse të hanë, të flenë dhe të shkojnë në shtëpi. Ndonjëherë kuzhinierët nuk e përziejnë mirë bromin në kazan, dhe pastaj gunga të pluhurave të thara hasen në pllaka. Aspak.

Në fakt, gjithçka në këtë histori tmerri është trillim – nga fillimi deri në fund. Gjykoni vetë:

 • Nëse brina do të shtohej në ushqimin e ushtarëve, vendi do të mbetej pa një ushtri, sepse ky është helm i tmerrshëm. Në mjekësi, përdoret bromi i kaliumit (ose më mirë, ai është përdorur tani vetëm në mjekësinë veterinare), i cili nuk ka më shumë lidhje me bromin elementar sesa permanganati i kaliumit (permanganat i kaliumit) me manganin ose pastën e dhëmbëve që përmbajnë fluoride me fluorin e pastër.
 • Bromidi i kaliumit ka një efekt qetësues në trup dhe nuk ndikon drejtpërdrejt në funksionin seksual.
 • Bromidi i kaliumit përdoret vetëm në doza të matura rreptësisht siç udhëzohet nga një mjek. Askush thjesht nuk do ta derdhë atë në tigan, ai kërcënon me probleme serioze – helmim masiv, për të cilin oficeri përgjegjës do të hiqet edhe rripat e kokës dhe të shpatullave, përveç kësaj, dhe do të dërgohet për të shërbyer diku në Rrethin Ushtarak të harruar (ZabVO).
 • Disa besojnë se pluhuri, i cili supozohet se derdhet në qullën e ushtarit, mund të jetë shtesë e vitaminave, shtuar aty ku perimet dhe frutat nuk janë në dispozicion. Sidoqoftë, ky version është në diskutim.
 • Siç do t'ju tregojë çdo oficer me përvojë, një ushtar i pakomodifikuar është më i keq se lufta bërthamore. Isshtë sekreti i uljes së dëshirës seksuale në rekrutimin e ushtarëve qëndron në ushtrimin fizik, stresin dhe punësimin.

Siç mund ta shihni, një përgjigje e thjeshtë në pyetjen se si të ulni në mënyrë të sigurt përkohësisht fuqinë e një njeriu thjesht nuk ekziston. Në raste kritike, mjekët do të vijnë në shpëtim, por mirë, ju do të duhet të përballeni me vështirësitë e përkohshme të jetës tuaj.

Seksolog-androlog i kategorisë 1-të.
Përvojë pune: 27 vjet

Faqja kryesore »Si të zvogëloni potencën – nenexhik, wort të Shën Gjonit, brom dhe metoda të tjera

Shahinclub Shqipëri