Yoga për të rritur fuqinë tek burrat asanas për të ndihmuar

Yoga për fuqinë mashkullore është një kombinim i praktikave të ndryshme që përfshijnë zhvillimin fizik dhe shpirtëror, psiko-emocional. Problemet e potencialit përcaktohen jo aq shumë nga sëmundjet fiziologjike sa nga një qëndrim psikoemotional, kështu që përfitimet dhe efektiviteti i yogës për burrat bëhen të qarta. Edhe asanat më të thjeshta (të ashtuquajturat qëndrime të veçanta në yoga) ndikojnë në mënyrë të favorshme në shëndetin e burrave, por ka ushtrime të krijuara posaçërisht për të rritur fuqinë. Njohuritë dhe mësimet e jogës kanë një histori të lashtë dhe vazhdojnë të jenë të paçmueshme.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Përfitimet dhe përfitimet

E veçanta e jogës është se ajo jo vetëm që prek zonën e problemit dhe rrit fuqinë, por gjithashtu ka një efekt të forcimit dhe shërimit të përgjithshëm në të gjithë trupin. Prandaj, gjatë kryerjes së ushtrimeve të yogas, fuqia tek burrat rritet natyrshëm, dhe aktiviteti i të gjithë sistemit riprodhues rritet. Cilat janë përfitimet kryesore të ushtrimeve të yogës për burrat?

 1. Përmirësimi i qarkullimit të gjakut në organet e legenit, zhvillimi i fleksibilitetit dhe qëndrueshmërisë është i favorshëm për mbledhje.
 2. Asanet e lidhura me devijimin e shtyllës kurrizore përmirësojnë gjëndrat mbiveshkore, të cilat, nga ana tjetër, sekretojnë më shumë hormone.
 3. Ushtrimet e Yogas mund të rrisin nivelin e qetësisë, gjendje të qëndrueshme emocionale dhe të shmangin armiqtë kryesorë të fuqisë – stresin dhe depresionin.

Natyraliteti dhe natyraliteti i ushtrimeve të yogas do të këmbëngulë trupin tuaj të punojë siç duhet edhe me impotencë. Mirëqenia, shëndeti i përgjithshëm, aftësia fizike gradualisht po përmirësohen, nivelet hormonale po normalizohen, vetëbesimi po kthehet, dhe fuqia dhe vetëvlerësimi rriten.

Si të përgatitet?

Shtë e nevojshme që të përgatiteni siç duhet për performancën e asanave të yogas në mënyrë që të mos ketë lëndime dhe sprains. Ju duhet të kontrolloni në mënyrë të pavarur kohëzgjatjen e asana, duke u përqëndruar në ndjenjat tuaja. Rregulli kryesor: joga duhet të jetë argëtuese.

Asanat duhet të kryhen në stomak bosh. Koha më e mirë për yoga është mëngjesi, pasi të zgjoheni. Besohet se nuk mund të bëni joga dy orë para gjumit.

Para fillimit të ushtrimeve, për të rritur fuqinë tek burrat, është e nevojshme të bëni një stërvitje të vogël: të kryeni lëvizje rrethore të nyjeve, duke u mbështetur përpara, prapa dhe në anën. Nëse nuk jeni veçanërisht fleksibël, mos u shqetësoni që në fillim nuk do të keni sukses në performancën e përsosur të asanas – me kalimin e kohës ata do të dalin më mirë dhe më mirë.

Erofertil  Farë është fuqia mashkullore

Klasat e yogës duhet të kryhen me stomak bosh.

Shembuj dhe rregulla të ekzekutimit

Në yoga, ekziston një numër i madh i asanave që përmbushin qëllime të ndryshme. Pozitat e krijuara posaçërisht për të rritur fuqinë do t'ju paraqiten në vëmendjen tuaj, pasi ato maksimizojnë furnizimin me gjak të organeve të legenit dhe stimulojnë gjëndrat mbiveshkore. Në mënyrë që të ndjeni rezultatin në veten tuaj, ju duhet të stërviteni sistematikisht dhe rregullisht, të akordoni në punë afatgjatë dhe afatgjatë.

Për të kryer këtë asana për fuqi, një njeri duhet të shtrihet në shpinë, pastaj ngadalë të ngrihet këmbët në një pozicion të drejtë dhe nga kjo pozitë të vazhdojë të ulë këmbët pas kokës, duke ngritur legenin e tij nga dyshemeja. Në të njëjtën kohë, duart mbesin në të njëjtin vend, përgjatë trupit, pëllëmbët poshtë. Në pozicionin e ekzekutuar siç duhet, këmbët e këmbëve duhet të prekin tokën pas kokës, por mos u dekurajoni nëse kjo nuk funksionon më parë. Trupi vetë do të arrijë nivelin e kërkuar.

Në këtë pozicion, ju duhet të jeni rreth 10-15 sekonda, duke mos harruar frymëmarrjen e duhur. Kthehuni në pozicionin fillestar dhe shtrihuni për 10-15 minuta të tjera, pastaj ngrihuni.

gjarpër me syze

Shtë e nevojshme të shtriheni në stomak, t'i shtrini këmbët mbrapa, t'i vendosni duart tuaja në nivelin e gjoksit dhe t'i prehni me pëllëmbët në dysheme. Kryeni atë gradualisht: së pari, ndërsa thithni, ngrini kokën, përkulni shpinën, mbështeteni pak në këtë pozicion.

Mundohuni të mbështeteni pak në duar ndërsa kryeni asana me muskujt e shpinës dhe abs. Në asana me devijimin më të madh, zgjat për 15 sekonda, merr frymë thellë, pastaj kthehu ngadalë në pozicionin fillestar. Ju mund ta bëni ushtrimin disa herë.

Erofertil  TRAJTIMI I IMPOTENCYS

Shtrihuni në stomak, përkulni gjunjët mirë dhe ngrini ato, pastaj tërhiqni këmbën e poshtme me duart tuaja. Duke vazhduar të mbani këmbët me duart tuaja, përkulni shpinën në përkuljen maksimale, por të rehatshme. Në këtë rast, rekomandohet të ngrini gjoksin dhe vithet nga dyshemeja sa më shumë që të jetë e mundur. Qëndroni në asana dhe merrni frymë thellë. Pasi të ktheheni në pozicionin fillestar, shtrihuni pak në dysheme.

Kur bëni joga, frymëmarrja zë një vend të rëndësishëm.

Cilat janë kundërindikacionet?

A mund ta rritin të gjithë fuqinë me jogën? Para se të kryeni ushtrime yoga, duhet të këshilloheni me mjekun nëse keni sëmundje serioze. Për disa sëmundje, nuk rekomandohet të kryeni disa asanas. Cilat sëmundje mund të përfshihen në listën e kundërindikacioneve?

 1. Sëmundjet kurrizore.
 2. Lëndimet e shpinës.
 3. Presioni i lartë i gjakut.
 4. Hernia inguinale.
 5. Sëmundje serioze të gjakut.
 6. Kohët e fundit pësoi një goditje në tru.

Metoda jogike që rrit fuqinë kohët e fundit ka qenë shumë e popullarizuar në mesin e burrave, si praktikat e tjera orientale. Gjëja më e rëndësishme është të bëni joga rregullisht dhe sistematikisht. Pas vetëm një ose dy muaj klasa, do të ndjeni përmirësime të konsiderueshme në sferën seksuale dhe një përmirësim të përgjithshëm të mirëqenies.

Shahinclub Shqipëri